Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shivers Two: Harvest of Souls (PC)
OkładkaShivers Two: Harvest of Souls (PC)

Shivers II: Harvest of Souls PC

Shivers Two: Harvest of Souls

Kontynuacja doskonałej gry przygodowej z 1995 r. Jako członek zespołu rockowego staramy się rozwikłać zagadkę zniknięcia naszych przyjaciół i klątwy jaką na mieszkańców miasteczka rzucił tajemniczy Dark Cloud.

Przygodowe | FPP | point-and-click | horror

Shivers II: Harvest of Souls Premiera PC

30kwietnia1997

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shivers II: Harvest of Souls

Schizm: Prawdziwe Wyzwanie

Myst (1995)

The 7th Guest

Shivers II to nawiązująca do takich tytułów jak Myst czy The 7th Guest kontynuacja gry przygodowej studia Sierra wydanej w 1995 roku. Po raz drugi mamy do czynienia z osadzoną w klimatach horroru klasyczną produkcją typu point-and-click.

Fabuła gry przenosi nas do małego, amerykańskiego miasteczka, gdzie przybywamy jako członek popularnej rockowej kapeli Trip Cyclone, aby spotkać się z kumplami z zespołu i w tym właśnie miejscu nakręcić swój kolejny teledysk. Po przybyciu na miejsce otrzymujemy wiadomość, że nasi przyjaciele zostali porwani i tylko prawdziwy wojownik może ich ocalić. Po przerywanej koszmarnymi snami nocy dowiadujemy się, że za zniknięciem zespołu stoi tajemniczy Dark Cloud i aby pokonać jego klątwę, będziemy musieli odnaleźć 12 ukrytych w mieście wstążek ze specjalnymi zaklęciami. Wychodząc z hotelu zdajemy sobie sprawę, że wszyscy mieszkańcy Cyclone zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach, a my zostaliśmy uwięzieni w tym mrocznym i upiornym miejscu.

Akcja Shivers II jest nieliniowa i sprowadza się do swobodnej eksploracji tajemniczego miasteczka w poszukiwaniu tropów, które doprowadzą nas do rozwiązania zagadki. Podczas naszej podróży odwiedzimy m.in. motel, piekarnię, stację benzynową, salon fryzjerski, kawiarnię, kościół, bibliotekę, biuro szeryfa, cmentarz, kopalnię czy kanion, zwany przez miejscowych Diabelskimi Ustami. Szereg przydatnych tropów i informacji znajdziemy w odnajdywanych po drodze notatnikach, zapisanych na sekretarce wiadomościach oraz w teledyskach grupy, które są integralną częścią gry. Jeśli uda nam się szczęśliwie wypełnić wszystkie zlecane przez Dark Clouda zadania i rozwikłać jego mroczną tajemnicę, gra nagrodzi nas jednym z kilku alternatywnych zakończeń.

Grafika gry, wykonana w rozdzielczości SVGA stanowi istotny postęp w porównaniu z oryginalną oprawą pierwowzoru. W produkcji wykorzystano też technologię surround, zapewniającą znakomite i sugestywne efekty dźwiękowe. Za soundtrack odpowiada ponownie Guy Whitmore, choć w pracach nad Shivers uczestniczył również wokalista i gitarzysta Jason Lindsey, z mało znanego amerykańskiego zespołu Posted Oval. Do gry dołączona została ścieżka dźwiękowa, zawierająca pięć oryginalnych utworów oraz bonusowy kawałek, stanowiący kompilację motywów pochodzących z pierwszej części gry.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Wymagania wiekowe Shivers II: Harvest of Souls: 12+

Shivers II: Harvest of Souls Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 66 MHz
  • 12 MB RAM
  • 15 MB HDD
  • Windows 3.x/95