Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Płaskowyż Altus - Popioły i Prochy
Mapa Elden Ring - Płaskowyż Altus - Popioły i Prochy
Szarża z tarczą
Krwawe ostrze
Wspólny porządek
Trzęsienie ziemi
Taran błyskawicy
Złoty rzut
Cięcie błyskawicy
Prochy żołnierza z Leyndell
Kristoff, rycerz starożytnych smoków
Prochy wielkiego szczura
Powiększ mapę

Elden Ring: Popioły i Prochy (Płaskowyż Altus) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes) w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), do którego dostać można się poprzez Wielką Windę Dectus (Grand Lift of Dectus) lub po pokonaniu Magmowego Żmija Makara (Magma Wyrm Makar).

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Płaskowyż Altus - Popioły i Prochy

Popioły wojny

Prochy duchów

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes), które znajdują się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau). Do Płaskowyżu można dostać się po pokonaniu Magmowego Żmija Makara (Magma Wyrm Makar) lub poprzez skorzystanie z Wielkiej Windy Dectus (Grand Lift of Dectus).

Popioły wojny to umiejętności, które możecie nałożyć na standardowe bronie. Dzięki nim zyskujecie dostęp do nowych ruchów. Aktywujecie je za pomocą przycisku odpowiedzialnego za użycie umiejętności. Natomiast prochy duchów to przedmioty, które pozwalają na przyzwanie konkretnych stworzeń pomagających Wam w walce.

Podczas przemierzania regionu Płaskowyżu Altus, będziecie w stanie zdobyć 7 popiołów wojny (ashes of war) oraz 3 prochów duchów.

Popiół wojny - Szarża z tarczą (Shield Crash) [1]

Należy pójść we wskazane miejsce na mapie, niedaleko Wzgórza przy Złotym Drzewie (Erdtree Gazing-Hill). Znajdują się tam ruiny, a w nich zauważycie i usłyszycie skarabeusza. Musicie go szybko zabić, ponieważ może on łatwo zniknąć.

Popiół wojny - Krwawe ostrze (Blood Blade) [2]

Udając się we wskazane na mapie miejsce, ujrzycie mały las. Skarabeusz znajduje się na środku tego lasu. Zabijcie go, aby otrzymać popiół.

Popiół wojny - Wspólny porządek (Shared Order) [3]

Popiół zdobędziecie po zabiciu bossa Nocna kawaleria (Night's Cavalry). Boss pojawi się tylko w nocy. Udajcie się we wskazane miejsce na mapie, będzie on podróżować wokół oznaczenia na mapie.

Popiół wojny - Trzęsienie ziemi (Earthshaker) [4]

We wskazanym miejscu doszukać musicie się niewidzialnego skarabeusza. Nie wydaje on niestety charakterystycznego dźwięku, natomiast jeśli dobrze się przyjrzycie, zobaczycie jasny dym unoszący się nad ziemią. Ponadto, możecie zablokować mu drogę, przez co poczujecie opór, nie mogąc poruszać się dalej przed siebie. Wystarczy jeden atak, aby zginął.

Popiół wojny - Taran błyskawicy (Lightning Ram) [5]

Udając się we wskazane na mapie miejsce, zauważycie skarabeusza. Zabijcie go, aby otrzymać kolejny popiół.

Popiół wojny - Złoty rzut (Golden Slam) [6]

We wskazanym miejscu na mapie, znajdują się małe ruiny. Skarabeusz znajduje się właśnie w ruinach. Uważajcie jednakże na przeciwników pilnujących wejścia.

Popiół wojny - Cięcie błyskawicy (Lightning Slash) [7]

Skarabeusz znajduje się w centrum obozu, niedaleko murów zamku. Zabijcie czym prędzej skarabeusza, gdyż przeciwnicy w obozie po chwili zaczną Was atakować.

Prochy duchów - Prochy żołnierza z Leyndell (Leyndell Soldier Ashes) [1]

Aby zdobyć prochy żołnierza z Leyndell, musicie udać się do Grobu Świętego Bohatera (Sainted Heros Grave) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Płaskowyż Altus) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć prochy żołnierza z Leyndell, musicie udać się do Grobu Świętego Bohatera (Sainted Hero's Grave). W środku grobu, znajdziecie leżące ciało. Przedmiot znajdujący się przy ciele, zawierać będzie właśnie te konkretne prochy.

Prochy duchów - Kristoff, rycerz starożytnych smoków (Ancient Dragon Knight Kristoff [2]

Aby zdobyć prochy, musicie udać się do Grobu Świętego Bohatera (Sainted Heros Grave) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Płaskowyż Altus) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć prochy, musicie udać się do Grobu Świętego Bohatera (Sainted Hero's Grave). Następnie należy pokonać bossa tej lokacji, czyli Pradawnego bohatera z Zamor (Ancient Hero of Zamor).

Prochy duchów - Prochy wielkiego szczura (Giant Rat Ashes) [3]

Prochy znajdują się w północnej części Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), niedaleko wiatraków - Elden Ring: Popioły i Prochy (Płaskowyż Altus) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy znajdują się w północnej części Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), niedaleko wiatraków. Udajcie się do drewnianej, małej szopy, w niej znajdziecie prochy wielkiego szczura.