Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Krwawego szlachcica (Sanguine Noble). To opcjonalny boss, którego znajdziecie na Płaskowyżu Altus (Altus Plateau).

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie bossa Krwawy szlachcic (Sanguine Noble). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Lokacja

Krwawy szlachcic znajduje się na Płaskowyżu Altus, a konkretnie w miejscu o nazwie Krwawe ruiny (Writheblood Ruins) - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Krwawy szlachcic znajduje się na Płaskowyżu Altus, a konkretnie w miejscu o nazwie Krwawe ruiny (Writheblood Ruins). Żeby się do nich dostać, udajcie się do miejsca łaski Altana Szczodrości (Bower of Bounty) - na tej mapie będzie oznaczone numerem 8. Stamtąd skierujcie się na północ, do miejsca wskazanego na zrzucie ekranu znajdującego się powyżej.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Krwawego szlachcica otrzymacie Runy (8 800) - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Krwawego szlachcica otrzymacie Runy (8 800). Będziecie mogli też skorzystać z drzwi za areną, gdzie znajdziecie skrzynię zawierającą Krwawą helisę (Bloody Helice).

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. Krwawy szlachcic najbardziej wrażliwy jest na krwawienie. Można mu też jednak narzucić status zatrucia, szkarłatnej zgnilizny i odmrożenia.
  3. Każdy z ataków przeciwnika narzuca status krwawienia. Dobrze jest więc przygotować Piguły krzepliwości i odziać się w zbroję z wysoką krzepą.
  4. W walce najlepiej sprawdzi się szybka, jednoręczna broń. Przeciwnik bardzo często i szybko atakuje, dlatego większa broń może się sprawdzać trochę gorzej.
  5. Jeśli oddalicie się od przeciwnika, zacznie rzucać sztyletami. Miejcie to na uwadze podczas próby uleczenia się.
  6. Przeciwnik korzysta z parowania. Poznacie ten atak po tym, że jego lewa ręka, w której trzyma sztylet, uniesiona jest do góry. W takiej sytuacji najlepiej jest nie atakować.
  7. Przeciwnik wytwarza kałuże, których lepiej unikać. Przebywanie w nich buduje status krwawienia i spowalnia ruchy.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę nie będziecie mieć zbyt wiele czasu. Przeciwnik prawdopodobnie od razu Was zaatakuje, rzucając sztyletami. Z prochów przyzwania, albo innych przedmiotów, najlepiej skorzystać po uniknięciu ataku.

Krwawy szlachcic będzie rzucać sztyletami niemal zawsze, gdy się od niego oddalicie - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Krwawy szlachcic będzie rzucać sztyletami niemal zawsze, gdy się od niego oddalicie. Dlatego jeśli chcecie się leczyć albo użyć jakiegoś przedmiotu, najlepiej zrobić to po uniknięciu jego ataku.

Nie atakujcie przeciwnika, gdy rękę ze sztyletem trzyma za sobą i wysoko w górze - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nie atakujcie przeciwnika, gdy rękę ze sztyletem trzyma za sobą i wysoko w górze. Ta postawa oznacza, że gotów jest sparować Wasz atak. Jeśli spróbujecie go zaatakować, sparuje Wasz cios, a następnie przebije mieczem. Atak ten szybko buduje status krwawienia.

Przeciwnik wytwarzać będzie też kałuże krwi, które najlepiej omijać - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik wytwarzać będzie też kałuże krwi, które najlepiej omijać. Jeśli się w nich znajdziecie, status krwawienia będzie bardzo szybko narastać, a dodatkowo będziecie się wolniej poruszać.

Walka cały czas przebiega tak samo, bo nie jest podzielona na fazy - Elden Ring: Krwawy szlachcic (Sanguine Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka cały czas przebiega tak samo, bo nie jest podzielona na fazy. Najlepiej korzystajcie z szybkiej broni, która nie przeszkodzi Wam w wykonywaniu częstych uników. Krwawy szlachcic atakuje często i zaciekle, nie dając za dużo chwil na wytchnienie. Jeśli jednak posiadacie broń narzucającą krwawienie, będzie znacznie łatwiej.