Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 3 Skulls of the Toltecs (1996) (PC)

3 Czaszki Tolteków (1996) PC

3 Skulls of the Toltecs (1996)

Zabawna przygodówka parodiująca gatunek filmowy znany jako „spaghetti western”. Gracze wcielają się w niej w rewolwerowca Fillmore’a, który poszukuje legendarnego skarbu Tolteków. Produkcja powstała w połowie lat 90. XX wieku, więc korzysta z typowych dla tego okresu rozwiązań.

Przygodowe | point-and-click | western

PC Windows
Okładka 3 Skulls of the Toltecs (1996) (PC)

producent: Revistronic

wydawca PL: Optimus-Bis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3września1996

13czerwca1997

pudełko PL

3 Czaszki Tolteków to przygodówka utrzymana w konwencji westernu. W czasie zabawy gracz wciela się w rewolwerowca o imieniu Fenimore Fillmore, który podróżując preriami Arizony, na skutek nieprzewidzianego zbiegu okoliczności dowiaduje się o legendarnym skarbie Tolteków. Bogactwo to oczekuje na śmiałka posiadającego tytułowe złote czaszki. Za produkcję odpowiada studio Revistronic. Wydania podjęło się natomiast Time Warner Interactive.

Fabuła

Akcja 3 Czaszek Tolteków rozgrywa się w Arizonie w 1866 roku. Jest to okres, w którym Dziki Zachód przeżywa lata swojej świetności. Niestabilna sytuacja polityczna sprawia, że grabieże są na porządku dziennym. Z jednej z takich napaści bohater gry – Fenimore Fillmore – przypadkowo ratuje handlarza. W wyniku tego zdarzenia rewolwerowiec wchodzi w posiadanie jednej z trzech złotych czaszek Tolteków.

Fenimore Fillmore decyduje się odnaleźć pozostałe dwie czaszki i zdobyć niewyobrażalne bogactwo, którego rzekomo one strzegą. Droga do celu nie będzie jednak łatwa. Bohater będzie musiał stawić czoła wielu przeciwnościom losu.

Mechanika

3 Czaszki Tolteków to klasyczny przedstawiciel przygodówek typu point-and-click. Do zadań gracza należy tutaj eksploracja lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, zdobywanie użytecznych przedmiotów i rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Jak w przypadku innych produkcji tego typu, fabuła gry jest całkowicie liniowa.

Kwestie techniczne

3 Czaszki Tolteków mają prostą grafikę. Wszystkie postacie oraz lokacje są przedstawione w dwóch wymiarach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Gry podobne do 3 Czaszki Tolteków (1996)

Wymagania wiekowe 3 Skulls of the Toltecs (1996)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 3 Czaszki Tolteków (1996)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 60MHz Intel/AMD
  • 8MB RAM
  • VGA
Wiemy więcej o przygodówce pt. Fenimore Fillmore's Revenge
Wiemy więcej o przygodówce pt. Fenimore Fillmore's Revenge

wiadomość30 lipca 2005

Na początku maja bieżącego roku powiadomiliśmy Was, że oprawa wizualna kolejnej przygodówki z cyklu, do którego należy Fenimore Fillmore: The Westerner, ma nieco odbiegać od dotychczasowej stricte kreskówkowej konwencji. Istotnie tak będzie, ponieważ hiszpańska firma Revistronic ujawniła właśnie garść świeżych informacji na temat nowej gry wraz z pierwszymi oficjalnymi zrzutami ekranowymi.

Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany
Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany

wiadomość6 stycznia 2004

3 Skulls of the Toltecs, dość leciwa już gra przygodowa rodem z Hiszpanii, doczeka się kontynuacji. Fenimore Filmore: The Westerner, bo tak się będzie zwać druga część tej zabawnej gry, ponownie pozwoli nam wcielić się w dość nieudolnego kowboja, który tym razem pomoże biednym farmerom w walce ze złym ranczerem Starekiem (Starkiem?). Ów łobuz ciągle zagraża biednym ludziom, a ci nie mogą sobie z nim poradzić, bowiem stoi on na czele dużo lepiej uzbrojonej grupy bandytów i przy ich pomocy ciągle przeszkadza farmerom w pracy. Naszemu bohaterowi nie pozostanie więc nic innego, jak tylko pomóc pokrzywdzonym.