Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać opcjonalnego bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Obrońca drzewa (Tree Sentinel).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w lokacji Pogrobno (Limgrave), Obrońcę drzewa (Tree Sentinel). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Po wykonaniu samouczka znajdziecie się w nowej lokacji, Pogrobno. Tam, idąc do pierwszego Miejsca Łaski (Site of Grace) oraz spotykając NPC, zauważycie przed sobą patrolującego rycerza w złotej zbroi na koniu. To właśnie Obrońca drzewa. Gdy zbliżycie się do niego, od razu Was zaatakuje, a typowy dla bossów pasek zdrowia pojawi się na dole ekranu.

Lokacje

Obrońca drzewa (Tree Sentinel) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie Obrońcę drzewa (Tree Sentinel) w Pogrobnie (Limgrave), blisko pierwszego miejsca łaski, Pierwszy krok (The First Step) - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie Obrońcę drzewa (Tree Sentinel) w Pogrobnie (Limgrave), blisko pierwszego miejsca łaski, Pierwszy krok (The First Step).

Duet Obrońców drzewa (Tree Sentinel Duo):

Druga wersja bossa znajduje się pomiędzy Płaskowyżem Altus (Altus Plateau), a Leyndell, królewską stolicą (Leyndell, Royal Capital) - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się pomiędzy Płaskowyżem Altus (Altus Plateau), a Leyndell, królewską stolicą (Leyndell, Royal Capital). Duet Obrońców Drzewa (Tree Sentinel Duo) znajdują się przy zachodniej bramie prowadzącej do Leyndell.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie wersji bossa w Pogrobnie (Limgrave) otrzymacie jego broń, Złotą Halabardę (Golden Halberd) oraz 3200 Run - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa w Pogrobnie (Limgrave) otrzymacie jego broń, Złotą Halabardę (Golden Halberd) oraz 3200 Run.

Natomiast za pokonanie duetu w Leyndell otrzymacie Wielką tarczę Złotego Drzewa (Erdtree Geatshield), Run Bohatera [1] (Heros Rune [1]) oraz 20000 Run - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie duetu w Leyndell otrzymacie Wielką tarczę Złotego Drzewa (Erdtree Geatshield), Run Bohatera [1] (Hero's Rune [1]) oraz 20000 Run.

Porady ogólne

  1. Nie zaleca się atakować go, jeśli jesteście nowymi graczami na początkowym etapie rozgrywki. Między tutorialowym bossem, a nim jest ogromna różnica w poziomie.
  2. Obrońca drzewa ma wiele ataków, które mają różne timingi. Może okazać się to bardzo mylące nie tylko dla nowych, ale i doświadczonych graczy. Jeśli nie jesteście z nimi zaznajomieni, lepiej będzie blokować ciosy, o ile macie dobrą tarczę, która wytrzyma obrażenia bossa.
  3. Walka na koniu wydaje się o wiele łatwiejsza w porównaniu do walki w zwarciu, zwłaszcza, gdy wyekwipujecie łuk lub magię zadającą obrażenia. Wtedy możecie łatwo unikać ciosów, jednocześnie zadając obrażenia bossowi.
  4. Wykonując ataki z wyskoku, jesteście w stanie zadać mu duże obrażenia, a nawet przełamać jego posturę, dzięki czemu będziecie mieli czas na zadanie mu kilku ataków więcej.
  5. W drugiej fazie uważajcie na jego skok w powietrze, gdzie ląduje na ziemie, atakując swoją tarczą. Atak ten zadaje bardzo duże obrażenia, może zabić nawet jednym ciosem. Ponadto, jest to atak AoE, który może zadać obrażenia na sporym obszarze. Gdy zobaczycie jego skok, czym prędzej się od niego odsuńcie, a gdy nie będziecie mieć szans uciec, wykonajcie przewrót. Istnieje szansa, że to Was uratuje.
  6. Nie wystrzeliwujcie szybkich zaklęć raz po raz. Boss korzysta z tarczy, która odbija magiczne ataki w Waszą stronę.

Build dla maga - jak walczyć?

Na samym początku warto będzie pomyśleć o tym, jakie zaklęcia warto użyć do walki z bossem. Na pewno warto zrezygnować z czarów, które po wystrzeleniu, od razu lecą w stronę przeciwnika. W głównej mierze dlatego, że boss widząc to, że zaczynacie castować swój czar, zacznie osłaniać się tarczą, która odbija magiczne ataki w Waszą stronę.

