Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Popioły i Prochy
Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Popioły i Prochy
Lodowa włócznia
Przysięga niezłomnych
Taniec miecza
Szarża naprzód
Widmowa lanca
Drapieżnik z mgieł
Cios tarczą
Polowanie na olbrzymy
Szronowe stąpnięcie
Karyjski majestat
Cięcie Loretty
Chłodna mgła
Barbarzyński ryk
Święty porządek
Latenna, albinauryka
Tiche, Czarny Nóż
Prochy żołnierza z Rai Lucarii
Prochy błyskamiennego czarodzieja
Prochy latającego marionetkowego żołnierza
Prochy marionetkowego żołnierza
Lalka Theroliny, służki palców
Lalka Słojowca
Lalka Łajnożercy
Lalka Nepheli Loux
Prochy Albinauryka
Prochy skrzydlatej aberracji
Prochy bliźnioksiężnika
Prochy lądowej osłonicy
Prochy szkieletowego bandyty
Prochy kaideńskiego najemnika
Prochy pazia
Powiększ mapę

Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes) w Jeziornej Liurni (Liurnia of the Lakes), która łączy się od południa z Pogrobnem (Limgrave) i od północy z Płaskowyżem Altus (Altus Plateau).

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Jeziorna Liurnia - Popioły i Prochy

Popioły wojny

Prochy duchów

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes), które znajdują się w Jeziornej Liurni. Region ten łączy się z Pogrobnem (Limgrave) od południa, a od północy z Płaskowyżem Altus (Altus Plateau).

Popioły wojny to umiejętności, które możecie nałożyć na standardowe bronie. Dzięki nim zyskujecie dostęp do nowych ruchów. Aktywujecie je za pomocą przycisku odpowiedzialnego za użycie umiejętności. Natomiast prochy duchów to przedmioty, które pozwalają na przyzwanie konkretnych stworzeń pomagających Wam w walce.

Podczas przemierzania Jeziornej Liurni, będziecie w stanie zdobyć 14 popiołów wojny (ashes of war) oraz 18 prochów duchów.

Popiół wojny - Lodowa włócznia (Ice Spear) [1]

Należy pójść we wskazane miejsce na mapie w nocy, niedaleko Mostu do podgrodzia (Gate Town Bridge). W lesie napotkacie Nocną kawalerię (Night's Cavalry), która po pokonaniu nagrodzi Was popiołem wojny.

Popiół wojny - Przysięga niezłomnych (Vow of the Indomitable) [2]

Udając się we wskazane na mapie miejsce, ujrzycie bagna oraz wielkie kraby - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się we wskazane na mapie miejsce, ujrzycie bagna oraz wielkie kraby. W bagnie tym znajduje się widzialny skarabeusz, który po zabiciu nagrodzi Was popiołem wojny.

Popiół wojny - Taniec miecza (Sword Dance) [3]

Udajcie się we wskazane miejsce. Zobaczycie na miejscu wiele meduz. Zejdźcie drogą w dół. Po chwili zauważycie skarabeusza. Zabijcie go, aby otrzymać Taniec miecza (Sword Dance).

Popiół wojny - Szarża naprzód (Charge Forth) [4]

We wskazanym miejscu na mapie zauważycie dużą ilość lądowych osłonic (Land Squirts) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

We wskazanym miejscu na mapie zauważycie dużą ilość lądowych osłonic (Land Squirts). Nad nimi znajdywać się będzie skarabeusz. Skorzystajcie z dalekosiężnego czaru, bądź z łuku / kuszy, aby go zestrzelić.

Popiół wojny - Widmowa lanca (Spectral Lance) [5]

Popiół ten otrzymacie za zabicie skarabeusza, który znajduje się na cmentarzysku, niedaleko Kukułczego kościoła (Church of the Cuckoo) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Popiół ten otrzymacie za zabicie skarabeusza, który znajduje się na cmentarzysku, niedaleko Kukułczego kościoła (Church of the Cuckoo). Droga do niego będzie prowadzić w dół cmentarzyska.

