Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak dotrzeć do DLC? Elden Ring poradnik, solucja

The Land of Shadow, nowy region w dodatku Shadow of the Erdtree, jest ukryty za sekretnym dungeonem z podstawowej wersji gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak odblokować zawartość DLC i dotrzeć do nowego obszaru.

Ostatnia aktualizacja: 21 czerwca 2024

Nowy region z dodatku Shadow of the Erdtree, The Land of Shadow, ukryty jest za jednym z sekretnych dungeonów z podstawowej wersji gry - musicie pokonać bossa pod koniec tego dungeonu by zdobyć dostęp do nowej zawartości. Dodatek został stworzony z myślą o postaciach z końcówki gry, około poziomu 150, musicie więc ukończyć większość "podstawki" by mieć w nim szanse. Ewentualnie możecie skorzystać również z jednej z farm run by łatwo zwiększyć swój poziom doświadczenia. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak odblokować dostęp do zawartości z dodatku Shadow of the Erdtree.

Jak wejść do DLC?

Po zakupieniu i zainstalowaniu dodatku pierwszym waszym krokiem powinno być udanie się do Caelid - Shadow of the Erdtree: Jak dotrzeć do DLC? - Elden Ring - poradnik do gry

Po zakupieniu i zainstalowaniu dodatku pierwszym waszym krokiem powinno być udanie się do Caelid. Tam musicie zgładzić głównego bossa regionu - Radahna, Gwiezdną Plagę. Póki Radahn żyje, przejście do dodatku jest niedostępne - jeśli już go pokonaliście, możecie przejść do następnego kroku.

Następnie musicie udać się do Pałacu Mohgwyna. Wejścia do dodatku chroni boss tej lokacji, czyli Mohg, Pan Krwi - musicie go pokonać, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Po pokonaniu Mohga i odpoczynku przy miejscu łaski, na arenie walki pojawi się nowa postać - Leda, wyznawczyni Miquelli. Poinstruktuje was ona, byście dotknęli kokonu Miquelli, którego strzegł Mohg. Podejdźcie do ogromnego kokonu z którego wystaje ręka i wejdźcie z nim w interakcję. Zostaniecie przeniesieni do The Land of Shadow - możecie już cieszyć się całą zawartością dodatku Shadow of the Erdtree.

DLC nie działa

Jeśli pomimo wykonania wszystkich opisanych wyżej czynności nie macie dostępu do DLC

  1. sprawdźcie, czy po instalacji dodatku w prawym dolnym rogu ekranu startowego wyświetla się nazwa Shadow of the Erdtree.
  2. jeśli jej nie ma, spróbujcie jeszcze raz zainstalować dodatek.
  3. możecie zweryfikować pliki gry. W tym celu wejdźcie do aplikacji Steam, kliknijcie prawym przyciskiem myszy w nazwę gry w bibliotece, otwórzcie okno "Właściwości" i w zakładce "Zainstalowane pliki" i wybierzcie "Sprawdź spójność plików gry".
  4. polecamy też zresetować komputer i aplikację Steam.

Punkt startowy Shadow of the Erdtree

Przygodę w dodatku do Elden Ringa rozpoczniecie w małej jaskini w regionie Cmentarna Równina (Gravesite Plain). W pobliżu znajduje się miejsce łaski o tej samej nazwie, boss Demi-Human Queen Marigga, czy lokacja Church of Benediction, przy której znajdziecie nowe broń i talizman.

Jak wyjść z DLC?

Wyjście z Krainy Cienia z powrotem do terenów z podstawki jest bardzo proste - Shadow of the Erdtree: Jak dotrzeć do DLC? - Elden Ring - poradnik do gry

Wyjście z Krainy Cienia z powrotem do terenów z "podstawki" jest bardzo proste. W dowolnym momencie możecie po prostu włączyć mapę gry, a następnie włączyć tabelkę ze wszystkimi Miejscami łaski, do których możecie się teleportować (przycisk Y, trójkąt lub E). Wybierzcie interesujący Was punkt poza terenami DLC, a zostaniecie tam natychmiast przeniesieni. W ten sam sposób możecie również wrócić do jednego z odwiedzonych Miejsc łaski w Krainie Cienia.

Pamiętajcie, że z niektórych podziemi i lochów nie będziecie mogli się wyteleportować.