Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Robaczywą Gębę (Wormface), która znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej blisko Złotego Drzewa (Erdtree).

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jak pokonać bossa, Robaczywą Gębę (Wormface), którego napotkać możecie w lesie, w regionie Płaskowyż Altus (Altus Plateau).

1 - Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Robaczywej Gęby (Wormface) otrzymacie 10000 Run, Szkarłatnociekłą kryształową łzę (Cimsonspill Crystal Tear) oraz Cętkowana twardo-łza (Speckled Hardtear) - Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Robaczywej Gęby (Wormface) otrzymacie 10000 Run, Szkarłatnociekłą kryształową łzę (Cimsonspill Crystal Tear) oraz Cętkowana twardo-łza (Speckled Hardtear)

Porady ogólne

  1. Robaczywa Gęba (Wormface) potrafi nakładać status śmierci. Nie możecie stać w kłębach dymu, który wytwarza. Dzięki temu nie naładuje się pasek, który zniweluje Wasze HP do zera.
  2. Warto zaopatrzyć się w przedmioty niwelujące do zera status śmierci oraz w pancerz, który ma wysoki współczynnik odporności na ten status.
  3. Boss będzie bardzo często podchodzić do Was w szybkim tempie, aby Was złapać lub uderzyć swoją głową.
  4. Ataki Robaczywej Gęby (Wormface) są bardzo wolne, aczkolwiek zadają duże obrażenia. Aby ich uniknąć, warto wejść pod niego.
  5. Do walki możecie skorzystać z prochów duchów. Przydatne w walce z Robaczywą Gębą (Wormface) są wilki oraz Tiche, czarny nóż (Black Knife Tiche).

Build dla maga - jak pokonać?

Przed rozpoczęciem walki z Robaczywą Gębą (Wormface) warto przyzwać prochy, które odwrócą jego uwagę od Was. Boss jest bardzo szybki, mimo, że ataki są bardzo wolne. Dzięki przyzwaniu, będziecie w spokoju mogli go uderzać.

Gdy boss zmieni cel ataku na Waszą postać, będzie biec w bardzo szybkim tempie, próbując Was złapać - Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy boss zmieni cel ataku na Waszą postać, będzie biec w bardzo szybkim tempie, próbując Was złapać. Wykonujcie unik w tył, lub w przód (jest to ryzykowniejsza opcja, jednakże o wiele lepiej wynagradzająca, gdyż minie trochę czasu, aż boss się odwróci w Waszą stronę).

Uważajcie również na jego chmurę śmierci, bo przebywanie w niej zbyt długo spowoduje, że zginiecie, gdy pasek się zapełni, nie ważne jak dużo życia będziecie posiadali - Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie również na jego chmurę śmierci, bo przebywanie w niej zbyt długo spowoduje, że zginiecie, gdy pasek się zapełni, nie ważne jak dużo życia będziecie posiadali. Odsuńcie się od niej czym prędzej, używając w międzyczasie ataków magicznych, aby zranić bossa.

Gdy będzie przed Wami, zamiast łapania, może również zaatakować swoją głową w ziemię - Elden Ring: Robaczywa Gęba (Wormface) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy będzie przed Wami, zamiast łapania, może również zaatakować swoją głową w ziemię. Jest to powolny atak, jednakże ze względu na jego gabaryty, zasięg ma bardzo duży. Wykonajcie unik w bok dopiero, gdy jego głowa zacznie spadać w dół, lub utrzymajcie spory dystans pomiędzy nim.