Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Leyndell, Stolicy Popiołów (Leyndell, Ashen Capital). Mowa o Hoarah Louxie, wojowniku (Hoarah Loux, Warrior), który początkowo jest Godfreyem, Pierwszym Eldeńskim Władcą (Godfrey, First Elden Lord).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z kluczowym bossem znajdującym się w Leyndell, Stolicy Popiołów (Leyndell, Ashen Capital). Mowa o Hoarah Louxie, wojowniku (Hoarah Loux, Warrior), który początkowo pojawia się jako Godfrey, Pierwszy Eldeński Władca (Godfrey, First Elden Lord).

Hoarah Loux, wojownik pojawia się w lokacji o nazwie Leyndell, Stolica popiołów. Dostęp do niej zyskacie po pokonaniu Maliketha. Następnie będziecie musieli dotrzeć do miejsca łaski o nazwie Komnata sypialna królowej (Queen's Bedchamber). Stamtąd schodami do góry, gdzie nastąpi starcie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Hoarah Louxa, wojownika otrzymacie Runy (300 000) oraz Wizerunek Hoarah Louxa (Remembrance of Hoarah Loux) - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Hoarah Louxa, wojownika otrzymacie Runy (300 000) oraz Wizerunek Hoarah Louxa (Remembrance of Hoarah Loux).

Porady ogólne:

  1. Walka składa się z dwóch faz. W pierwszej walczyć będziecie z Godfreyem, Pierwszym Eldeńskim Władcą, który walczy podobnie jak Godfrey, Pierwszy Eldeński Władca, którego spotkaliście w Leyndell, Królewskiej Stolicy. W drugiej fazie będziecie natomiast walczyć z jego prawdziwą formą, czyli Hoarah Louxem, wojownikiem.
  2. Przeciwnik jest wysoce odporny na krwawienie, ale nie oznacza to, że całkowicie niewrażliwy. Przy jego wysokiej ilości PŻ warto skorzystać z tego typu ataków, by trochę przyśpieszyć starcie.
  3. Wiele ataków przeciwnika działa obszarowo i na niskiej wysokości, toteż dobrze unikać ataków podskokami. Przyda się to zwłaszcza wtedy, gdy tupnięciami wytwarza fale uderzeniowe, lekko wytrącające z równowagi. Uniki jednak również w takich sytuacjach się sprawdzą.
  4. Większość ataków wroga zadaje obrażenia fizyczne, dlatego obrona przed nimi będzie kluczowa. Walkę można też nieco ułatwić korzystając z przedmiotów wpływających na wysokość fizycznych obrażeń.
  5. W drugiej fazie przeciwnik staje się bardziej agresywny i szybszy, dlatego dobrze dysponować szybką bronią o stosunkowo dużym zasięgu. Katana Księżycowy woal (Moonveil) albo Rzeki krwi (Rivers of Blood) może się okazać niezastąpiona.
  6. W obu fazach walki przeciwnik stosuje potężny atak sygnalizowany przez gorejącą szczelinę w ziemi. Żeby uniknąć tego ataku trzeba nieco odczekać. Narażenie się na ten atak skutkuje bardzo wysokimi obrażeniami.
  7. Do walki można przyzwać innych graczy lub skorzystać z prochów. Dobrze sprawdzą się Prochy łzy naśladowcy.

Jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie mieli chwilę na skorzystanie z prochów czy jakichkolwiek przedmiotów. Przeciwnik znajduje się bowiem w sporej odległości, niemal na drugim końcu areny.

Przeciwnik w pierwszej fazie atakuje głównie swoim toporem - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik w pierwszej fazie atakuje głównie swoim toporem. Lubi jednak urozmaicić kombinacje tupnięciami, które wyrzucają ostre kamienie. Można to obronić tarczą, ale lepiej zadziała unik gdyż nie zużyje takich pokładów energii. Narażenie się na średni atak lekko wytrąca z równowagi, ale przy tych silniejszych Wasza postać wzleci do góry.

