Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Udźwig Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się na czym polega udźwig (equip load) postaci oraz czy wpływa on mocno na rozgrywkę.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące udźwigu w grach typu soulsborne. Dowiecie się z niej o tym, czym jest udźwig (equip load), oraz jaki wpływ ma na Waszą postać, jeśli wyekwipujecie zbyt dużo ciężkiego sprzętu.

Udźwig to mechanika, która skłania graczy do tego, aby nie ekwipowali zbyt dużo ciężkich przedmiotów na swoją postać. Można wymienić 4 etapy udźwigu:

  1. 29.9% lub mniej - szybkie przewroty. Animacja przewrotu jest szybka i możecie wykonywać je na dłuższe dystanse. Ponadto, ma najwięcej iFrames, które służą do uniknięcia ciosu, dzięki czemu nie jesteście podatni na obrażenia podczas dobrego uniku.
  2. 30% - 69.9% - normalne przewroty. Animacja przewrotu jest standardowa, nieco wolniejsza od poprzedniej, jednakże nadal bardzo mocna w użyciu, która również posiada iFrames, jednakże w nieco mniejszej ilości.
  3. 70% - 99.9% - tzw. Fat Rolls. Przewroty są powolne, co więcej, pokonują znacznie mniejszy dystans niż poprzednie wersje. Działanie zużycia staminy również się zmienia. Od teraz posiadać będziecie około 20% karę do regeneracji staminy, a także będziecie jej zużywać więcej.
  4. Ponad 100% - nadmiernie obciążony. Wykonywanie przewrotów staje się niemożliwe do wykonania. Podczas próby wykonania przewrotu, postać będzie praktycznie stać w miejscu, robiąc lekki ruch do przodu. Standardowa animacja chodzenia zamieniona jest na jej wolniejszą wersję.
Najlepiej posiadać udźwig poniżej 69 - Elden Ring: Udźwig - Elden Ring - poradnik do gry

Najlepiej posiadać udźwig poniżej 69.9%, aby móc wykonywać chociaż standardowe przewroty, posiadające iFrames. Jeśli jednak nie korzystacie zbytnio z przewrotów, a preferujecie ciężki pancerz, zasłaniając się przy tym wielką tarczą, możecie grać pod Fat Rolls, posiadając nie więcej niż 100% udźwigu.

Na udźwig wpływają również pierścienie / amulety. Niektóre z nich mogą wzmocnić Wasz udźwig, dzięki czemu będziecie mogli ekwipować cięższe bronie i pancerze.