Popiół wojny - Drapieżnik z mgieł (Raptor of the Mists) [6]

Popiół ten jest nagrodą za wykonanie części zadania NPC Yury, Łowcy krwawych palców (Bloody Finger Hunter Yura). Po pokonaniu Latającego smoka Agheela (Flying Dragon Agheel), a następnie po udaniu się do Nadmorskich Ruin (Seaside Ruins), niedaleko ruin znajdywać się będzie Yura. Po rozmowie z nim, uda się on do Jeziornej Liurni (Liurnia of the Lakes).

Następnie, niedaleko Głównej bramy Akademii (Main Academy Gate) pojawi się czerwony znak przyzwania. Po aktywowaniu go, przeniesiecie się do świata Yury, pomagając mu w walce z najeźdźcą. Po pokonaniu go i powrocie do swojego świata, otrzymacie popiół.

Popiół wojny - Cios tarczą (Shield Bash) [7]

Pod zawalonym mostem znajduje się mała wysepka. Na niej zauważycie białego skarabeusza, który znika gdy tylko do niego podejdziecie. Warto skorzystać z czaru lub łuku / kuszy, aby go zabić i otrzymać kolejny popiół.

Popiół wojny - Polowanie na olbrzymy (Giant Hunt) [8]

We wskazanym miejscu na mapie, w nocy pojawi się Nocna kawaleria (Night's Cavalry). Po zabiciu kawalerii, otrzymacie popiół wojny.

Popiół wojny - Szronowe stąpnięcie (Hoarfrost Stomp) [9]

Udając się we wskazane miejsce, zobaczycie ślady, jakie zostawiać będzie niewidzialny skarabeusz go - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się we wskazane miejsce, zobaczycie ślady, jakie zostawiać będzie niewidzialny skarabeusz go. Ustawcie się naprzeciw skarabeusza i uderzcie go, aby zdobyć popiół.

Popiół wojny - Karyjski majestat (Carian Grandeur) [10]

Zacznijcie od miejsca łaski Piętro posiadłości (Manor Upper Level). Stamtąd udajcie się przed wejście na arenę do bossa, który nazywa się Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta). Po lewej strony od wejścia na arenę znajduje się zejście po drewnianych kładkach.

Zeskoczcie na sam dół, trzymając się prawej strony. Gdy zauważycie mur zamku Manor, wskoczcie na niego, właśnie tam znajduje się Karyjski majestat (Carian Grandeur).

Popiół wojny - Cięcie Loretty (Loretta's Slash) [11]

Popiół ten jest nagrodą za pokonanie bossa Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Popiół ten jest nagrodą za pokonanie bossa Loretta, królewski rycerz (Royal Knight Loretta).

Popiół wojny - Chłodna mgła (Chilling Mist) [12]

Na południe od Wieży Renny (Renna's Rise) znajdują się ruiny. Właśnie w tych ruinach znajduje się skarabeusz, którego trzeba zabić, aby otrzymać popiół.

Popiół wojny - Barbarzyński ryk (Barbaric Roar) [13]

Popiół wojny jest dostępny za pokonanie skarabeusza, który znajduje się bardzo blisko miejsca łaski Wioska w wąwozie (Ravine-Veiled Village). Schodząc po schodach z miejsca łaski, skręćcie w prawo i udajcie się do wąwozu. Właśnie tam zauważycie skarabeusza i usłyszycie jego charakterystyczny dźwięk.

Popiół wojny - Święty porządek (Sacred Order) [14]

We wskazanym miejscu na mapie zauważycie skarabeusza, którego należy zabić, aby otrzymać popiół.

Prochy duchów - Latenna, albinauryka (Latenna the Albinauric) [1]

Aby zdobyć prochy Latenny, najpierw musicie posiadać Sekretny medalion Świętego Drzewa (prawy) (Haligtree Secret Medallion (Right)) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć prochy Latenny, najpierw musicie posiadać Sekretny medalion Świętego Drzewa (prawy) (Haligtree Secret Medallion (Right)). Otrzymacie go od NPC zamienionego w dzbanek, znajdującego się w Wiosce Albinauryków (Village of the Albinaurics).