Jednym z najgroźniejszych ataków, stosowanych przez przeciwnika jeszcze w pierwszym etapie walki, jest ten, w którym na ziemi pojawia się ogromna szczelina - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jednym z najgroźniejszych ataków, stosowanych przez przeciwnika jeszcze w pierwszym etapie walki, jest ten, w którym na ziemi pojawia się ogromna szczelina. Już przy tupnięciu, które je wywołuje, Wasza postać zostanie odrzucona. Dlatego gdy widzicie, że Godfrey podnosi lewą nogę wysoko do góry, szykujcie się na wykonanie pierwszego uniku lub skoku. Następny powinniście wykonać niedługo później, choć znalezienie odpowiedniego momentu może się okazać na początku nieco problematyczne. Trzeba się jednak wystrzegać tego ataku, bo potrafi poczynić spustoszenie w PŻ.

Kiedy natomiast zauważycie, że Godfrey podnosi wysoko do góry prawą nogę oraz topór, oznacza to, że wytworzy w następnej sekundzie potężną falę uderzeniową - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy natomiast zauważycie, że Godfrey podnosi wysoko do góry prawą nogę oraz topór, oznacza to, że wytworzy w następnej sekundzie potężną falę uderzeniową. Warto tego uniknąć zbliżając się jednocześnie do adwersarza, bo po wszystkim będzie przez chwilę nieaktywny. Od tej pory jednak każde jego tupnięcie będzie skutkowało powstaniem fali uderzeniowej, która wytrąci Was z równowagi.

Jeśli chodzi o ataki toporem, to najczęściej są horyzontalne i tak jak wspomniane wcześniej, łączone z tupnięciami - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli chodzi o ataki toporem, to najczęściej są horyzontalne i tak jak wspomniane wcześniej, łączone z tupnięciami. Kombinacja ciosów toporem często kończy się uderzeniem w ziemię, które wywołuje wybuch zwalający z nóg - może Was trafić nawet gdy znajdziecie się za jego plecami, dlatego ważne jest robienie uników w odpowiednim momencie.

Kiedy przeciwnikowi zostanie około 50% PŻ walka przejdzie w drugą fazę - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy przeciwnikowi zostanie około 50% PŻ walka przejdzie w drugą fazę. Mimo, iż Hoarah Loux walczy bez topora jest bardziej niebezpieczny. Staje się znacznie szybszy i bardziej agresywny. Jeden z ataków, który mocno nadwyrężyć PŻ jest ten, w którym łapie Waszą postać i wyrzuca wysoko do góry. Po tym rzuci mocno w ziemię i przygniecie.

Okrzyk Hoarah Louxa oznacza, że rozpocznie on serię ataków, w której każde jego uderzenie powodować będzie falę uderzeniową - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Okrzyk Hoarah Louxa oznacza, że rozpocznie on serię ataków, w której każde jego uderzenie powodować będzie falę uderzeniową. Może się to okazać problematyczne, jeśli znajdujecie się daleko od niego. Niedogodność rozwiążecie jednak zbliżając się do niego z dobrze wymierzonymi unikami i skokami. Inny scenariusz doprowadzi do tego, że po takim okrzyku wytworzy groźną szczelinę w ziemi. Jej uniknięcie zdaje się być trudniejsze niż w pierwszej fazie, bo zajmuje większą część areny.

Pod koniec walki przeciwnik stanie się nieco bardziej zawzięty, częściej wywołując fale uderzeniowe - Elden Ring: Hoarah Loux, wojownik (Hoarah Loux, Warrior) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pod koniec walki przeciwnik stanie się nieco bardziej zawzięty, częściej wywołując fale uderzeniowe. Musicie mu się odwdzięczyć tym samym atakując bardziej zawzięcie. Nie lekceważcie jednak przeciwnika, bo wciąż może wykończyć Was nawet jedną serią ataków.