Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Nokron, Wieczne miasto (Nokron, Eternal City), Ducha królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit).

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Nokron, Wieczne miasto (Nokron, Eternal City), a mowa dokładnie o Duchu królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit).

Aby dostać się do bossa, musicie najpierw zapalić wszystkie sześć ognisk - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Aby dostać się do bossa, musicie najpierw zapalić wszystkie sześć ognisk. Gdy to zrobicie, powinniście udać się do Ziem Świętego Rogu oraz wejść w interakcję z ciałem przypominającym jelenia. Podobny boss, czyli Duch przodka, nieco słabsza wersja Ducha królewskiego przodka, znajduje się w Rzece Siofra, gdzie trzeba zapalić 8 ognisk.

Nagroda za pokonanie

W przypadku nagród za pokonanie Ducha królewskiego przodka, otrzymacie Runy (23000) oraz Wizerunek królewskiego przodka - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku nagród za pokonanie Ducha królewskiego przodka, otrzymacie Runy (23000) oraz Wizerunek królewskiego przodka.

Natomiast za pokonanie Ducha przodka w Rzece Siofra otrzymacie Runy (13000) oraz Prochy pradawnego wyznawcy - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie Ducha przodka w Rzece Siofra otrzymacie Runy (13000) oraz Prochy pradawnego wyznawcy.

Porady ogólne

  1. Duch królewskiego przodka posiada czar AoE, który powoduje, że zaczyna świecić się na jasny kolor. Czar ten nie zadaje obrażeń, jednakże zabiera energię życiową z dusz innych zwierząt na arenie, dzięki czemu może się on wyleczyć o bardzo dużą ilość.
  2. Boss jest podatny na obrażenia od ognia. Jeśli posiadacie czary ogniste lub broń, która zadaje obrażenia od ognia, warto ją wyekwipować na tę walkę.
  3. Boss często skacze w powietrze. Jeśli wykona dwa skoki, spodziewajcie się, że za trzecim razem wyląduje na ziemie, zadając duże obrażenia. Po drugim skoku bądźcie przygotowani na unik.
  4. Duch królewskiego przodka może również wycofać się, teleportując się na drugi koniec areny.
  5. Magia meteorytów oraz silne ataki cięższymi broniami mogą łatwo wyprowadzić bossa z równowagi i przełamać jego postawę.
  6. Boss wytwarza niebieski dym. Opary z dymu utrzymują się przez chwilę na ziemi oraz zadają magiczne obrażenia.

Build dla maga - jak walczyć?

Po wejściu na arenę macie bardzo dużo czasu aby przyzwać dowolne prochy. Przydatnymi prochami będą: Mimik, Bitewny Mag Hughes, Horda wilków oraz Meduza.

Możecie również skorzystać z niesamowitego eliskiru, aby przez chwilę posiadać nielimitowaną ilość many - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie również skorzystać z niesamowitego eliskiru, aby przez chwilę posiadać nielimitowaną ilość many. Po użyciu takiego eliksiru, możecie również skorzystać z potężniejszych zaklęć. Jeśli posiadacie Kometę Azura, jesteście w stanie zadać bardzo dużo obrażeń.

Jeśli jednak nie posiadacie zbyt dużo mocnych czarów, lub nie spełniacie wymagań, warto rozpocząć walkę od skorzystania z Wielkiego Łuku Loretty. Następnie walczcie za pomocą Wilczej Pułapki Mieczy.

Możecie również korzystać z magii meteorytów - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie również korzystać z magii meteorytów. Celując w głowę bossa, po kilku takich atakach będziecie w stanie ogłuszyć wroga, przełamując jego postawę. Nagrodzi to Was możliwością wykonania ciosu krytycznego lub skorzystania z wolniejszego, lecz znacznie potężniejszego czaru.

