Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Przeklętym Farum Azula (Crumbling Farum Azula), Maliketha, Czarną Klingę (Maliketh, the Black Blade), który początkowo jest Bestialskim duchownym (Best Clergyman).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Przeklętym Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Mowa tu o Malikethie, Czarnej Klindze (Maliketh, the Black Blade), który początkowo ujawnia się w postaci Bestialskiego duchownego (Beast Clergyman).

Maliketh znajduje się w Przeklętym Farum Azula (Crumbling Farum Azula). Najszybciej dostaniecie się do bossa z miejsca łaski Okolica za Wielkim Mostem (Beside the Greatbridge).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Maliketha, Czarnej Klingi, otrzymacie Runy (220000) oraz Wizerunek Czarnej Klingi (Remembrance of the Black Blade) - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Maliketha, Czarnej Klingi, otrzymacie Runy (220000) oraz Wizerunek Czarnej Klingi (Remembrance of the Black Blade).

Porady ogólne

  1. Walka składa się z dwóch faz. W pierwszej fazie walczyć będziecie z Bestialskim duchownym, który walczy tak samo, jak Gurranq, NPC z Sanktuarium Bestii. W drugiej fazie natomiast walczyć będziecie z jego prawdziwą formą, Malikethem.
  2. Wchodząc na arenę z bossem, lepiej jest przybliżyć się do niego i iść w jego kierunku. Głównie dlatego, że przy wejściu, po bokach znajdują się przepaście. Wpadnięcie w nie spowoduje nagłą śmierć.
  3. Na arenie znajdują się również kolumny, za którymi możecie się schować. Są one bardzo przydatne zwłaszcza w pierwszej fazie, gdy walczyć będziecie z Bestialskim duchownym.
  4. Bestialski duchowny atakuje, wykorzystując inkantacje bestii. Często będzie rzucać w Waszym kierunku kamieniami, czasem również korzystać będzie ze szponów bestii.
  5. Możliwe jest uniknięcie ataku szponów bestii za pomocą skoku.
  6. Często w momencie, gdy Bestialski duchowny wykonuje unik, na zakończenie wystrzeliwuje dużą ilość kamieni. Bądźcie przygotowani na wykonanie uniku w momencie, gdy bestia zakończy animacje uniku.
  7. Ataki Maliketha z kolei w większości przypadków przy trafieniu zabierają małą część zdrowia w czasie. Efekt jest bardzo podobny do otrzymania obrażeń przez czarne płomienie. Dlatego jeśli macie mało zdrowia, a otrzymaliście obrażenia, warto się uleczyć, aby uniknąć śmierci.
  8. Boss posiada wysoką odporność na święte obrażenia. Ciężko również nałożyć na niego statusy takie jak szkarłatna zgnilizna (scarlet rot), trucizna, czy odmrożenie.
  9. Do walki z bossem możecie skorzystać z pomocy innych graczy lub z prochów. Bardzo dobrze do walki z bossem sprawdzi się Tiche, Czarny Nóż oraz Latenna.

Build dla maga - jak pokonać?

Po wejściu na arenę, warto skierować się do jej środka, głównie ze względu na fakt, iż po lewej i prawej stronie znajdują się przepaście, w które możecie wpaść, próbując wykonać unik.

Zanim to zrobicie, możecie jeszcze skorzystać z prochów przywołania, gdyż Bestialski duchowny będzie szedł powolnym krokiem w Waszą stronę - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zanim to zrobicie, możecie jeszcze skorzystać z prochów przywołania, gdyż Bestialski duchowny będzie szedł powolnym krokiem w Waszą stronę. Unikajcie prochów, które przywołują dużą ilość stworzeń, bo zarówno Duchowny jak i Maliketh posiadają dużą ilość obszarowych ataków.

Jeśli jesteście w stanie korzystać z czarów, które wymagają 70 inteligencji, warto ich użyć, np - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli jesteście w stanie korzystać z czarów, które wymagają 70 inteligencji, warto ich użyć, np. Kometę Azura czy Ciemny księżyc Ranni. Wraz z użyciem niesamowitego eliksiru, który musi posiadać Modrą ukrytą łzę, będziecie w stanie zadać bossowi bardzo duże obrażenia.

Gdy boss się do Was zbliży, bardzo często będzie korzystać z szybkich cięć, gdyż walczy on za pomocą sztyletu - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy boss się do Was zbliży, bardzo często będzie korzystać z szybkich cięć, gdyż walczy on za pomocą sztyletu. Często podczas ataków wykonuje uniki, a po zakończeniu animacji, korzysta z kamiennej procy.

Gdy Bestialski duchowny będzie zajęty walką z Waszym przywołaniem, możecie również skorzystać z czarów, które zadają duże obrażenia, jednakże ładują się dłuższą chwilę, jak np - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Bestialski duchowny będzie zajęty walką z Waszym przywołaniem, możecie również skorzystać z czarów, które zadają duże obrażenia, jednakże ładują się dłuższą chwilę, jak np. Mistrzostwo Loretty (Loretta's Mastery), czy Kometa Azura.

Ważnym jest, aby nie zbliżać się do niego, gdyż posiada on wiele obszarowych i szybkich ataków, jak np - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ważnym jest, aby nie zbliżać się do niego, gdyż posiada on wiele obszarowych i szybkich ataków, jak np. szponiasty czar, który tworzy cięcia w ziemi wokół niego. Atak ten zadaje spore obrażenia, jednakże unik wykonany w dobrym momencie spowoduje, że nie otrzymacie obrażeń.

