Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Dowódca O'Neil (Commander O'Neil) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać opcjonalnego bossa w regionie Caelid. Mowa o bossie imieniem Dowódca O’Neil (Commander O’Neil).

Ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie bossa Dowódca O'Neil (Commander O'Neil). To opcjonalny przeciwnik. Pokonanie go jest jednak konieczne do rozwiązania zadania pobocznego związanego z Millicent i Gowrym.

Dowódca O'Neil znajduje się w Caelid. Znajdziecie go niedaleko miejsca łaski o nazwie Środek Aeonii (Inner Aeonia). Na tej mapie jest to miejsce łaski o numerze 21. Stamtąd udajcie się na południe, w kierunku miejsca łaski o nazwie Serce Aeonii (Heart of Aeonia). Odblokuje się ono po wygranej walce. Na wskazanej wcześniej mapie jest to miejsce łaski o numerze 20.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa imieniem Dowódca ONeil otrzymacie Runy (12 000) oraz Sztandar dowódcy (Commanders Standard) i Igłę z czystego złota (Unalloyed Gold Needle) - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa imieniem Dowódca O'Neil otrzymacie Runy (12 000) oraz Sztandar dowódcy (Commander's Standard) i Igłę z czystego złota (Unalloyed Gold Needle). Igła jest przedmiotem związanym z questem Millicent i Gowry'ego.

Porady ogólne

  1. Dowódca O'Neil wrażliwy jest na wszystkie statusy oprócz szkarłatnej zgnilizny i splugawionej śmierci.
  2. W walce warto korzystać z wierzchowca. Pozwoli to uniknięcia otrzymania statusu szkarłatnej zgnilizny.
  3. Dowódca O'Neil najczęściej korzysta z fizycznych ataków, więc ochrona przed nimi to priorytet. Czasem narzuca też jednak szkarłatną zgniliznę, dobrze jest więc mieć (Preserving Boluses).
  4. Dowódca O'Neil dwukrotnie przyzywa pomocników. Pierwszy raz na start walki, a drugi raz po zbiciu mu części PŻ. Za każdym razem lepiej najpierw zająć się nimi, bo mogą mocno przeszkadzać w walce. Zwłaszcza jeśli pierwsza grupa połączy się z drugą.
  5. Do przeciwnika można się podkraść i wyprowadzić kilka ciosów zanim wróg przystąpi do walki i przyzwie pomocników.
  6. Najbezpieczniejszą taktyką (podczas korzystania z wierzchowca) będzie klasyczne oddawanie niewielu ciosów i ucieczka.
  7. W walce z bossem Dowódca O'Neil możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Starcie możecie rozpocząć od podkradnięcia się do przeciwnika. Dzięki temu odbierzecie mu trochę PŻ, bo minie chwila zanim wezwie pomocników i przejdzie do ofensywy. Walkę lepiej stoczyć na grzbiecie wierzchowca, bo powierzchnia areny narzuca status szkarłatnej zgnilizny, choć nie na wszystkich obszarach.

Kiedy starcie zacznie się na dobre, warto skupić się początkowo na zlikwidowaniu pomocników Dowódcy - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy starcie zacznie się na dobre, warto skupić się początkowo na zlikwidowaniu pomocników Dowódcy. On sam nie będzie Wam w tym zbytnio przeszkadzać, a kiedy się z nimi rozprawicie, walka stanie się prostsza i mniej uciążliwa. Ataki pomocników mogą Was chociażby na chwilę ogłuszać, albo nawet zrzucić z wierzchowca. Choćby dlatego warto się ich pozbyć.

Kiedy się z nimi rozprawicie, możecie w spokoju skupić się na Dowódcy - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy się z nimi rozprawicie, możecie w spokoju skupić się na Dowódcy. Wypatrujcie ataku, w którym wokół jego broni pojawia się mała trąba powietrzna. Oznacza to, że za chwilę wywoła tornado, które bardzo szybko buduje status szkarłatnej zgnilizny i zadaje całkiem pokaźne obrażenia.

Kiedy więc widzicie, że przechodzi do tego ataku, oddalcie się szybko na bezpieczną odległość. Trąba powietrzna nie ma dużego zasięgu, więc dosięgnie Was tylko wtedy, gdy znajdujecie się bezpośrednio przy wrogu.

Przeciwnik będzie też czasami gromadzić wokół siebie energię - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik będzie też czasami gromadzić wokół siebie energię. Po tym nastąpi bardzo duży wybuch, od którego lepiej trzymać się z daleka. Kiedy jego atak przeminie, będzie potrzebować chwili odpoczynku. To najlepszy moment na zadanie kilku silnych ciosów.

Kiedy PŻ przeciwnika spadnie poniżej połowy, przywoła on drugą falę pomocników - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy PŻ przeciwnika spadnie poniżej połowy, przywoła on drugą falę pomocników. Tym razem będą to nieco mocniejsi przeciwnicy, dlatego tym bardziej warto się nimi zająć. Ponadto, jeśli wcześniej nie pozbyliście się poprzedniej grupy, teraz będziecie mieć do czynienia z dwiema jednocześnie.

Po wykończeniu jego pomagierów pozostaje zajęcie się nim samym - Elden Ring: Dowódca ONeil (Commander ONeil) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po wykończeniu jego pomagierów pozostaje zajęcie się nim samym. Jeśli posiadacie broń powodującą krwawienie albo odmrożenie to warto z niej skorzystać. W ten sposób szybciej zbijecie PŻ przeciwnika. Walka przez cały czas przebiega podobnie, więc stosujcie tę samą taktykę - zadajcie kilka ciosów i oddalajcie. Jeśli też będziecie umiejętnie krążyć wokół Dowódcy, będzie mieć trudności z trafieniem Was.