Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shivers (PC)
OkładkaShivers (PC)

Shivers PC

Osadzona w klimacie horroru gra przygodowa typu point-and-click, w której wcielamy się w rolę nastolatka, spędzającego noc w nawiedzonym muzeum.

Przygodowe | FPP | point-and-click | horror

Shivers Premiera PC

30września1995

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shivers

Sanitarium

Phantasmagoria

11th Hour

Shivers jest osadzoną w klimacie horroru grą przygodową typu point-and-click, stworzoną przez specjalistów od tego typu produkcji – studio Sierra On-Line.

W grze wcielamy się w rolę nastolatka, który za namową kolegów decyduje się spędzić noc w nawiedzonym Muzeum Reczy Dziwnych i Niezwykłych, stworzonym przez niejakiego profesora Windlenote'a. Szybko po przekroczeniu progu muzeum okazuje się, że jest ono zamieszkane przez złe duchy, które będą starały się zabić naszego protagonistę, wysysając zeń „istotę życia”. Aby uniknąć niechybnej śmierci i uwolnić to miejsce od wrogo nastawionych mieszkańców będziemy musieli znaleźć sposób, aby przed nadejściem świtu uwięzić wszystkie istoty. Na naszej drodze stanie szereg zagadek logicznych o różnym stopniu trudności oraz plątanina labiryntów i sekretnych przejść, które będziemy musieli pokonać, aby osiągnąć swój cel.

Ukazana w perspektywie pierwszoosobowej akcja gry przypomina kultowy tytuł studia Virgin Interactive z 1993 roku, The 7th Guest. Pozycja ta zapoczątkowała niejako gatunek wypełnionych zagadkami logicznymi przygodówek, osadzonych w klimacie horroru. W przeciwieństwie do wielu wcześniejszych gier Sierry (za wyjątkiem Phantasmagorii), przeznaczonych dla graczy niemal w każdym wieku, Shivers potrafi naprawdę nieźle nastraszyć, co czyni z niej produkcję skierowaną raczej do starszego grona odbiorców. Podczas rozgrywki bardzo łatwo o nagłą i szybką śmierć – na szczęście nie niesie to ze sobą żadnych poważniejszych konsekwencji, gra pozwala kontynuować zabawę od miejsca, w którym zakończyliśmy żywot.

Shivers charakteryzuje się specyficzną oprawą graficzną, stworzoną z ponad 2500 scenerii wykonanych ręcznie techniką akwareli i przetworzonych przy pomocy Photoshopa. Płyta CD wypełniona jest po brzegi 74 minutami efektów specjalnych i materiału wideo, który uzupełnia intrygującą fabułę. Do klimatu gry doskonale pasuje znakomita ścieżka dźwiękowa Guya Whitmore’a oraz nawiązujący do serialu Twilight Zone złowieszczy głos lektora, komentującego sukcesy i porażki gracza.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Shivers: 12+

Shivers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 3.x/95