Druga faza to pojawienie się Maliketha - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza to pojawienie się Maliketha. Jego ataki mają teraz o wiele większy zasięg, zadają obrażenia w czasie, a co więcej, sam boss zyskuje na zwinności. Bardzo często będzie on skakać i zatrzymywać się w powietrzu, tworząc czerwone cięcia.

Jeżeli macie problem z uniknięciem jego pocisków, warto chować się za filarami, które Was przed nimi obronią - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeżeli macie problem z uniknięciem jego pocisków, warto chować się za filarami, które Was przed nimi obronią. Jednakże niektóre ataki obszarowe, które tworzy po wylądowaniu, mają tak duży zasięg, że nie będziecie za nimi bezpieczni.

Dlatego też, jeśli jest on daleko, korzystajcie z szybkich, dalekosiężnych zaklęć, jednocześnie chowając się za otoczeniem. Gdy będzie on blisko, przygotujcie się na serię uników lub ucieczkę w bezpieczne miejsce.

Bardzo często, gdy Maliketh wbije swój miecz w ziemię, spowoduje wybuch czerwono-czarnych płomieni - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bardzo często, gdy Maliketh wbije swój miecz w ziemię, spowoduje wybuch czerwono-czarnych płomieni. Zasięg ataku jest duży, dlatego lepiej odsunąć się od niego i ukarać go, zadając mu obrażenia za pomocą zaklęć błyskamiennych. Jeśli otrzymacie obrażenia od płomienia, obserwujcie swój pasek zdrowia, gdyż będzie on przez chwilę się obniżać.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu na arenę udajcie się jak najszybciej na jej środek, żeby zmniejszyć ryzyko spadnięcia w przepaść. Przez większość walki trzymajcie krótki dystans i nastawcie się na częste wykonywanie uników w jego stronę, aby znajdować się za jego plecami. Przydadzą się Wam też kolumny, które ułatwią skorzystanie z leczenia.

Kiedy jesteście od przeciwnika oddaleni na średni dystans, często będzie atakować na odległość - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy jesteście od przeciwnika oddaleni na średni dystans, często będzie atakować na odległość. Może to być magiczny atak przypominający szpony sunące po ziemi. Kiedy zauważycie, że zaczyna go wykonywać, zróbcie nawet dwa uniki w bok, bo atak jest dość szeroki.

Kiedy przeciwnik weźmie sztylet w zęby i wzniesie ręce do góry, znaczy to, że wykona obszarowy atak z udziałem dużych kamieni - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy przeciwnik weźmie sztylet w zęby i wzniesie ręce do góry, znaczy to, że wykona obszarowy atak z udziałem dużych kamieni. W takim momencie najlepiej oddalić się od niego, ale jeśli dobrze wyczujecie moment, uda Wam się zadać kilka ciosów.

Większość ataków przeciwnika w pierwszej fazie możecie obronić korzystając z tarczy - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Większość ataków przeciwnika w pierwszej fazie możecie obronić korzystając z tarczy. Nie jest to jednak opłacalne jeśli chodzi o wyrzucane kamienie - takie ataki lepiej unikać przewrotem w bok. Przeciwnik wiele ataków wykonuje nisko, toteż łatwo je przeskoczyć i w ten sposób zużyć mniej wytrzymałości i przy okazji zadać silny cios z wyskoku. Dzięki temu macie szansę na wytrącenie go z równowagi i zadanie krytycznego ciosu.

Kiedy zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, rozpocznie się druga, znacznie trudniejsza faza walki - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, rozpocznie się druga, znacznie trudniejsza faza walki. Przeciwnik dysponować będzie teraz mieczem, który zadaje dodatkowe obrażenia od ognia - jeśli zostaniecie trafieni, Wasze PŻ będą przez chwilę spadać. Obserwujcie więc stan Waszego zdrowia.

W drugiej fazie robienie uników w stronę przeciwnika i skracanie dystansu jest jeszcze ważniejsze - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie robienie uników w stronę przeciwnika i skracanie dystansu jest jeszcze ważniejsze. Gdy się od niego oddalicie Maliketh wzniesie się do góry i wykona serię magicznych ataków dystansowych, które mogą okazać się dla Was tragiczne w skutkach. Wspomniane uderzenia stosunkowo łatwo uniknąć wykonując uniki w momencie, kiedy magiczne cięcie ma Was zranić - pamiętajcie o tym, że wspomniane ataki wybuchają przy zderzeniu z powierzchnią, toteż na ten moment nie warto znajdować się przy ścianie. Na końcu takiej serii wróg wykona błyskawiczny atak doskakując do Was.

Czasem przeciwnik wbije miecz w ziemię, a następnie spowoduje wybuch o dużej sile rażenia - Elden Ring: Maliketh, Czarna Klinga (Maliketh, the Black Blade) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czasem przeciwnik wbije miecz w ziemię, a następnie spowoduje wybuch o dużej sile rażenia. Unik wykonany w momencie wybuchu ocali Wam skórę. W walce przydatny okażą się Prochy łzy naśladowcy, ale najlepiej skorzystać z nich dopiero w połowie walki. Ataki przeciwnika mogą bardzo szybko pozbawić pomocnika punktów żywotności już w pierwszej fazie.