Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Drakolicza Fortissaxa (Lichdragon Fortissax), który znajduje się w Głębinach (Deeproot Depths), a powiązany jest z zadaniem Fii.

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jak pokonać bossa, Drakolicza Fortissaxa (Lichdragon Fortissax), który znajduje się w Głębinach (Deeproot Depths). Walka z nim możliwa jest tylko w momencie, gdy dojdziecie do finałowego etapu zadania Fii, Towarzyszki na Łożu Śmierci (Fia, Deathbed Companion).

Aby móc zawalczyć z Drakoliczem Fortissaxem (Lichdragon Fortissax), musicie wypełnić wszystkie zadania związane z Fią. Zostało to opisane na osobnej stronie poradnika: Fia.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Drakolicza Fortissaxa (Lichdragon Fortissax) otrzymacie Wizerunek Drakolicza (Remembrance of the Lichdragon) oraz 90000 Run - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Drakolicza Fortissaxa (Lichdragon Fortissax) otrzymacie Wizerunek Drakolicza (Remembrance of the Lichdragon) oraz 90000 Run.

Ponadto, pokonanie go zakończy zadanie Fii, dzięki czemu otrzymacie również Run naprawy Księcia Śmierci (Mending Rune of Death-Prince), które odblokuje nowe zakończenie gry - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ponadto, pokonanie go zakończy zadanie Fii, dzięki czemu otrzymacie również Run naprawy Księcia Śmierci (Mending Rune of Death-Prince), które odblokuje nowe zakończenie gry.

Porady ogólne

  1. Fortissax zadaje głównie obrażenia fizyczne, od ognia oraz błyskawic. Warto zaopatrzyć się w pancerz, który dobrze chroni przed tego rodzaju obrażeniami.
  2. Jego słabym punktem jest głowa. Atakowanie innych części ciała nie jest wskazane, gdyż atakując go w głowę, zadacie dwukrotnie większe obrażenia.
  3. Boss jest odporny na wszystkie statusy. Co więcej, ma zwiększoną odporność na święte obrażenia oraz na obrażenia od błyskawic.
  4. Fortissax może Was zabić od razu, jeśli napełni się pasek statusu śmierci. Miejcie na uwadze, aby nie stać zbyt długo w chmurze śmierci.
  5. Ze względu na jego duże rozmiary, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z czarów i inkantacji, które mają duży zasięg i trafiają kilkukrotnie, jak np. Meteoryt Astela (Meteorite of Astel), Kometa Azura (Comet Azur) czy Proca (Rock Sling).
  6. Fortissax bardzo często rozpoczyna pojedynek od przyzwania wielu błyskawic, które rozprzestrzeniają chmurę śmierci. Najlepiej przeczekać ten atak, z dala od chmury, aby nie zostać zabitym.
  7. Rekomendowanym jest, aby stać naprzeciwko niego, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie Wam trafić jego głowę.
  8. Większość jego ataków można ominąć, wchodząc pod niego. Uważajcie jednakże na ataki, które wytwarzają czerwone pioruny, bardzo często po skończonej animacji ataku, pioruny zaczną poruszać się po ziemi, zadając kolejne obrażenia.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę, warto skorzystać z dystansowych ataków, jeśli takimi dysponujecie. Fortissax najpewniej wytworzy kilka piorunów, które po uderzeniu w ziemie, zaczną rozprzestrzeniać chmury nakładające status śmierci.

Większość jego ataków jest linearnych, trafią głównie to, co przed nim - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Większość jego ataków jest linearnych, trafią głównie to, co przed nim. Dlatego wchodząc w jego tekstury oraz trzymając się kurczowo jego nóg, unikniecie większości ataków. Pamiętajcie jednakże o tym, że niektóre z nich tworzą falę uderzeniową, która trafi Was jeśli nie wykonacie uniku.

Fortissax poza standardowym zionięciem ogniem, które najczęściej wykonuje, gdy stoicie przed nim w znacznej odległości, może również wzlecieć w górę, aby lepiej się spozycjonować - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Fortissax poza standardowym zionięciem ogniem, które najczęściej wykonuje, gdy stoicie przed nim w znacznej odległości, może również wzlecieć w górę, aby lepiej się spozycjonować. Dystans pomiędzy Wami może być znaczny, dlatego przygotujcie się wtedy na dystansowe ataki.

W drugiej fazie, ruch ten może przerodzić się nawet w atak pojedynczą glewią - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie, ruch ten może przerodzić się nawet w atak pojedynczą glewią. Najlepiej wtedy wejść pod niego, dzięki czemu istnieje spora szansa, że unikniecie samego, bezpośredniego ataku bronią. Natomiast musicie uważać na rozprzestrzeniające się pioruny, które będą na ziemi po uderzeniu bronią.

Jednakże najgroźniejszym atakiem, jaki ma do zaoferowania Fortissax, jest stworzenie dwóch czerwonych piorunów w każdej z łap - Elden Ring: Drakolicz Fortissax (Lichdragon Fortissax) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jednakże najgroźniejszym atakiem, jaki ma do zaoferowania Fortissax, jest stworzenie dwóch czerwonych piorunów w każdej z łap. Aby dobrze uniknąć tego ataku, musicie pamiętać, że najpierw atakują jednym piorunem, po czym następuje wyładowanie na ziemi, a gdy się skończy, następuje drugi, podobny atak. Dlatego też pamiętajcie, aby być przygotowanym na uniki, nawet gdy sam atak bezpośrednio Was nie trafi.