Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka 3 Skulls of the Toltecs (1996) (PC)
Okładka3 Skulls of the Toltecs (1996) (PC)

3 Czaszki Tolteków (1996) PC

3 Skulls of the Toltecs (1996)

Zabawna przygodówka parodiująca gatunek filmowy znany jako „spaghetti western”. Gracze wcielają się w niej w rewolwerowca Fillmore’a, który poszukuje legendarnego skarbu Tolteków. Produkcja powstała w połowie lat 90. XX wieku, więc korzysta z typowych dla tego okresu rozwiązań.

Przygodowe | point-and-click | western

Kolekcja gier
Obserwuj grę

3 Czaszki Tolteków (1996) Premiera PC

3września1996

pudełko PL

13czerwca1997

producent: Revistronic wydawca: Time Warner Interactive wydawca PL: Optimus-Bis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

3 Czaszki Tolteków to przygodówka utrzymana w konwencji westernu. W czasie zabawy gracz wciela się w rewolwerowca o imieniu Fenimore Fillmore, który podróżując preriami Arizony, na skutek nieprzewidzianego zbiegu okoliczności dowiaduje się o legendarnym skarbie Tolteków. Bogactwo to oczekuje na śmiałka posiadającego tytułowe złote czaszki. Za produkcję odpowiada studio Revistronic. Wydania podjęło się natomiast Time Warner Interactive.

Fabuła

Akcja 3 Czaszek Tolteków rozgrywa się w Arizonie w 1866 roku. Jest to okres, w którym Dziki Zachód przeżywa lata swojej świetności. Niestabilna sytuacja polityczna sprawia, że grabieże są na porządku dziennym. Z jednej z takich napaści bohater gry – Fenimore Fillmore – przypadkowo ratuje handlarza. W wyniku tego zdarzenia rewolwerowiec wchodzi w posiadanie jednej z trzech złotych czaszek Tolteków.

Fenimore Fillmore decyduje się odnaleźć pozostałe dwie czaszki i zdobyć niewyobrażalne bogactwo, którego rzekomo one strzegą. Droga do celu nie będzie jednak łatwa. Bohater będzie musiał stawić czoła wielu przeciwnościom losu.

Mechanika

3 Czaszki Tolteków to klasyczny przedstawiciel przygodówek typu point-and-click. Do zadań gracza należy tutaj eksploracja lokacji, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi, zdobywanie użytecznych przedmiotów i rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Jak w przypadku innych produkcji tego typu, fabuła gry jest całkowicie liniowa.

Kwestie techniczne

3 Czaszki Tolteków mają prostą grafikę. Wszystkie postacie oraz lokacje są przedstawione w dwóch wymiarach.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 3 Czaszki Tolteków (1996): Odpowiednia dla każdego wieku.

3 Czaszki Tolteków (1996) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 60MHz Intel/AMD
  • 8MB RAM
  • VGA