Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Leyndell, królewska stolica (Leyndell, Royal Capital), Morgotta, Króla Omenów (Morgott, The Omen King).

Ostatnia aktualizacja: 30 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital), a mowa dokładnie o Morgott, Królu Omenów (Morgott, The Omen King).

Morgotta, Króla Omenów możecie znaleźć w Leyndell, królewskiej stolicy. Najłatwiej będzie dostać się do niego z miejsca łaski Komnata sypialna królowej. Stamtąd, należy udać się po schodach na górę i wejść na arenę bossa.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (120000), Wielki Run Morgotta oraz Wizerunek Króla Omenów - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Loretty, królewskiego rycerza, otrzymacie Runy (120000), Wielki Run Morgotta oraz Wizerunek Króla Omenów.

Porady ogólne

  1. Morgott w wielu przypadkach atakuje tak samo, jak Margot, Upadły Omen. Przypomnienie sobie jego ataków bardzo pomoże w walce z Morgottem.
  2. Zakupiony od Łaty Kajdan Margita (Margit's Shackle) również zadziała na Morgotta. Tak jak w poprzednim przypadku, kajdan ten może zostać użyty maksymalnie dwa razy, głównie w pierwszej fazie walki. Upewnijcie się, że podczas używania przedmiotu, jesteście blisko niego. Możecie dzięki temu atakować go przez 3 sekundy.
  3. Do walki z Morgottem możecie przyzwać NPC Melinę, innych graczy lub jeśli nie skorzystaliście z wcześniejszych opcji, wszelkiego rodzaju prochy.
  4. Morgott potrafi bardzo szybko skrócić dystans za pomocą skoków. Jeśli jednak tego nie robi, może skorzystać z dystansowych ataków jak rzut włócznią.
  5. Morgott potrafi stworzyć na dużym obszarze deszcz świętych mieczy. Spadają one w wiele miejsc, dlatego obserwujcie podłoże, jeśli na nich nie będzie widać żółtych fal, oznacza to, że jesteście bezpieczni.
  6. Jeśli atakuje za pomocą miecza lub włóczni, bądźcie przygotowani na szybkie uniki. Korzystając z młota, będą to przedłużone animacje, które należy uniknąć w odpowiednim momencie.
  7. Jeśli posiadacie bronie nakładające krwawienie, warto ich użyć. Morgott jest podatny na ten status.
  8. Na walkę z Morgottem warto odziać się w zbroję z wysoką statystyką obrony przed świętą magią i atakami fizycznymi. Przeciwnik często zadaje tego typu obrażenia.

Build dla maga - jak walczyć?

Po wejściu na arenę, warto skorzystać z pomocy prochów lub Meliny. W walce tej warto wybrać takie przywołanie, które długo wytrzyma ataki bossa. W głównej mierze chodzi o to, aby przywołanie prowokowało Morgotta, dzięki czemu w spokoju będziecie mogli skorzystać z czarów.

Będąc dalej od niego, prowokujecie go do użycia dystansowych ataków, jak szybki rzut trzema sztyletami lub wolniejszy atak, polegający na rzuceniu włóczni w Waszą stronę - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Będąc dalej od niego, prowokujecie go do użycia dystansowych ataków, jak szybki rzut trzema sztyletami lub wolniejszy atak, polegający na rzuceniu włóczni w Waszą stronę. Oba ataki można ominąć za pomocą uniku w dowolną stronę (jeśli zrobicie to w odpowiednim czasie).

Warto w walce posługiwać się Wilczą Pułapką Mieczy lub szybkimi zaklęciami Błyskamiennymi, zwłaszcza, jeśli chcecie go pokonać w pojedynkę - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Warto w walce posługiwać się Wilczą Pułapką Mieczy lub szybkimi zaklęciami Błyskamiennymi, zwłaszcza, jeśli chcecie go pokonać w pojedynkę. Morgott niezbyt często daje odetchnąć, naciera za każdym razem. Dlatego też, gdy tylko unikniecie jakiegoś ataku, korzystajcie z magii, uważając na Waszą staminę. Zostawcie sobie jej zawsze idealnie na jeden unik.

Waszą najlepszą okazją do ataku będzie moment, w którym Morgott zacznie tworzyć kilkadziesiąt świętych mieczy - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Waszą najlepszą okazją do ataku będzie moment, w którym Morgott zacznie tworzyć kilkadziesiąt świętych mieczy. Ustawcie się w miejscu, w którym miecze Was nie zaatakują, a następnie skorzystajcie z wolniejszych lub ładowanych czarów, które zadają bardzo duże obrażenia, jak np. Kometa Azura. Jeśli posiadacie łezkę, która eliminuje zużycie many, warto wtedy również skorzystać z niesamowitego eliksiru.