Następnie udajcie się we wskazane miejsce na mapie, od strony jeziora - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie udajcie się we wskazane miejsce na mapie, od strony jeziora. Znajdziecie tam Kryształową Jaskinię przy jeziorze (Lakeside Crystal Cave). Po pokonaniu bossa i pójściu dalej w głąb kryształowej jaskini, znajdziecie się w Szopie śpiącego wilka (Slumbering Wolf's Shack). Po rozmowie z Latenną i przyjęciu jej propozycji, po chwili zniknie, a Wy otrzymacie popiół wojny.

Prochy duchów - Tiche, Czarny Nóż (Black Knife Tiche) [2]

Aby zdobyć prochy, musicie udać się do Wiecznego więzienia przywódcy (Ringleaders Evergaol) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Aby zdobyć prochy, musicie udać się do Wiecznego więzienia przywódcy (Ringleader's Evergaol). Do tego regionu dostaniecie się, będąc w trakcie wykonywania zadania Ranni. Następnie, wchodząc do więzienia, musicie pokonać Alecto, Przywódcę Czarnego Noża (Alecto, Black Knife Ringleader).

Prochy duchów - Prochy żołnierza z Rai Lucarii (Raya Lucaria Soldier Ashes) [3]

Prochy znajdują się w skrzyni w lokacji Katakumby u kresu drogi (Roads End Catacombs) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy znajdują się w skrzyni w lokacji Katakumby u kresu drogi (Road's End Catacombs). Musicie uderzyć końcową ścianę, która jest iluzją oraz pokonać chochliki.

Prochy duchów - Prochy błyskamiennego czarodzieja (Glinstone Sorcerer Ashes) [4]

Popiół ten również dostępny jest w Katakumbach u kresu drogi (Roads End Catacombs) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Popiół ten również dostępny jest w Katakumbach u kresu drogi (Road's End Catacombs). Otrzymacie go po pokonaniu Ślimaka, przywoływacza duchów (Spirit Caller Snail).

Prochy duchów - Prochy latającego marionetkowego żołnierza (Avionette Soldier Ashes) [5]

Udajcie się do miejsca łaski Klasa szkolna (Schoolhouse Classroom) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do miejsca łaski Klasa szkolna (Schoolhouse Classroom). Następnie idźcie w stronę platform, które są przytwierdzone do konstrukcji, która je obraca.

Następnie zeskoczcie w momencie, gdy zauważycie pod sobą podłoże - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie zeskoczcie w momencie, gdy zauważycie pod sobą podłoże. Pokonajcie przeciwników i podnieście popiół, który znajduje się przed Wami.

Prochy duchów - Prochy marionetkowego żołnierza (Marionette Soldier Ashes) [6]

Idąc we wskazane miejsce na mapie znajdziecie się przy cmentarzysku - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Idąc we wskazane miejsce na mapie znajdziecie się przy cmentarzysku. Zamiast iść w głąb cmentarzyska, skręćcie w lewo, gdzie na górce znajdują się dwaj marionetkowi żołnierze. Po pokonaniu ich podnieście przedmiot, który tam leży.

Prochy duchów - Lalka Theroliny, służki palców (Finger Maiden Therolina Puppet) [7]

Po zakończeniu questa Ranni, udajcie się do Seluvisa - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Po zakończeniu questa Ranni, udajcie się do Seluvisa. Popiół ten możecie otrzymać, kupując od niego lalki, za Odłamki światła gwiazd (Starlight Shards). Sklep ten będzie dostępny w momencie, gdy znajdziecie Bursztynowe światło gwiazd (Amber Starlight).

Udajcie się do miejsca łaski Skrzyżowanie na trakcie Altus (Altus Highway Junction) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do miejsca łaski Skrzyżowanie na trakcie Altus (Altus Highway Junction). Stamtąd udajcie się na północ, w górę, aż znajdziecie się nad przepaścią. Obok przedmiotu będą trzy małe ośmiornice. Sam przedmiot będzie świecił się na pomarańczowo.

