Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Hunter: The Reckoning Redeemer (XBOX)

Hunter: The Reckoning Redeemer XBOX

Kontynuacja niezbyt skomplikowanej gry akcji. Wcielamy się w jedną z pięciu możliwych postaci i ruszamy do walki z hordami wrogo nastawionych istot. Gra zawiera rozbudowany multiplayer, zawodnicy mogą również bawić się w trybie kooperacji.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Hunter: The Reckoning Redeemer (XBOX)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

28października2003

Hunter: The Reckoning Redeemer to oficjalna kontynuacja wydanej w 2002 roku dynamicznej gry akcji. Warto jednocześnie dodać, iż zabawa osadzona została w realiach świata RPG o nazwie White Wolf. Do znanych z pierwszej części czterech postaci w omawianej kontynuacji dołączyła piąta – łowca.

Zasady zabawy pozostały w znacznym stopniu niezmienione. Redeemer został praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek wątku fabularnego, zabawa koncentruje się bowiem wyłącznie na widowiskowych pojedynkach z udziałem wspomnianych wcześniej herosów oraz hord wrogo nastawionych istot. Do pokonania jest kilkanaście zróżnicowanych poziomów, warto jednak zaznaczyć, iż gra nie jest zbyt długa. Sympatyków pierwszej części nie powinno to jednak szczególnie dziwić.

Kampania singleplayer może być zaliczana w pojedynkę lub w grupie. W tym drugim przypadku w rozgrywce może brać udział maksymalnie czterech zawodników. Co ciekawe, ekran nie jest wtedy dzielony, postaci działają bowiem w kooperacji. Autorzy gry zadbali również o tradycyjne tryby multiplayer, w których poszczególni zawodnicy próbują się wzajemnie zwalczać. W tym przypadku mamy już do czynienia z klasycznym split-screenem.

Pojedynki stały się jeszcze bardziej widowiskowe, na jednym ekranie może się bowiem pojawić nawet 30 stworów. Bestiariusz został oczywiście poszerzony, przy czym najczęściej ma się do czynienia z klasycznymi typami potworów – wampirami czy zombiakami. W grze pojawiają się również wyjątkowo silni bossowie. Arsenał dostępnych broni obejmuje ponad 40 przedmiotów, wśród których nie zabrakło toporów, mieczy czy karabinów.

Na uwagę zasługuje możliwość ściągania dodatkowych materiałów (skórek postaci, nowych modeli broni itp.) z Internetu (gra wykorzystuje moduł Xbox Live!). Oprawa wizualna prezentuje zbliżony poziom do wspomnianej wcześniej pierwszej części.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Hunter: The Reckoning Redeemer

Klasyfikacja PEGI Hunter: The Reckoning Redeemer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.