Gdy HP bossa spadnie do 50%, klęknie on na kolana i zacznie się druga faza - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy HP bossa spadnie do 50%, klęknie on na kolana i zacznie się druga faza. Nie warto się wtedy do niego zbliżać, gdyż wytworzy kilka fal, które zadają obrażenia na małym dystansie. Jeśli widzicie, że upadł i korzysta z tego ataku, dalej korzystajcie z czarów.

Uważajcie również na jego nowy atak - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie również na jego nowy atak. Jeśli zobaczycie, że broń Margotta zaczyna być czerwona, oznacza to, że następny atak zada obrażenia od ognia i krwi. Atak ten nie ma zbyt dużego zasięgu, dlatego warto odbiec, gdy zauważycie tę animację. Uważajcie jednak, gdyż po chwili od ataku, wytworzy się ognisty wybuch.

Standardowo, jeśli dystans pomiędzy Wami a Morgottem będzie zbyt duży, wyskoczy on w powietrze, atakując świętym młotem - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Standardowo, jeśli dystans pomiędzy Wami a Morgottem będzie zbyt duży, wyskoczy on w powietrze, atakując świętym młotem. Atak ten zadaje olbrzymie obrażenia, jednakże wystarczy wykonać unik w odpowiednim momencie (gdy ląduje), aby chybił.

Build w zwarciu - jak walczyć?

Morgott podobnie jak Margit, Upadły Omen używa swojego miecza, ale dodatkowo materializuje magiczny młot i sztylet. Większość z tych ataków lepiej jest unikać, choć na tym etapie możecie już posiadać zbroję i tarczę, która znacznie zmniejszy obrażenia od świętej magii.

Ruch, którym nie dysponował Margit jest deszcz złotych mieczy - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ruch, którym nie dysponował Margit jest deszcz złotych mieczy. Jeśli wpadniecie w pułapkę może się to źle skończyć. Najbezpieczniej będzie szybko oddalić się sprintem jeśli zauważycie, że miecze zawisły w powietrzu. Możecie też przyjrzeć się oświetleniu na podłożu, co zasygnalizuje gdzie miecze będą spadać.

Jeszcze zanim deszcz mieczy ustanie, Margott zaatakuje - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeszcze zanim deszcz mieczy ustanie, Margott zaatakuje. Przygotujcie się więc na zablokowanie ciosów lub wykonanie kilku uników w jego stronę, co stworzy okazję do zadania kilku ciosów. Jeśli jednak znajdziecie się za jego plecami, wystrzegajcie się ataku ogonem, którym przeciwnik karze jeśli znajdujecie się za nim. Przeciwnik po kombinacji ciosów może też odskoczyć od Was i rzucić trzema sztyletami jednocześnie.

W przypadku utrzymywania większego dystansu, Margott posłuży się swoją magiczną włócznią - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku utrzymywania większego dystansu, Margott posłuży się swoją magiczną włócznią. Najlepiej przygotować się na unik w momencie, w którym włócznia miałaby Was dosięgnąć. Bądźcie jednak gotowi na kolejny atak, bo niedługo po wyrzuceniu włóczni, Margott zacznie na Was szarżować używając tego samego oręża. Możecie uniknąć tego ataku robiąc unik w bok. Może się też zdarzyć, że zamiast szarży, przeciwnik zaatakuje włócznią z wyskoku. Po takim ataku chwilę mu zajmie zanim wróci do napierania, dlatego jest to dobra okazja do zadania kilku ciosów.

Gdy zbijecie mu połowę PŻ, przeciwnik przejdzie w drugą fazę walki - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zbijecie mu połowę PŻ, przeciwnik przejdzie w drugą fazę walki. Gdy się zatrzyma i zacznie przeciągle krzyczeć, możecie zadać kilka ciosów, ale uważajcie na jego wybuch, który niebawem nastąpi. Po tym musicie uważać na otoczenie, gdyż tu i ówdzie wybuchać będą gejzery.

W tej fazie miecz przeciwnika będzie wzmocniony o ataki magiczne lub krwawienia - Elden Ring: Morgott, Król Omenów (Morgott, The Omen King) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W tej fazie miecz przeciwnika będzie wzmocniony o ataki magiczne lub krwawienia. Jeśli zauważycie, że jego miecz robi się cały czerwony, szykujcie się na uniknięcie ataku, którym przebije Was na wylot, uniesie do góry i rzuci o ziemię zadając sporo obrażeń. Reszta walki przebiega podobnie jak w fazie pierwszej. Pamiętajcie, by nie wykonywać uników zbyt szybko - dajcie przeciwnikowi czas na zrobienie wymachu.