Gdy Duch królewskiego przodka zacznie emanować jasnym światłem i stać w miejscu, skorzysta z czaru, który uleczy go o dużą ilość utraconego HP - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Duch królewskiego przodka zacznie emanować jasnym światłem i stać w miejscu, skorzysta z czaru, który uleczy go o dużą ilość utraconego HP. Jest to doskonała szansa, aby użyć wolniejszych czarów, które długo się ładują. Możecie również castować czary meteorytów, aby przełamać jego postawę i przerwać leczenie!

Jeśli chodzi o główne zagrożenia ze strony bossa, to uważajcie na jego podwójne skoki - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli chodzi o główne zagrożenia ze strony bossa, to uważajcie na jego podwójne skoki. Za trzecim razem wyląduje na Was. Grając jako mag, możecie nie posiadać zbyt wiele HP, co może skończyć się śmiercią, jeśli nie unikniecie tego ataku. To samo tyczy się jego szarży, którą kończy atakując swoim porożem. Wystarczy zrobić unik w bok. Im szybciej wykonacie unik, tym większa szansa, że Was nie trafi, gdyż atak ten zajmuje trochę czasu.

Pamiętajcie również, aby nie wchodzić w jego opary, które tworzy - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie również, aby nie wchodzić w jego opary, które tworzy. Zadają one obrażenia w czasie. Jeśli posiadacie dużą ochronę przed magicznymi obrażeniami, atak ten powinien Was co najwyżej drasnąć, nie zabierając dużej ilości HP.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie w stosunkowo dużej odległości od przeciwnika. Gdy się do niego zbliżycie, Duch królewskiego przodka może zaatakować Was swoim skokiem. Pierwsze dwa skoki są niegroźne - po nich nastąpi trzeci, zadający obrażenia obszarowe. Unik wykonany w momencie gdy jego kopyta uderzają o ziemię, pozwoli uniknąć strat w PŻ.

W walce najlepiej jak najczęściej znajdować się za jego plecami, co ułatwi uniknięcie ataków rogami - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W walce najlepiej jak najczęściej znajdować się za jego plecami, co ułatwi uniknięcie ataków rogami. W niektórych sekwencjach przeciwnik szoruje porożem po ziemi szeroko na boki, dlatego możecie czasami oberwać nawet jeśli nie znajdujecie się bezpośrednio przed przeciwnikiem. W zasadzie większość ciosów możecie jednak zablokować tarczą, co uchroni Was przed obrażeniami, ale doprowadzi do złamania gardy i chwilowej bezczynności. Toteż znacznie bardziej opłaca się wykonywanie uników. Tarczy najlepiej używać tylko w ostateczności. Choćby z uwagi na to, że przeciwnik lubi często zwiększać dystans.

Przeciwnik lubi też stanąć na tylnych nogach, po czym mocno uderzyć w ziemię - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik lubi też stanąć na tylnych nogach, po czym mocno uderzyć w ziemię. Unik wykonany w momencie uderzenia pozwoli uniknąć obrażeń. Po tym ataku przeciwnik może wykonać krótką szarżę i zrobić wymach rogami, co wyrzuci Waszą postać w powietrze i zada stosunkowo duże obrażenia. Unik wykonany w bok lub w stronę wroga pozwoli tego uniknąć.

Kiedy PŻ przeciwnika spadnie poniżej połowy, może zacząć się leczyć zabijając pobliskie stworzenia - Elden Ring: Duch królewskiego przodka (Regal Ancestor Spirit) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy PŻ przeciwnika spadnie poniżej połowy, może zacząć się leczyć zabijając pobliskie stworzenia. Zyska wtedy też dodatkowy atak, w którym będzie się toczyć. Żeby uniknąć tego najgroźniejszego ataku, najlepiej jest trzymać się jego boku. Duch królewskie przodka będzie się też teleportować - kiedy wykonuje tę czynność jest przez chwilę bezbronny, toteż możecie kilka razy go uderzyć zanim znajdzie się w innej części areny.