Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się, jak zdobyć wszystkie legendarne bronie. To warunek który trzeba spełnić, aby zdobyć srebrne trofeum Legendarne oręże (Legendary Armaments).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika trofeowego do Elden Ring dowiecie się, jak zdobyć wszystkie legendarne bronie. Wszystkich jest 9, ale 2 z nich przepadają, jeśli wcześniej pokonacie Maliketha, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade). Jeśli się tak zdarzy, będziecie musieli rozpocząć Nową Grę +, lub otrzymać je od innego gracza.

Wielki miecz Pozszywanego (Grafted Blade Greatsword)

Typ oręża: Olbrzymi miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Olbrzymi miecz

Jak zdobyć? Poprzez pokonanie bossa.

Wielki miecz Pozszywanego (Grafted Greatsword) otrzymacie po pokonaniu bossa Lwi wynaturzeniec (Leonine Misbegotten). Znajdziecie go na Płaczącym półwyspie, w zamku Morne. Więcej informacji jest na stronie poświęconej walce z nim.

Miecz nocy i ognia (Sword of Night and Flame)

Typ oręża: Prosty miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Prosty miecz

Jak zdobyć? Poprzez znalezienie w odpowiedniej lokacji.

Miecz nocy i ognia (Sword of Night and Flame) znajduje się w Karyjskiej posiadłości (Carian Manor). To lokacja znajdująca się w zachodniej części Jeziornej Liurnii. Na mapie przedstawiającej Jeziorną Liurnię znajduje się ona przy miejscu łaski o numerze 62.

Stamtąd kierujcie się na północny zachód idąc ciągle pod górę, aż w końcu dotrzecie do kolejnych schodów. Znajdziecie się przy miejscu łaski o nazwie Parter posiadłości. Stamtąd skierujcie się na zewnątrz i udajcie się na przejście w kierunku południowo wschodnim. Przy następnej okazji skręćcie w lewo, na północny wschód. Następnie w prawo na południowy wschód.

Zanim dotrzecie do końca muru, spójrzcie w lewo, w miejscu gdzie jest podniszczony - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Zanim dotrzecie do końca muru, spójrzcie w lewo, w miejscu gdzie jest podniszczony. Znajdziecie tam dach, na który musicie zeskoczyć (obrazek powyżej).

Na dachu skierujcie się na północ i za wyrwą w murku zeskoczcie na dół. Znajdziecie się przy drabinie. Po skorzystaniu z niej traficie do miejsca, w którym znajduje się broń. Wystarczy, że przeszukacie skrzynię.

Wielki miecz ruin (Ruins Greatsword)

Typ oręża: Olbrzymi miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Olbrzymi miecz

Jak zdobyć? Poprzez pokonanie duetu bossów.

Wielki miecz ruin (Ruins Greatsword) możecie zdobyć w Zamku Lwiej Grzywy (Redmane Castle). Możecie to zrobić przed popchnięcie questu Ranni (czyli zanim rozpocznie się festiwal w zamku), albo po pokonaniu Radahna. Sam zamek znajduje się w południowej części Caelid - na mapie tego regionu jest to miejsce łaski o numerze 13.

Stamtąd wyjdźcie przez północne drzwi i udajcie się do wielkiej bramy. Powinna być zasłonięta mgłą - jak w przypadku każdej areny z bossem. Będziecie musieli pokonać Wojownika wynaturzeńca (Misbegotten Warrior) i Rycerza Tygla (Crucible Knight). Jeśli potrzebujecie wskazówek do walki znajdziecie je na stronie Lwiego wynaturzeńca i Rycerza Tygla.

Kiedy odbierzecie Wynaturzeńcowi połowę PŻ, do walki dołączy Rycerz Tygla w wersji z mieczem i tarczą - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy odbierzecie Wynaturzeńcowi połowę PŻ, do walki dołączy Rycerz Tygla w wersji z mieczem i tarczą. Skupcie się na wykończeniu wojownika, a dopiero później zajmijcie się Rycerzem. To trudna walka, która może Wam sprawić problem nawet na późniejszym etapie gry. Pamiętajcie, że w walce możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.

Po wygranej walce otrzymacie Wielki miecz ruin i 16 000 runów - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Po wygranej walce otrzymacie Wielki miecz ruin i 16 000 runów.

Wielki miecz ciemnego księżyca (Dark Moon Greatsword)

Typ oręża: Wielki miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Wielki miecz

Jak zdobyć? Poprzez ukończenie questa.

Żeby zdobyć Wielki miecz ciemnego księżyca (Dark Moon Greatsword), będziecie musieli wykonać wiele czynności i udać się w wiele miejsc. Ta broń jest nagrodą za wykonanie questa Ranni.

