Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Leyndell, Stolica Popiołów (Leyndell, Ashen Capital). Mowa o bossie imieniem Radagon ze Złotego Porządku (Radagon of the Golden Order).

Ostatnia aktualizacja: 10 maja 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z ostatnim fabularnym bossem, znajdującym się w regionie o nazwie Leyndell, Stolica Popiołów (Leyndell, Ashen Capital). Mowa o bossie imieniem Radagon ze Złotego Porządku (Radagon of the Golden Order).

Strona może zawierać spoilery dotyczące bossów i fabuły.

Żeby dostać się do bossa, musicie najpierw pokonać bossa imieniem Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior). Tym samym zyskacie dostęp do miejsca łaski o nazwie Eldeński Tron (Elden Throne). Stamtąd musicie udać się schodami do góry, a następnie przekroczyć barierę. Po scence fabularnej nastąpi dwuczęściowa walka. Po pokonaniu Radagona następuje od razu walka z bossem o nazwie Eldeńska Bestia (Elden Beast), którego pokonanie jest konieczne do ukończenia gry.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Radagona, a następnie Eldeńskiej Bestii otrzymacie Runy (375 000) oraz Eldeński Wizerunek (Elden Remembrance) - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Radagona, a następnie Eldeńskiej Bestii otrzymacie Runy (375 000) oraz Eldeński Wizerunek (Elden Remembrance).

Radagon - Porady ogólne

 1. Radagon ze Złotego Porządku całkowicie odporny jest na krwawienie. Można jednak narzucić mu statusy typu: zatrucie, szkarłatna zgnilizna i odmrożenie.
 2. Do walki zaleca się zbroję i amulety, które dobrze obronią przed świętą magią i obrażeniami fizycznymi.
 3. Radagona stosunkowo łatwo wytrącić z równowagi i zyskać okazję do wyprowadzenia krytycznego ataku. Odpowiednio poprowadzone starcie może pozwolić nawet na trzy takie okazje.
 4. W walce z Radagonem zaleca się używanie szybkich broni. Przydatna okaże się katana o nazwie Rzeki Krwi albo Księżycowy woal. Dzięki ich atakom specjalnym (o ile wykonywanym stosunkowo często) zyskacie niejedną okazję do wytrącenia wroga z równowagi.
 5. Radagon ma bardzo wysoką obronę, dlatego przyda się wzmocnienie siły ataku fizycznego. W tym celu warto skorzystać z odpowiednich amuletów albo przedmiotów chwilowo zwiększających ten atrybut.
 6. Na przestrzeni całej walki najlepiej próbować znaleźć się za plecami przeciwnika. Wróg stosuje kilka ataków, od których ucieczka w przeciwnym kierunku jest bardzo trudna. Z tego też powodu warto trzymać się go jak najbliżej.
 7. Radagon w drugiej fazie stosuje znacznie więcej ataków obszarowych, których uniknięcie może być łatwiejsze z użyciem skoku. To też da możliwość użycia silnego ciosu z wyskoku, co ułatwi wytrącanie go z równowagi.
 8. Walkę z Radagonem najlepiej jest wygrać bez znaczących strat. To dlatego, że po zakończeniu jej natychmiast przeniesieni zostaniecie do następnej.
 9. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy.

Radagon: Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie mieć chwilę, zanim wróg rozpocznie atak. Możecie to wykorzystać do wykonania kilku ciosów bez żadnych konsekwencji lub oczywiście skorzystania z prochów czy przedmiotów, które mogą przysłużyć się w walce. Warto skorzystać z czegoś co wzmocni siłę ataku - choćby Szlachetne mięso. W ten sposób choć trochę skrócicie to trudne starcie.

