Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble (PC)
OkładkaThe Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble (PC)

Woodruff and the Schnibble of Azimuth PC

The Bizarre Adventures of Woodruff and the Schnibble

Klasyczna przygodówka 2D typu point and click okraszona ogromną dawką absurdalnego poczucia humoru oraz nietuzinkowych łamigłówek. Wcielamy się w rolę młodego i nierozgarniętego Woodruffa, który w wyniku szeregu zdarzeń został zaklęty w ciele dorosłego osobnika.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | 2D | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Woodruff and the Schnibble of Azimuth Premiera PC

1marca1994

pudełko PL

1maja1995

producent: Coktel Vision wydawca: Sierra wydawca PL: Play-It

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Lemmingi: Rewolucja

Simon the Sorcerer (1993)

Gobliins 2: The Prince Buffoon

Woodruff and the Schnibble of Azimuth to przygodówka zaliczana do tzw. podgatunku wacky adventures. Oznacza to, że jej akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie pełnym absurdów, surrealistycznych postaci i humorystycznych wątków. Za tytuł ten odpowiada Francuz Pierre Gilhodes znany z serii Gobliiins i obie produkcje mają ze sobą wiele wspólnego. Mechanika rozgrywki nie odbiega w większym stopniu od klasycznych gier typu point and click.

W wyniku wybuchu wojny atomowej ludzie byli zmuszeni ukryć się głęboko pod ziemią, aby uniknąć śmiercionośnego promieniowania. Po wielu latach, gdy postanowili wyjść na powierzchnię, okazało się, że planetę pokryła gęsta dżungla. Jakby tego było mało, w międzyczasie skolonizowała ją rasa Buzuków, której przedstawiciele charakteryzują się między innymi ogromnymi nosami. Nie marnując czasu, ludzie od razu postanowili zniewolić nowych współlokatorów, co też szybko uczynili.

Obecnie totalitarną władzę nad społeczeństwem sprawuje prezydent podejmujący decyzje w oparciu o porady doradcy o socjopatycznych skłonnościach, BigWiga. Ojciec głównego bohatera, profesor Azymut, postanowił wyzwolić rasę Buzuków wbrew woli władzy. W efekcie do jego domu zawitał wspomniany czarny charakter i porwał go. Naukowcowi udało się w ostatniej chwili ukryć przybranego syna Woodruffa, który w wyniku działania specjalnego urządzenia postarzał się o kilkanaście lat, choć jego dziecięcy umysł nie uległ zmianie.

W tym momencie wkracza do akcji gracz i kierując poczynaniami niezdarnego Woodruffa próbuje uratować ojca oraz rasę Buzuków. W trakcie przygody rozwiązujemy szereg absurdalnych łamigłówek i często jesteśmy zmuszeni do prób łączenia najdziwniejszych przedmiotów, co wywołuje komiczne komentarze głównego bohatera. Duże znaczenie dla powodzenia misji mają również rozmowy z napotkanymi postaciami. Komunikacja odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem urządzenia zwanego Tobozonem. Wpisując odpowiednie „liczbosylaby” kontaktujemy się z innymi mieszkańcami, a nawet oglądamy telewizję.

Gra Woodruff and the Schnibble of Azimuth posiada dwuwymiarową, kreskówkową oprawę graficzną, która podkreśla surrealistyczny charakter opowiadanej historii. Polska wersja językowa została w pełni zdubbingowana.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Woodruff and the Schnibble of Azimuth: Odpowiednia dla każdego wieku.