Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiPS2XBOX
Okładka Scarface: The World is Yours (PC)

Scarface: Człowiek z Blizną

Scarface: The World is Yours

Dynamiczna gra akcji/TPP, kierowana zdecydowanie do starszych graczy, której fabuła luźno nawiązuje do filmu Scarface (Człowiek z blizną) z 1983 roku, w reżyserii Briana de Palmy i ze świetnym Alem Pacino w roli głównej.

Akcji | TPP | gangsterskie | filmy

Okładka Scarface: The World is Yours (PC)

data premiery gry:

6paź2006

PS2 XBOX PC

12cze2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynamiczna gra akcji/TPP, kierowana zdecydowanie do starszych graczy, której fabuła luźno nawiązuje do filmu Scarface (Człowiek z blizną) z 1983 roku, w reżyserii Briana de Palmy i ze świetnym Alem Pacino w roli głównej. Gracze wcielają się tutaj w rolę gangstera Tony'ego Montany, by razem z nim poznać przestępczy półświatek słonecznego miasta Miami.

Fabuła opisywanej produkcji zasadniczo pokrywa się ze scenariuszem filmu - zaczynamy od bycia zwykłym chłopcem na posyłki i gościem od czarnej roboty, zaś wirtualne zmagania kończymy jako wielka ryba biznesu mafijnego. W Scarface: The World is Yours nie brakuje ostrych wymian ognia, zbierania haraczów, prania brudnych pieniędzy, ucieczek przez oddziałami policji, czy rozprowadzania narkotyków. Wymienione przed chwilą czynności podnoszą prestiż grającego jako gangstera i przynoszą mu również pokaźne dochody. Zdobyte pieniądze można przeznaczyć nie tylko na arsenał śmiercionośnych broni (od pistoletów, poprzez karabiny maszynowe, aż do wyrzutni rakiet), ale także na kupno ekskluzywnych prezentów w postaci chociażby jachtu czy szybkiej motorówki.

Strzelaniny w sporym stopniu uatrakcyjnia opcja „Rage Mode”. Dłuższy ostrzał z rywalami prowadzi do naładowania się specjalnego współczynnika, po którego aktywowaniu Tony wpada w coś na wzór szału bojowego - widok zmienia się na FPP, zaś oponenci zaczynają poruszać się w bardzo zwolnionym tempie, ułatwiając graczom celowanie. Podczas rozgrywki mamy też dostęp do przycisku, po naciśnięciu którego Tony wypowiada ostre, momentami brutalne kwestie do rywalizujących z nim gangsterów, negocjujących oficerów policji czy zwykłych ludzi mijanych na ulicy.

Oprócz zaczerpnięcia najciekawszych motywów z filmu, twórcy z zespołu Radical Entertainment (w swoim dorobku mają już m.in. The Simpsons: Hit & Run) umieścili w grze elementy znane chociażby z Grand Theft Auto: Vice City (np. wykonywanie dodatkowych misji jako taksówkarz czy ściganie przestępców w policyjnym radiowozie). Oprawa graficzna trzyma wysoki poziom wykonania (znów nie sposób jednak uniknąć porównań do dzieła studia Rockstar Games). Z kolei w tle słychać utwory muzyczne, jakie skutecznie budują charakterystyczny, gangsterski klimat rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 3028 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Scarface: Człowiek z Blizną

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Scarface: Człowiek z Blizną

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256MB (Geforce 6800 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Scarface: Człowiek z Blizną - recenzja gry
Scarface: Człowiek z Blizną - recenzja gry

Recenzja 24 listopada 2006, 13:37

Szybko okaże się, że znajdą się pieniądze na remont świątyni (w końcu niemała strzelanina pozostawiła po sobie trwałe ślady, gosposia miała akurat wolne), luksusowe samochody, jachty a nawet meble i nagrobki dla zmarłych członków rodziny. Takie atrakcje możemy zakupić dzięki specjalnej ofercie dla stałych klientów w zaprzyjaźnionej sieci banków, w których pierzemy nasze pieniążki. Obszerny katalog zapewni nam masę przedmiotów, które podniosą nasz prestiż i zmotywują do dalszej rozgrywki. Jednak nie tylko samymi przedmiotami człowiek żyje, dzięki satelitarnej protoplastce dzisiejszych komórek (czytaj: 20-kilowa cegła z ogromniastą antenką) w każdej chwili możemy przywołać jednego z naszych podopiecznych, aby przyjechał naszym wozem, przypłynął naszą łodzią lub nawet załatwił kogo trzeba. Wszystko oczywiście dostępne dopiero po uiszczeniu stosownych opłat katalogowych. Poza przyziemnymi sprawami mamy możliwość inwestowania w wielkie koncerny, w tym przemysł muzyczny sygnowany nazwiskiem Montany, który zapewni nam dostęp do ukrytych utworów na naszej playliście.

PS2
XBOX
PC
Wii