W pierwszej fazie Radagon bardzo często atakuje swoją bronią, którą wywołuje wybuchy na różnej wielkości obszarach - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W pierwszej fazie Radagon bardzo często atakuje swoją bronią, którą wywołuje wybuchy na różnej wielkości obszarach. Po tym jak uderza bronią w ziemię pojawia się "rozjaśniony" obszar, w którym po chwili nastąpi wybuch. Zwykle jego ataki generują ten groźny obszar przed nim, dlatego warto robić uniki w stronę przeciwnika, aby w momencie wybuchu znajdować się za jego plecami. Jeśli będziecie wykonywać uniki do tyłu, spędzicie na tej walce znacznie więcej czasu.

Wykonywanie uników do tyłu jest też mniej opłacalne z innego powodu - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wykonywanie uników do tyłu jest też mniej opłacalne z innego powodu. Kiedy oddalicie się od Radagona dosięgnie Was potrójnym wystrzałem. Stosunkowo łatwo go ominąć (lub zablokować tarczą - choć wtedy wiąże się to z przyjęciem obrażeń), ale w ten sposób tracicie potencjalną okazję do ataku.

Oddalanie się od niego może też skutkować tym, że przeciwnik wyskoczy wysoko w górę po czym wyląduje z dewastującym atakiem o zasięgu na bardzo dużym obszarze - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Oddalanie się od niego może też skutkować tym, że przeciwnik wyskoczy wysoko w górę po czym wyląduje z dewastującym atakiem o zasięgu na bardzo dużym obszarze. Jednak metoda uniknięcia go jest taka sama jak w przypadku innych podobnych ataków - unik w momencie uderzenia. Po tym będziecie mieć chwilę na zadanie kilku ciosów, bo wróg chwilę będzie się po tym "zbierać" do następnego ataku.

Jeśli natomiast zdarza się, że często jesteście poniekąd zmuszani do walki od frontu (lub jeśli się na to zdecydujecie), możecie wspomniane wyżej wybuchy omijać skokami - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli natomiast zdarza się, że często jesteście poniekąd zmuszani do walki od frontu (lub jeśli się na to zdecydujecie), możecie wspomniane wyżej wybuchy omijać skokami. Metoda ta przyśpieszy wytrącanie przeciwnika z równowagi - o ile stosujecie silne uderzenia z wyskoku. To kolejny sposób na skrócenie tej walki.

Jeszcze w pierwszej fazie walki przeciwnik może próbować Was złapać - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeszcze w pierwszej fazie walki przeciwnik może próbować Was złapać. Ten najgroźniejszy ruch poznacie po tym, że jego lewa ręka zapłonie na złoto. Warto uniknąć tego chwytu, bo poczyni ogromne szkody dla Waszych PŻ (nawet uśmierci). Przeciwnik najpierw rzuci Waszą postacią o ziemię, przydusi ją i następnie spowoduje ogromny wybuch. W tym czasie będzie nieśmiertelny, więc Wasz towarzysz nie będzie mógł mu zadać żadnych obrażeń.

Radagon wbije też czasami złotą błyskawicę w ziemię, która swoim wyglądem przypominać będzie drzewo - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Radagon wbije też czasami złotą błyskawicę w ziemię, która swoim wyglądem przypominać będzie drzewo. Wokół niego pojawi się siatka, której najlepiej unikać - niebawem nastąpi wybuch sięgający tak daleko jak wspomniana siatka. Ten niebezpieczny obszar będzie przez jakiś czas aktywny, co utrudni Wam sięgnięcie przeciwnika - bo najpewniej będzie znajdować się wewnątrz groźnej strefy.

Gdy zbijecie Radagonowi połowę PŻ, zacznie się teleportować niemal z każdym swoim ruchem - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zbijecie Radagonowi połowę PŻ, zacznie się teleportować niemal z każdym swoim ruchem. Każde jego przemieszczenie się będzie też powodować wybuch w okolicy, toteż trudno będzie się do niego zbliżyć bez otrzymywania obrażeń. Jeśli jednak wyczujecie przeciwnika, to z całym powodzeniem uda Wam się wyprowadzić kilka ciosów pomiędzy kolejnymi teleportami.

