Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Rozkładającego się Ekzykesa (Decaying Ekzykes). To opcjonalny boss, którego znajdziecie w Caelid.

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie bossa Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes). To opcjonalny przeciwnik, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry. Warto jednak go pokonać, bo możecie w ten sposób zyskać dostęp do inkantacji.

Lokacja

Rozkładający się Ekzykes znajduje się w Caelid - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rozkładający się Ekzykes znajduje się w Caelid. Znajdziecie go niedaleko miejsca łaski Południowy trakt Caelid (Caelid Highway South) - na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 8. Stamtąd skierujcie się do miejsca wskazanego na zrzucie ekranu znajdującego się powyżej.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Rozkładającego się Ekzykesa otrzymacie Runy (38 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart) - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Rozkładającego się Ekzykesa otrzymacie Runy (38 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart). Pokonanie go odblokuje też nową inkantację o nazwie Rozkład Ekzykesa (Ekzyke's Decay), która dostępna będzie w Katedrze Smoczej Komunii.

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.
  2. Na Rozkładającego się Ekzykesa działa dobrze w zasadzie wszystko. Najlepiej sprawdzą się jednak ataki oparte na magii ognia.
  3. Rozkładający się Ekzykes wrażliwy jest szczególnie na status odmrożenia i krwawienia. Można mu jednak narzucić również zatrucie i szkarłatną truciznę.
  4. Rozkładający się smok bardzo często używa ataków nakładających status szkarłatnej zgnilizny. Dlatego warto zaopatrzyć się w Chroniące piguły (Preserving Boluses).
  5. Wystrzegajcie się jego gnijącego zionięcia. Nie tylko bardzo szybko narzuca status szkarłatnej zgnilizny, ale też zadaje bardzo duże obrażenia. Jeśli znajdujecie się blisko, udajcie się za niego. Jeśli natomiast nie macie na to czasu, pozostaje ucieczka z dala od niego.
  6. W walce warto skorzystać z wierzchowca. Dzięki temu będziecie mogli szybko zmieniać swoje położenie i w razie potrzeby również szybko się oddalić.
  7. Najbezpieczniej jest atakować jego nogi oraz skrzydła. Mimo wszystko głowa jest najwrażliwszym miejscem - choć tę z kolei trudno dosięgnąć.

Jak pokonać?

Walkę z Rozkładającym się Ekzykesem najlepiej stoczyć na grzbiecie wierzchowca. W ten sposób szybko oddalicie się od niebezpiecznych chmur, które narzucają status szkarłatnej zgnilizny. Z uwagi na to warto mieć Chroniące piguły, które zbiją negatywny status.

Najlepiej trzymać się tyłu przeciwnika i jak najczęściej atakować jego nogi - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najlepiej trzymać się tyłu przeciwnika i jak najczęściej atakować jego nogi. Kiedy jednak widzicie, że szykuje się do obrotu, oddalcie się trochę od niego - w ten sposób unikniecie uderzenia ogonem. Jeśli dobrze wyczujecie moment, możecie wykonać skok, co również pozwoli na uniknięcie obrażeń.

Rozkładający się Ekzykes będzie też co jakiś czas unosić nogę, a następnie wykonywać nią ciężkie tupnięcie - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rozkładający się Ekzykes będzie też co jakiś czas unosić nogę, a następnie wykonywać nią ciężkie tupnięcie. To dobry moment, aby skupić się na drugiej jego nodze, albo nawet na skrzydle, do momentu, aż smok znów wykona gwałtowny obrót, zmuszając Was do zmiany położenia.

Stosunkowo często smok rozpylać będzie chmurę, która szybko buduje status szkarłatnej zgnilizny - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Stosunkowo często smok rozpylać będzie chmurę, która szybko buduje status szkarłatnej zgnilizny. W takich chwilach najlepiej oddalić się od bestii i poczekać, aż chmura się przerzedzi.

Zdarzy się, że smok rozpyli znacznie większą chmurę, co często następuje po tym jak wzbija się w powietrze, a następnie ciężko ląduje - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zdarzy się, że smok rozpyli znacznie większą chmurę, co często następuje po tym jak wzbija się w powietrze, a następnie ciężko ląduje. Kiedy więc widzicie, że unosi się do góry, lepiej jest się oddalić. Jak sam przydomek przeciwnika mówi, jego stan nie pozwala mu zbyt długo unosić się w powietrzu, dlatego nie musicie martwić się jego potencjalnym przelotem nad Wami.

Oddalanie się od przeciwnika niesie jednak ryzyko, że za chwilę zacznie zionąć gnijącym oddechem - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Oddalanie się od przeciwnika niesie jednak ryzyko, że za chwilę zacznie zionąć gnijącym oddechem. Robi to najczęściej od lewej do prawej strony i na stosunkowo dużą odległość.

W takiej chwili możecie udać się na jego stronę i atakować jedno ze skrzydeł, albo uciec całkowicie za niego i wykorzystać ten moment do bezpiecznego atakowania nóg. Miejcie jednak na uwadze, że po tej akcji chmura będzie unosić się również w okolicy przeciwnika. Może więc się zdarzyć, że znów będziecie musieli się od niego oddalić.

Jeśli korzystacie z broni narzucającej krwawienie lub odmrożenie, walka nie powinna trwać zbyt długo - smok ma dużą wrażliwość na wspomniane statusy - Elden Ring: Rozkładający się Ekzykes (Decaying Ekzykes) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli korzystacie z broni narzucającej krwawienie lub odmrożenie, walka nie powinna trwać zbyt długo - smok ma dużą wrażliwość na wspomniane statusy. Możecie też wspomagać się atakami ognistymi, na które jest jeszcze bardziej wrażliwy.