Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Elden Ring - Caelid - Popioły i Prochy
Mapa Elden Ring - Caelid - Popioły i Prochy
Lwi Pazur
Pięść kradzieży życia
Lot trującej ćmy
Trująca mgła
Wyszczerbione ostrze
Płonące uderzenie
Święty krąg światła
Podwójne cięcie
Deszcz strzał
Grad
Krok wasalnego rycerza
Ryk bestii
Strzał w niebo
Prochy szalonego dyniogłowego
Prochy gnijącego upiora
Prochy członka klanu zgnilizny
Prochy pędu Mirandy
Mag bitewny Hugues
Prochy parszywego przybłędy
Prochy krysztalnika
Prochy żołnierza Radahna
Ogha, rycerz Lwiej Grzywy
Powiększ mapę

Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes) w Caelid. Region ten znajduje się na wschód od Pogrobna (Limgrave).

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2022

Legenda Mapa Elden Ring - Caelid - Popioły i Prochy

Popioły wojny

Prochy duchów

Na tej stronie poradnika do Elden Ring możecie znaleźć listę wszystkich popiołów wojny (ashes of war) oraz prochów duchów (spirit ashes), które znajdują się w Caelid. Jest to region połączony z Pogrobnem (Limgrave), znajduje się we wschodniej części mapy.

Popioły wojny to umiejętności, które możecie nałożyć na standardowe bronie. Dzięki nim zyskujecie dostęp do nowych ruchów. Aktywujecie je za pomocą przycisku odpowiedzialnego za użycie umiejętności. Natomiast prochy duchów to przedmioty, które pozwalają na przyzwanie konkretnych stworzeń pomagających Wam w walce.

Podczas przemierzania regionu Caelid, będziecie w stanie zdobyć 13 popiołów wojny (ashes of war) oraz 9 prochów duchów..

Popiół wojny - Płomień Lwiej Grzywy (Flame of the Redmanes) [1]

Popiół wojny zdobędziecie zabijając zakamuflowanego skarabeusza, niedaleko Północnego Fortu Gael (Fort Gael North). Warto obserwować ślady, jakie pozostawia za sobą skarabeusz. Będą to białe ślady, które po chwili znikną. Wystarczy wykonać atak w momencie, gdy ślady będą na wprost Waszej postaci.

Popiół wojny - Lwi Pazur (Lion's Claw) [2]

Lwi Pazur zdobędziecie, gdy udacie się do Fortu Gael. W środku fortu znajduje się lwi przeciwnik. Po pokonaniu go, zdobędziecie popiół wojny.

Popiół wojny - Pięść kradzieży życia (Lifesteal Fist) [3]

Popiół zdobędziecie po zabiciu skarabeusza, który znajduje się blisko Traktu Caelid (Caelid Highway).

Popiół wojny - Lot trującej ćmy (Poison Flight Mist) [4]

Pierwszy trujący popiół wojny zdobędziecie po pokonaniu Nocnej kawalerii (Knights Cavalry) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy trujący popiół wojny zdobędziecie po pokonaniu Nocnej kawalerii (Knight's Cavalry). Pojawia się ona tylko w nocy, więc ustawcie odpowiednią porę dnia, aby boss mógł się pojawić w danym miejscu.

Popiół wojny - Trująca mgła (Poisonous Mist) [5]

Drugi, zarazem ostatni trujący popiół wojny zdobędziecie zabijając skarabeusza, który umiejscowiony jest w południowej części Bagna Aeoni (Swamp of Aeonia) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Drugi, zarazem ostatni trujący popiół wojny zdobędziecie zabijając skarabeusza, który umiejscowiony jest w południowej części Bagna Aeoni (Swamp of Aeonia).

Popiół wojny - Wyszczerbione ostrze (Cragblade) [6]

Okultystyczny popiół wojny zdobędziecie po zabiciu skarabeusza. Znajduje się on na zachód od wieży obserwacyjnej, blisko mieczy wbitych w ziemię.

Popiół wojny - Płonące uderzenie (Flaming Strike) [7]

Popiół wojny zdobędziecie zabijając skarabeusza w południowej części Zamku Lwiej Grzywy (Redmane Castle).

Popiół wojny - Święty krąg światła (Sacred Ring of Light) [8]

Popiół wojny zdobędziecie zabijając skarabeusza, znajdującego się we wschodniej części Bagna Aeonii (Swamp of Aeonia) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Popiół wojny zdobędziecie zabijając skarabeusza, znajdującego się we wschodniej części Bagna Aeonii (Swamp of Aeonia).

Popiół wojny - Podwójne cięcie (Double Slash) [9]

Podwójne cięcie zdobędziecie wskakując na dach budynku, a następnie zabijając znajdującego się tam skarabeusza - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Podwójne cięcie zdobędziecie wskakując na dach budynku, a następnie zabijając znajdującego się tam skarabeusza. Najłatwiej będzie dostać się na dach wskakując na korzenie.

Popiół wojny - Deszcz strzał (Rain of Arrows) [10]

Aby zdobyć ten popiół wojny, najpierw musicie udać się do Sellia, Miasto Magii (Sellia, Town of Sorcery). Tam znajdziecie Obraz "Lwiej Grzywy" ("Redmane" Painting). Po zdobyciu obrazu, udajcie się we wskazane miejsce, a następnie będąc przy krawędzi blisko przepaści, zeskoczcie na dół na korzenie drzewa.

Zeskakując coraz niżej, po lewej stronie na samym dole pojawi się duch siedzący na krześle. Po chwili zniknie, a Wy otrzymacie popiół wojny.

