Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Tapper (PC)

Tapper PC

Tapper to gra zręcznościowa, która po raz pierwszy pojawiła się na automatach coin-up w 1983 roku i szybko zdobyła olbrzymią popularność. Wcielimy się w niej w rolę barmana podającego piwo wiecznie spragnionym klientom.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Tapper (PC)

producent: Sierra

wydawca: Midway Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia1983

Tapper to gra zręcznościowa, która po raz pierwszy pojawiła się na automatach coin-up w 1983 roku i szybko zdobyła olbrzymią popularność. Wcielimy się w niej w rolę barmana podającego piwo wiecznie spragnionym klientom.

Tapper oferuje cztery zróżnicowane graficznie lokacje, w których występuje tyleż samo lad. Gracz porusza się w pionie pomiędzy beczkami i nalewając piwo rzuca je w kierunku klientów. Chodzi o to, aby zaspokoić pragnienie wszystkich ludzi, zanim dotrą oni do barmana i wywloką go za ubranie na zewnątrz. To jednak nie jedyny warunek na to, aby zakończyć zmagania powodzeniem. Należy pamiętać, że piwo, które nie trafi do klienta uważa się za stracone a to z kolei równa się automatycznemu wypowiedzeniu z pracy. Niektórzy klienci mają też przykry zwyczaj odsyłania pustych kufli w kierunku barmana. Jeśli upadną one na ziemię, również możemy pożegnać się z zajęciem. Pewnym udogodnieniem jest fakt, że nasz bohater może wbiegać w poszczególne rzędy i odpowiednio wcześniej odbierać puste kufle. Trzeba jednak liczyć się z tym, że trzeba dobiec z powrotem do beczek a klienci przecież cały czas posuwają się do przodu. Od czasu do czasu na końcu jednej lady będzie pojawiać się bonus, sygnalizowany przez leżący na kontuarze przedmiot. Jego wzięcie uruchomi którąś z barowych atrakcji (np. występ dziewcząt), który skupi uwagę większości klientów i powstrzyma ich na chwilę od spożywania złocistego napoju. Po ukończeniu każdej lokacji pojawia się kolejny bonus - krótki przerywnik, w którym musimy odgadnąć, gdzie znajduje się dobre piwo.

Mimo ponad dwudziestu lat na karku, Tapper potrafi wciągnąć. Proste zasady rozgrywki, stosunkowo niezła jak na te czasy grafika i przygrywająca w tle, skoczna muzyka przykują do monitora wielbicieli nieskomplikowanych zręcznościówek na dłuższą chwilę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tapper

odpowiednia dla każdego wieku

Root Beer Tapper już jutro na Xbox Live Arcade
Root Beer Tapper już jutro na Xbox Live Arcade

wiadomość6 lutego 2007

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy Wam listę dziesięciu gier, które koncern Microsoft przygotował do dystrybucji za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. Dziś wiemy już, kiedy w Internecie pojawi się pierwszy z zapowiedzianych produktów – klasyczna gra zręcznościowa Root Beer Tapper.