Jednym z najgroźniejszych ataków jest ten, w którym podnosi broń w jednej ręce wysoko do góry - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jednym z najgroźniejszych ataków jest ten, w którym podnosi broń w jednej ręce wysoko do góry. Oznacza to, że za chwilę wykona trzy potężne uderzenia, które spowodują opóźnione wybuchy na bardzo dużych obszarach. Najlepiej w takiej sytuacji być blisko niego, aby mieć czas na ucieczkę za jego plecy. Oddalanie się od niego nie do końca zdaje egzamin, bo każdy kolejny atak ma coraz większy zasięg i bardzo łatwo znaleźć się w ich zasięgu. Gdy jednak już znajdziecie się na niebezpiecznej odległości, będziecie musieli wykonać 2 uniki na jeden atak. Możecie je też mieszać z podskokami, co nieco ułatwia sprawę.

Walki z Radagonem trzeba się bardzo dobrze nauczyć, bo sama w sobie stanowi wstęp do następnego starcia - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walki z Radagonem trzeba się bardzo dobrze nauczyć, bo sama w sobie stanowi wstęp do następnego starcia. Kluczem do sukcesu będzie zawziętość i wyciąganie wniosków z każdej porażki. Warto walczyć z nim agresywnie, ale nie mniej ostrożnie, bo jedna chwila nieuwagi może kosztować duże ilości leczenia.

Eldeńska Bestia - Porady ogólne

 1. Eldeńska Bestia całkowicie odporna jest na krwawienie, zatrucie, szkarłatną zgniliznę i odmrożenie. Nie można narzucić jej żadnego z wymienionych statusów.
 2. Do walki zaleca się zbroję i amulety, które dobrze obronią przed świętą magią. To główny rodzaj ataków stosowanych przez przeciwnika. Nie należy jednak pomijać obrony przez obrażeniami fizycznymi, bo przeciwnik również atakuje w ten sposób.
 3. Na czas walki z Eldeńską Bestią warto porzucić nawyk ciągłego namierzania - zwłaszcza gdy znajdujecie się blisko przeciwnika. Zwiększy to widoczność i Waszą skuteczność w ocenie sytuacji.
 4. Unikajcie znajdowania się w bliskiej odległości od przeciwnika i na wprost do niego. Eldeńska Bestia może wykonać wtedy dewastującą serię ataków, kiedy kilkukrotnie spowoduje potężny wybuch świętej magii.
 5. Przez całą walkę z Eldeńską Bestią starajcie się znajdować za jej plecami. Kiedy tylko to możliwe skracajcie też dystans, aby uniknąć potencjalnych ataków dystansowych.
 6. Ilekroć Eldeńska Bestia jest daleko od Was, oszczędzajcie energię. Bieg sprintem zaczynajcie dopiero gdy widzicie magiczne kręgi albo deszcz pocisków. Pamiętajcie też, aby zawsze biec w jej kierunku.
 7. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy. Najlepiej sprawdzą się tutaj Prochy łzy naśladowcy.
 8. Eldeńska Bestia to ostatni fabularny boss w grze.

Eldeńska Bestia: Build w zwarciu - jak pokonać?

Po przeniesieniu na nową arenę, macie chwilę na użycie prochów przyzwania lub przedmiotów, które pomogą Wam w walce. Dobrze będzie użyć Świętoodpornej suszonej wątroby (Holyproof Dried Liver), która zwiększy negację obrażeń od świętej magii. To na niej opiera się większość ataków Eldeńskiej Bestii.

Po faktycznym rozpoczęciu starcia, jak najszybciej udajcie się za plecy Eldeńskiej Bestii - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po faktycznym rozpoczęciu starcia, jak najszybciej udajcie się za plecy Eldeńskiej Bestii. Unikniecie w ten sposób potencjalnego zionięcia ogniem, którym wróg lubi poczęstować gdy znajdujecie się w średniej odległości od niego.