Warto również przydzielić jak najwięcej butelek modrych łez, aby móc często odnawiać swoją manę na zaklęcia. Zostawcie sobie jak najmniej butelek szkarłatnych łez, gdyż w początkowym etapie, Obrońca drzewa większością ataków zniweluje Wasz pasek zdrowia do zera, dlatego nie warto posiadać więcej niż jedną butelkę odnawiającą HP.

O wiele lepszym pomysłem będzie skorzystanie z czarów, które castują się nieco dłużej, jak np - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

O wiele lepszym pomysłem będzie skorzystanie z czarów, które castują się nieco dłużej, jak np. startowy czar klasy Więźnia, czyli Wilcza Pułapka Mieczy. Spowoduje to, że boss zacznie osłaniać się tarczą w momencie castowania, a nie w momencie, gdy pocisk faktycznie się zmaterializuje i zaatakuje.

Świetnym rozwiązaniem będzie podjęcie walki z Obrońcą drzewa w momencie, gdy otrzymacie dostęp do Torrenta. Walka na wierzchowcu jako mag bardzo ułatwi pojedynek z nim. W głównej mierze dlatego, że boss również porusza się na koniu i jest bardzo szybki. Za pomocą Torrenta możecie uciekać równie szybko, jednocześnie korzystając z zaklęć.

Przed walką warto również skorzystać z przywołania wilków - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przed walką warto również skorzystać z przywołania wilków. Dostęp do tego przywołania dostaniecie w momencie, gdy spotkacie się ze Śnieżną Wiedźmą w nocy, w lokacji Pogrobno, Kościół Elleha. Wilki wytrzymają nawet potężniejsze ciosy Strażnika drzewa, ponadto nadają się idealnie do odwracania uwagi bossa, dzięki czemu będziecie mogli z bezpiecznej odległości rzucać zaklęcia. Co więcej, powodują, że boss niezbyt chętnie korzysta z tarczy, która odbija zaklęcia.

Pamiętajcie, aby wyekwipować kostur, będąc na koniu, gdyż wtedy będziecie walczyć za pomocą broni trzymanej w prawej ręce (trójkąt + L1 w przypadku zmiany broni podczas siedzenia na wierzchowcu).

Build w zwarciu - jak walczyć?

Obrońca Drzewa (Tree Sentinel) atakuje z różnym tempem animacji, a co za tym idzie - wykonywanie uników może Wam stwarzać trochę problemów. Przeciwnik miesza różne ataki w kombinacji i może Was często zaskoczyć inną sekwencją ciosów. Tym samym lepiej blokować większość jego ruchów za pomocą tarczy.

W walce możecie skorzystać z pomocy przywoływania duchów - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce możecie skorzystać z pomocy przywoływania duchów. W tym starciu bardzo dobrze spisują się wilki ponieważ odciągają uwagę przeciwnika. Jeśli odejdziecie wystarczająco daleko, to Obrońca Drzew skupi się głównie na atakowaniu wilków. Możecie wówczas zajść go od tyłu i wyprowadzić jeden lub dwa szybkie ciosy. Następnie odejdźcie, aby nie oberwać z jego kontry.

W tym pojedynku dobrze spisują się również mocne ataki z wyskoku, którymi możecie szybko zbić równowagę przeciwnika. Możecie z nich bezpiecznie korzystać w chwili, gdy boss zajęty jest wilkami. Kilka takich ciosów otworzy Wam szybko możliwość wyprowadzenia krytycznego uderzenia i zabrania znacznej ilości punktów życia.

W drugiej fazie Obrońca Drzewa zaczyna wyskakiwać w powietrze i uderzać z impetem w ziemię. Walcząc w zwarciu musicie na to szczególnie uważać. Pole rażenia jest większe niż sugeruje animacja i efekt ataku, dlatego trzymajcie się wystarczająco daleko od przeciwnika. Oberwanie z tego uderzenia może bardzo szybko zakończyć walkę i pozbawić Was życia po jednym uderzeniu. Nawet jeśli uważacie, że jesteście wystarczająco daleko, to i tak warto wykonać prowizorycznie przewrót w tył, gdy Obrońca Drzewa wykonuje atak z wyskoku.

Trzymajcie się z daleka, gdy widzicie, że Obrońca Drzew wyskakuje w powietrze - Elden Ring: Obrońca drzewa (Tree Sentinel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzymajcie się z daleka, gdy widzicie, że Obrońca Drzew wyskakuje w powietrze. Atakujcie z kolei w momencie, gdy wróg zakończy swoją kombinację ciosów. Jeśli uniki sprawiają Wam problem, to skupcie się na bronieniu tarczą. Powtarzajcie taktykę aż boss w końcu umrze.