Miecz kata Maraisa (Marais Executioner's Sword)

Typ oręża: Wielki miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Wielki miecz

Jak zdobyć? Poprzez pokonanie odpowiedniego bossa.

Miecz kata Maraisa (Marais Executioner's Sword) jest nagrodą za pokonanie Elemera od Głogu (Elemer of the Briar). Na stronie poświęconej Elemerowi znajdziecie informacje o tym jak go znaleźć i pokonać.

Bełt Gransaxa (Bolt of Gransax)

Typ oręża: Włócznia - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Włócznia

Jak zdobyć? Poprzez znalezienie w odpowiedniej lokacji.

Bełt Gransaxa (Bolt of Gransax) to jedna z tych broni, której nie będziecie mogli zdobyć, jeśli najpierw pokonacie Maliketha.

Żeby ją zdobyć, musicie udać się do Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital). Drogę zacząć najlepiej od miejsca łaski Sanktuarium Złotego Drzewa (Erdtree Sanctuary) - na mapie tego regionu będzie to miejsce łaski o numerze 18.

Stamtąd udajcie się na zewnątrz w kierunku zachodnim. Znajdziecie windę, która zawiezie Was na dół. Po wyjściu z niej kierujcie się w stronę wielkiej włóczni widocznej w oddali (ta wbita w ogromnego smoka), aż będziecie dokładnie naprzeciwko. Po tym pozostaje zeskoczenie niżej i rozpoczęcie wspinaczki.

Szotel zaćmienia (Eclipse Shotel)

Typ oręża: Zakrzywiony miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Zakrzywiony miecz

Jak zdobyć? Poprzez znalezienie w odpowiednim miejscu.

Szotel zaćmienia (Eclipse Shotel) znajdziecie w Zamku Sol (Castle Sol). Podczas zwiedzania go traficie w końcu do miejsca łaski o nazwie Kościół Zaćmienia (Church of the Eclipse). Broń znajdziecie przy mównicy w kościele.

Wielki miecz Złotego Porządku (Golden Order Greatsword)

Typ oręża: Wielki miecz - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Wielki miecz

Jak zdobyć? Poprzez pokonanie odpowiedniego bossa.

Wielki miecz złotego porządku (Golden Order Greatsword) jest nagrodą za pokonanie Wynaturzeńca w lochu o nazwie Jaskinia Samotników (Cave of the Forlorn). Więcej informacji znajdziecie na stronie Lwi Wynaturzeniec.

Berło pożeracza (Devourer's Scepter)

Typ oręża: Wielki młot - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Typ oręża: Wielki młot

Jak zdobyć? Poprzez zabicie odpowiedniej postaci, lub wykonanie questa.

Berło pożeracza (Devourer's Scepter) możecie zdobyć niemal na samym początku gry, więc nawet jeśli ją pominiecie, możecie rozpocząć Nową Grę + i szybko nadrobić braki. Najłatwiej jest udać się do Szopy wojennego mistrza (Warmaster's Shack) na burzowym wzgórzu i zabić Bernahla.

Jeśli nie chcecie tego robić, broń otrzymacie za wykonanie zlecenia Bernahla w queście Wulkanicznej posiadłości (Volcano Manor). Więcej informacji znajdziecie na stronie z opisem questu Tanith. Po zabiciu Rykarda wspomniany rycerz zaatakuje Was w Przeklętym Farum Azula.

Stanie się to przed wieżą, do której dostaniecie się z miejsca łaski o nazwie Okolica za Wielkim Mostem (Beside the Great Bridge). To miejsce łaski bliskie walki z Malikethem.

Stamtąd, zamiast do areny z bossem, udajcie się w przeciwnym kierunku do budynku - Elden Ring: Legendarne oręże (Legendary Armaments) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Stamtąd, zamiast do areny z bossem, udajcie się w przeciwnym kierunku do budynku. Będąc jeszcze na moście i stojąc przy barierce, zobaczycie wieżę na wschodzie (obrazek powyżej). Kiedy będziecie próbowali się do niej dostać, zostaniecie zaatakowani przez Bernahla (o ile wykonaliście jego zlecenia). Po pokonaniu go otrzymacie Berło pożeracza (Devourer's Scepter).

Ostrzeżenie: Próby zdobycia broni najlepiej podjąć się przed walką z Malikethem. Może się zdarzyć, że po pokonaniu go, Bernahl i tak Was nie zaatakuje. Problem mógł zostać rozwiązany którąś z łatek, ale lepiej dmuchać na zimne.