Uważajcie też na horyzontalny atak mieczem, który przeciwnik wykonuje, gdy znajdujecie się w średniej odległości od niego - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie też na horyzontalny atak mieczem, który przeciwnik wykonuje, gdy znajdujecie się w średniej odległości od niego. Kombinacja składa się z trzech ataków, które najlepiej unika się wykonując przewrót. Trzeba jednak przyzwyczaić się do stosunkowo wolnej prędkości tychże, bo wymachy Bestii są nieco wolniejsze.

Eldeńska Bestia będzie się co jakiś czas oddalać od Was, by następnie wzbić się w powietrze i wygenerować ogromny pierścień - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Eldeńska Bestia będzie się co jakiś czas oddalać od Was, by następnie wzbić się w powietrze i wygenerować ogromny pierścień. W takiej sytuacji biegnijcie jak najdalej przed siebie. Krąg następnie zmaterializuje się w Waszej okolicy. Aby uniknąć obrażeń musicie wydostać się poza jego obszar - najlepiej sprawdzi się tutaj skok.

Atak, który może nastąpić w razie tak dalekiej odległości, to deszcz złotych pocisków - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Atak, który może nastąpić w razie tak dalekiej odległości, to deszcz złotych pocisków. Jeśli zauważycie, że członki Bestii unoszą się do góry, a ona sama świeci na złoto, zacznijcie biec przed siebie sprintem. W ten sposób unikniecie wszystkich pocisków, które zmierzają w Waszą stronę. Na ten czas najlepiej przestać namierzać przeciwnika.

Eldeńska Bestia może też rozproszyć magiczną chmurę - po chwili w miejscach gdzie się znajduje nastąpią wybuchy, dlatego czym prędzej się od niej oddalcie - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Eldeńska Bestia może też rozproszyć "magiczną chmurę" - po chwili w miejscach gdzie się znajduje nastąpią wybuchy, dlatego czym prędzej się od niej oddalcie. Temu atakowi może czasami towarzyszyć jeszcze jeden. Wróg może wystrzeliwać w Waszym kierunku "dyski", których uniknięcie wymaga dość dużej precyzji - każde trafienie też na chwilę ogłuszy Waszą postać, co utrudni wykonanie kolejnych uników. Oba ataki będą też stosowane przez przeciwnika osobno.

Kiedy znajdujecie się blisko i od frontu Eldeńskiej Bestii, może ona użyć bardzo silnego ataku, w którym kilka razy wbije miecz w ziemię powodując potężne wybuchy - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy znajdujecie się blisko i od frontu Eldeńskiej Bestii, może ona użyć bardzo silnego ataku, w którym kilka razy wbije miecz w ziemię powodując potężne wybuchy. Jedynym rozwiązaniem jest wykonanie serii uników w odpowiednich odstępach czasowych. Miejcie na uwadze jednak, że ostatni cios następuje nieco później od pozostałych. Najlepiej unikać podobnych sytuacji i nie narażać się na ten atak, choć oczywiście nie zawsze jest to możliwe.

Kiedy znajdujecie się blisko Eldeńskiej Bestii i przed nią, może również raz wbić miecz w podłoże, po czym utrzymywać go w takiej pozycji gromadząc energię do wybuchu - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy znajdujecie się blisko Eldeńskiej Bestii i przed nią, może również raz wbić miecz w podłoże, po czym utrzymywać go w takiej pozycji gromadząc energię do wybuchu. W takiej sytuacji, nawet jeśli przejdziecie za jej grzbiet, wciąż możecie zostać trafieni. Dlatego dobrze zrobicie jeśli oddalicie się jak najbardziej. Wybuch zadaje stosunkowo duże obrażenia.

Czasami Eldeńska Bestia oddali się od Was sunąc przed siebie i wypuszczając deszcz złotych pocisków - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czasami Eldeńska Bestia oddali się od Was sunąc przed siebie i wypuszczając deszcz złotych pocisków. W takiej sytuacji przestańcie ją namierzać i podobnie jak w innych sytuacjach, biegnijcie sprintem w jej kierunku. Uważajcie jednak, bo po tym ataku Bestia może przejść w kolejny, w którym wystrzeliwuje wspomniane wcześniej dyski.

