Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Bolsa, karyjski rycerz, który znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Kukułczym Wiecznym Więzieniu (Cuckoo’s Evergaol).

Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jak pokonać bossa, Bolsa, karyjskiego rycerza, który znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) w Kukułczym Wiecznym Więzieniu (Cuckoo's Evergaol).

1 - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Bolsa, karyjskiego rycerza (Bols, Carian Knight) otrzymacie czar, mianowicie Falanga wielkiego ostrza (Greatblade Phalanx) oraz 4600 Run - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Bolsa, karyjskiego rycerza (Bols, Carian Knight) otrzymacie czar, mianowicie Falanga wielkiego ostrza (Greatblade Phalanx) oraz 4600 Run.

Porady ogólne

  1. Bols ma bardzo podobne ruchy do olbrzymów, które mogliście spotkać na swojej drodze o wiele wcześniej. Korzysta często z ryku, tupnięć oraz ataków mieczem.
  2. Wykorzystajcie jego gabaryty na swoją korzyść. Bols to ogromnych rozmiarów przeciwnik, wiele jego ataków może Was nie trafić jeśli będziecie stać wystarczająco blisko niego.
  3. To samo tyczy się wykonywania uników poprzez przechodzenie pod jego nogami. Wtedy Bols straci również czas na odwrócenie się w Waszą stronę.
  4. Jego ataki tworzą fale uderzeniowe, które mogą Was trafić, nawet jeśli sądzicie, że jesteście bezpieczni. Warto wykonać unik, nawet jeśli myślicie, że Was nie trafi, aby ominąć falę uderzeniową.
  5. Jego ryk nie działa w momencie, gdy jesteście za nim. Dlatego też rekomendowane jest walczyć na bliskim dystansie.

Jak pokonać?

Wchodząc do wiecznego więzienia (evergaol), wyjdźcie z centrum areny, aby zacząć pojedynek. W przypadku zarówno maga jak i postaci walczącej w zwarciu, warto trzymać się jego nóg, aby móc łatwo przechodzić za jego plecy.

Większość jego ataków jest linearnych, trafią głównie w to, co przed bossem - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Większość jego ataków jest linearnych, trafią głównie w to, co przed bossem. Dlatego wchodząc w jego tekstury oraz trzymając się kurczowo jego nóg, unikniecie większości ataków. Pamiętajcie jednakże o tym, że niektóre z nich tworzą falę uderzeniową, która trafi Was jeśli nie wykonacie uniku.

Jednym z jego najgroźniejszych ataków jest wyskok w powietrze, aby po chwili zaatakować za pomocą miecza, tworząc olbrzymią falę uderzeniową - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jednym z jego najgroźniejszych ataków jest wyskok w powietrze, aby po chwili zaatakować za pomocą miecza, tworząc olbrzymią falę uderzeniową. Ze względu na małą arenę oraz zasięg tego ataku, warto wykonać unik w momencie, gdy boss uderzy mieczem o ziemie.

Bols jest w stanie również wytworzyć jeden z magicznych ataków, mianowicie skorzystać z Falangi wielkiego ostrza (Greatblade Phalanx) - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bols jest w stanie również wytworzyć jeden z magicznych ataków, mianowicie skorzystać z Falangi wielkiego ostrza (Greatblade Phalanx). Ostrza te nie atakują od razu. W momencie, gdy zbliżycie się do bossa, bądź on do Was, wystrzeli ostrza w Waszym kierunku. Na szczęście ostrza mają problem ze śledzeniem celu, więc wystarczy szybko się poruszać na boki.

Jeśli będziecie niezbyt blisko niego, a ponadto stali na wprost bossa, zacznie on wymachiwać mieczem oraz ręką kilkukrotnie - Elden Ring: Bols, karyjski rycerz (Bols, Carian Knight) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli będziecie niezbyt blisko niego, a ponadto stali na wprost bossa, zacznie on wymachiwać mieczem oraz ręką kilkukrotnie. Warto wtedy wejść pod niego i czekać na dogodną okazję do zaatakowania. To samy tyczy się momentu, w którym boss przygotowywać się będzie do ryknięcia. Wtedy musicie udać się za jego plecy, aby uniknąć oszołomienia.