Dopiero po znalezieniu tego przedmiotu oraz zakończeniu questu Ranni możecie kupić od Seluvisa lalki.

Prochy duchów - Lalka Słojowca (Jarwight Puppet) [8]

Prochy dostępne do kupna u Seluvisa, patrz punkt [7].

Prochy duchów - Lalka Dolores, Śpiącej Strzały (Dolores, the Sleeping Arow Puppet) [9]

Prochy dostępne do kupna u Seluvisa, patrz punkt [7] - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy dostępne do kupna u Seluvisa, patrz punkt [7]. Różnica jest taka, że prochy te dostępne będą tylko w momencie, gdy dacie otrzymaną przez Seluvisa miksturę, Nepheli Loux.

Jeśli nie dacie mikstury Nepheli, będzie ona dostępna do podniesienia nad zwłokami NPC o nazwie Pidia, po zakończeniu questa Ranni. Znajduje się on na górnym piętrze Parteru posiadłości (Manor Lower Level).

Prochy duchów - Lalka Łajnożercy (Dung Eater Puppet) [10]

Prochy dostępne do kupna u Seluvisa, patrz punkt [7]. Różnica jest taka, że prochy te dostępne będą tylko w momencie, gdy dacie otrzymaną przez Seluvisa miksturę, Łajnożercy (Dung Eater).

Prochy duchów - Lalka Nepheli Loux (Nepheli Loux Puppet) [11]

Prochy dostępne będą u Pidii (Pidia), w górnej części Parteru posiadłości (Manor Lower Level) po zakończeniu questa Ranni - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy dostępne będą u Pidii (Pidia), w górnej części Parteru posiadłości (Manor Lower Level) po zakończeniu questa Ranni.

Prochy duchów - Prochy Albinauryka (Albinauric Ashes) [12]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Prochy będą leżeć obok ciała na cmentarzu.

Prochy duchów - Prochy skrzydlatej aberracji (Winged Misbegotten Ashes) [13]

Prochy otrzymacie udając się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy otrzymacie udając się we wskazane miejsce na mapie. Znajdziecie tam Szkaradne Katakumby (Unsightly Catacombs).

Prochy duchów - Prochy bliźnioksiężnika (Twinsage Sorcerer Ashes) [14]

Prochy dostępne po pokonaniu Cmentarnego cienia (Cemetery Shade) w Katakumbach Czarnego Noża (Black Knife Catacombs) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy dostępne po pokonaniu Cmentarnego cienia (Cemetery Shade) w Katakumbach Czarnego Noża (Black Knife Catacombs).

Prochy duchów - Prochy lądowej osłonicy (Land Squirt Ashes) [15]

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się we wskazane miejsce na mapie. Następnie pokonajcie duża ilość lądowych osłonic. Wewnątrz ich dużej grupy znajdziecie prochy duchów.

Prochy duchów - Prochy szkieletowego bandyty (Skeletal Bandit Ashes) [16]

Prochy te otrzymacie udając się we wskazane miejsce na mapie - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy te otrzymacie udając się we wskazane miejsce na mapie. Tam napotkacie bossa, Kościeja Marynarza (Tibia Mariner). Po pokonaniu go, otrzymacie prochy.

Prochy duchów - Prochy kaideńskiego najemnika (Kaiden Sellsword Ashes) [17]

Udajcie się do miejsca łaski Katakumby u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do miejsca łaski Katakumby u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs). Po pokonaniu Ogara Pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog) otrzymacie prochy.

Prochy duchów - Prochy pazia (Page Ashes) [18]

Udajcie się do miejsca łaski Katakumby u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Jeziorna Liurnia) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do miejsca łaski Katakumby u stóp klifu (Cliffbottom Catacombs). Prochy te znajdują się przy ołtarzu, po prawej stronie od dźwigni otwierającej drzwi do bossa.