Popiół wojny - Krok wasalnego rycerza (Bloodhound Step) [11]

Krok wasalnego rycerza zdobędziecie w nocy, udając się we wskazane na mapie miejsce - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Krok wasalnego rycerza zdobędziecie w nocy, udając się we wskazane na mapie miejsce. Tam, znajdywać się będzie Nocna kawaleria. Pokonując kawalerię, otrzymacie popiół wojny.

Popiół wojny - Ryk bestii (Beast Roar) [12]

Udając się do Gurranqa, który znajduje się w Sanktuarium Bestii (Bestial Sanctum) a następnie przekazując mu czwarty morowy korzeń (Deathroot), zostaniecie nagrodzeni popiołem wojny - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udając się do Gurranqa, który znajduje się w Sanktuarium Bestii (Bestial Sanctum) a następnie przekazując mu czwarty morowy korzeń (Deathroot), zostaniecie nagrodzeni popiołem wojny.

Popiół wojny - Strzał w niebo (Sky Shot) [13]

Ostatni popiół wojny w Caelid znajduje się za Szopą odosobnionego kupca (Isolated Merchants Shack) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Ostatni popiół wojny w Caelid znajduje się za Szopą odosobnionego kupca (Isolated Merchant's Shack). Właśnie tam zauważycie ukrywającego się skarabeusza. Zabijcie go, dzięki czemu otrzymacie ostatni popiół wojny.

Prochy duchów - Prochy szalonego dyniogłowego (Mad Pumpkinhead Ashes) [1]

Prochy szalonego dyniogłowego otrzymacie w Katakumbach Pomniejszego Złotego Drzewa (Minor Erdtree Catacombs) po zabiciu Ogara pogrzebowego Złotego Drzewa (Erdtree Burial Watchdog). Zmierzyć będziecie się musieli z dwójką ogarów, jeden z nich walczy za pomocą miecza, drugi zaś walczy berłem.

Prochy duchów - Prochy gnijącego upiora (Putrid Corpse Ashes) [2]

Udajcie się do Podziemnego lochu (Gaol Cave), następnie pokonajcie głównego bossa lochu, czyli Oszalałego pojedynkowicza (Frenzied Duelist) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do Podziemnego lochu (Gaol Cave), następnie pokonajcie głównego bossa lochu, czyli Oszalałego pojedynkowicza (Frenzied Duelist).

Prochy duchów - Prochy członka zgnilizny klanu (Kindred of Rot Ashes) [3]

Udajcie się do Katakumb Caelid (Caelid Catacombs), następnie pokonajcie Cmentarny cień (Cemetery Shade) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Udajcie się do Katakumb Caelid (Caelid Catacombs), następnie pokonajcie Cmentarny cień (Cemetery Shade). Po pokonaniu go, otrzymacie prochy.

Prochy duchów - Prochy pędu Mirandy (Miranda Sprout Ashes) [4]

Udając się do Katakumb Caelid (Caelid Catacombs). Idąc przed siebie zobaczycie schody prowadzące na dół. Schodząc po schodach, zamiast iść naprzód, za schodami po prawej stronie znajduje się ściana, którą musicie zaatakować. Jest to iluzja, za którą kryć będzie się przeciwnik, mały kwiat oraz prochy pędu Mirandy.

Prochy duchów - Mag bitewny Hugues (Battle Mage Hugues) [5]

Prochy bitewnego maga Huguesa zdobędziecie po pokonaniu go w Selliańskim wiecznym więzieniu (Sellia Evergaol). Więzienie znajduje się na wzgórzu.

Prochy duchów - Prochy parszywego przybłędy (Rotten Stray Ashes) [6]

Prochy znajdują się blisko miejsca łaski Selliańskie podziemie (Sellia Under-Stair), w środku zniszczonego budynku. Obok niego znajduje się pies.

Prochy duchów - Prochy krysztalnika (Crystalian Ashes) [7]

Prochy krysztalnika znajdują się w Selliańskiej kryjówce (Sellian Hideaway) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy krysztalnika znajdują się w Selliańskiej kryjówce (Sellian Hideaway). Będąc w jaskini, idźcie przed siebie, następnie gdy zauważycie posąg Mariki, udajcie się w górę, wchodząc na kryształy. Następnie zeskoczcie na dół i pokonajcie trzech magów. Potem pozostaje tylko otworzyć skrzynię, w której znajdują się prochy.

Prochy duchów - Prochy żołnierza Radahna (Radahn Soldier Ashes) [8]

Prochy te znajdziecie w Katakumbach Poległych na Wojnie (War-Dead Catacombs), które znajdują się na arenie, po pokonaniu Radahna. Wchodząc do katakumb, udajcie się w prawo po schodach, przejdźcie obok łucznika lub go pokonajcie. Następnie skręćcie w prawo, przeskoczcie przez małe okienko. Wejdźcie po schodach na górę, pokonajcie przeciwnika z mieczem i podnieście prochy.

Prochy duchów - Ogha, rycerz Lwiej Grzywy (Redmane Knight Ogha) [9]

Prochy te również znajdziecie w Katakumbach Poległych na Wojnie (War-Dead Catacombs), po pokonaniu głównego bossa, Ducha gnijącego drzewa (Putrid Tree Spirit) - Elden Ring: Popioły i Prochy (Caelid) - lista wszystkich - Elden Ring - poradnik do gry

Prochy te również znajdziecie w Katakumbach Poległych na Wojnie (War-Dead Catacombs), po pokonaniu głównego bossa, Ducha gnijącego drzewa (Putrid Tree Spirit).