Kolejny atak, którego warto się wystrzegać, jest ten kiedy Eldeńska Bestia bierze duży zamach naładowanym mieczem, po czym atakuje tworząc ogromną ścianę świętej magii - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kolejny atak, którego warto się wystrzegać, jest ten kiedy Eldeńska Bestia bierze duży zamach naładowanym mieczem, po czym atakuje tworząc ogromną ścianę świętej magii. W takiej sytuacji zróbcie przewrót w jej stronę - o ile znajdujecie się na tyle blisko, by móc wylądować w okolicach jej grzbietu. W innej sytuacji lepiej wykonać unik do tyłu - ściana wystrzeli bowiem w przód, choć na stosunkowo krótki dystans.

Kiedy natomiast zauważycie, że przy dłoni Eldeńskiej Bestii gromadzi się święta kula, oznacza to, że będzie próbować Was złapać - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy natomiast zauważycie, że przy dłoni Eldeńskiej Bestii gromadzi się "święta kula", oznacza to, że będzie próbować Was złapać. W takiej sytuacji pozostaje Wam kilka opcji. Możecie wykonać perfekcyjny unik w momencie w którym ma nastąpić pochwycenie. Możecie też biec sprintem w kierunku przeciwnym do bestii i po prostu znaleźć się poza jej zasięgiem. Kolejną opcją jest unik w jej kierunku. Jeśli zostaniecie złapani, w Waszą postać zostanie wbita seria strzał.

W drugiej połowie starcia, Eldeńska Bestia zyska kilka nowych ataków - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej połowie starcia, Eldeńska Bestia zyska kilka nowych ataków. Jednym z nich jest seria wystrzelonych pocisków magicznych, które podążają za graczem i na końcu wybuchają. Nie odczujecie za mocno trafienia jednym z nich, bo nie zabierają szczególnie dużo PŻ. Nie ogłuszają też, dlatego łatwo wyjść z ewentualnego potrzasku. Wystrzegać się musicie wybuchu na samym końcu. Jego nadejście poznacie po narastającym złotym świetle.

Wcześniej Bestia wytwarzała jeden krąg, z którego musieliście uciekać - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wcześniej Bestia wytwarzała jeden krąg, z którego musieliście uciekać. W drugiej fazie natomiast używa już trzech. Metoda pozostaje ta sama. Musicie jednak wykonać więcej kroków. Pułapką w takiej sytuacji może okazać się brak energii, dlatego ze sprintem czekajcie, aż krąg pojawi się w Waszej okolicy.

Szykujcie się też na sprint, jeśli zauważycie, że Bestia zaczyna gromadzić świętą magię - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Szykujcie się też na sprint, jeśli zauważycie, że Bestia zaczyna gromadzić świętą magię. Może się to zdarzyć nawet wtedy, gdy znajdujecie się blisko. Bo tym gdy się przez chwilę napręży, wystrzeli serię pocisków. Sprint przed siebie rozwiąże tę kwestię i pozwoli Wam na uniknięcie obrażeń.

Przeciwnik może też wzbić się wysoko w górę niczym wieloryb i znów poczęstować Was serią złotych pocisków - Elden Ring: Radagon ze Złotego Porządku, Eldeńska Bestia - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik może też wzbić się wysoko w górę niczym wieloryb i znów poczęstować Was serią złotych pocisków. Po raz kolejny - rozwiązaniem na to jest szybki bieg przed siebie, co pozwoli na uniknięcie deszczu strzał. Walka z dwoma przeciwnikami jeden po drugim wystawi Wasze umiejętności na próby, ale jeśli skorzystacie ze wszystkiego co gra oferuje i wyszlifujecie swoje umiejętności, będziecie na dobrej drodze do zwycięstwa. I poznania zakończenia Elden Ring.