Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist (PC)
OkładkaFreddy Pharkas: Frontier Pharmacist (PC)

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist PC

Humorystyczna gra przygodowa wydana w roku 1993, która stała się wielkim przebojem i zapewniła w swoim czasie firmie Sierra ogromne zyski. Akcja gry rozgrywa się w 1888 roku w Coarsegold na Dzikim Zachodzie.

Przygodowe

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist Premiera PC

3maja1993

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist

Fenimore Fillmore: The Westerner

Leisure Suit Larry: Reloaded

Day of the Tentacle

Akcja gry rozgrywa się w 1888 roku w Coarsegold na Dzikim Zachodzie. Freddy Pharkas to młody farmaceuta, który od pewnego czasu prowadzi w miasteczku aptekę. Freddy był niegdyś obiecującym rewolwerowcem, jednakże na wskutek wypadku, w którym stracił ucho, postanowił zmienić dotychczasowy tryb życia i wybrał zawód farmaceuty. Trudno jednak uciec od przeszłości, która przy każdej okazji upomina się o swoje. Wcielając się w rolę Freddy’ego Pharkasa, gracz będzie miał okazję naocznie się o tym przekonać...

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist to znakomita gra przygodowa zrealizowana przez Ala Lowe, twórcę znanej skądinąd serii Leisure Suit Larry, również wydawanej przez Sierra On-Line. Program utrzymany jest w humorystycznej konwencji, co widać zarówno po introdukcji (ballada o Freddym w wykonaniu samego Ala Lowe), jak i zamieszczonych w grze zagadkach, np. powstrzymaniu plagi wędrujących ślimaków czy przygotowaniu lekarstwa okrutnie pierdzącym koniom, które zatruwają powietrze w Coarsegold. Z drugiej jednak strony, Freddy Pharkas to także wysokie wyzwanie intelektualne. Nie zapominajmy, że główny bohater jest aptekarzem, w dodatku żyjącym w czasach słabo rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego, dlatego też wszystkie specyfiki musi przygotować samemu, za pomocą skomplikowanych urządzeń.

Rozgrywka podzielona jest na cztery akty, które z kolei odpowiadają poszczególnym dniom. Żeby zakończyć sukcesem każdy z nich, należy wykonać określone czynności i sprostać wszystkim aktualnym wyzwaniom (początkowo będzie to tylko przygotowanie lekarstw, później akcja w terenie i wreszcie końcówka w postaci wzorowej akcji rewolwerowej przeciwko żądnym krwi bandytom).

Podobnie jak w innych grach Sierry z tamtego okresu, Freddy Pharkas charakteryzuje się interfejsem zrobionym na bazie kilku ikon, które służą do poruszania się bohaterem i wykonywania poszczególnych czynności. Gra oferuje solidną oprawę wizualną, stylizowaną na klimat westernów, z przepięknie zrealizowanymi tłami oraz dużymi wizerunkami postaci podczas dialogów. Największą bolączką gry jest spora ilość elementów zręcznościowych, zwłaszcza w późniejszej fazie rozgrywki, które objawiają się koniecznością szybkiego podejmowania decyzji. Nie zapominajmy również, że jest to produkt Sierry a więc ginie się bardzo często, dlatego też należy często i bez skrupułów korzystać z opcji Save.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist: Odpowiednia dla każdego wieku.

Freddy Pharkas: Frontier Pharmacist Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 16MHz
  • 1MB RAM