Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2020, 10:20

Przeciek: nowy Crash Bandicoot będzie grą mobilną

Wszystko wskazuje na to, że w produkcji jest nowa gra z serii Crash Bandicoot. Niestety, nie będzie to kontynuacja ani remake/remaster klasycznej odsłony, a gra mobilna od twórców Candy Crush Saga.

Czy za takiego Crasha nic nie robiliście? - Przeciek: nowy Crash Bandicoot będzie grą mobilną - wiadomość - 2020-02-08
Czy za takiego Crasha nic nie robiliście?

Mamy zarówno dobre, jak i złe wieści dla fanów kultowych pozycji z konsol PlayStation. Wygląda na to, że trwają prace nad nową grą z serii Crash Bandicoot. Niestety nie jest to remake w stylu N. Sane Trilogy ani nowa „duża” odsłona, a produkcja dedykowana urządzeniom mobilnym. Pierwsze artworki przedstawiające tytuł wyciekły w postaci reklam na Facebooku. Chociaż teraz już ich nie znajdziemy, to w mgnieniu oka trafiły one na Twittera. Poniżej możecie zobaczyć post z grafikami.

Na załączonych zrzutach ekranu wyraźnie widać logo studia King, dewelopera należącego do Activision i odpowiedzialnego chociażby za Candy Crush Saga. Obrazki sugerują również, że nowy Crash to tytuł z gatunku endless runner, w którym będziemy głównie biegać, skakać, ślizgać się po wyznaczonej trasie. No i oczywiście zbierać owoce wumpa. Do tego dojdzie rozbijanie skrzynek oraz unikanie pułapek. Co więcej, wygląda na to, że twórcy postawili nie tylko na aspekt zręcznościowy, bo jeden ze zrzutów ekranu zdradza możliwość budowania oraz ulepszania swojej bazy.

Serwis Kotatku dotarł do pełnego opisu gry, z którego możemy dowiedzieć się (poza tym, co napisałem w poprzednim akapicie), że zadaniem Crasha będzie odesłanie demonów z innych wymiarów do domu i pokonanie złego Doktora Cortexa, który odpowiada za ich „zaproszenie”. W grze znajdziemy również sekrety oraz odkryjemy nowe trasy. Poczynania naszego jamraja pasiastego będą wspierane przez jego inteligentną i uroczą siostrę Coco. Pełen opis znajdziecie poniżej.

Oczywiście nie jest to pierwszy tytuł z Crashem w roli głównej, który trafi na urządzenia mobilne. Wcześniej mieliśmy już do czynienia z grami wyścigowymi czy platformowymi. Nie da się również ukryć, że seria idealnie pasuje do eksploatacji właśnie w obszarze mobilnym, chociaż prawdopodobnie nie jest to produkcja, na którą czekali fani. Wciąż jest jednak nadzieja na coś większego. Zgodnie z opublikowanymi wczoraj informacjami, Activision tworzy kilka kolejnych remasterów (lub remake’ów) swoich starych hitów. Kto wie, może wśród nich jest odświeżona wersja Crasha? Póki co pozostaje nam czekać na więcej informacji związanych z tytułem mobilnym.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Crash Bandicoot
  2. Oficjalna strona internetowa studia King