Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

{desc}Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Ptaka śmierci (Death Bird) oraz Ptaka rytuału śmierci (Death Rite Bird), którzy znajdują się w różnych częściach świata gry.

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się, jak pokonać Ptaka śmierci (Deathbird) występującego w różnych częściach świata. To samo tyczy się jego bardzo podobnej wersji, Ptaka rytuału śmierci (Death Rite Bird). Pierwsza wersja Pierwsza jego wersja znajduje się na Burzowym Wzgórzu (Stormhill). Drugą możecie znaleźć na Płaczącym półwyspie (Weeping Peninsula). Kolejna jest na Płaskowyżu Altus (Altus Plateau). Ostatnia, czwarta, pojawia się na obrzeżach Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital).

W przypadku Ptaków rytuału śmierci (Death Rite Bird), wersje tychże bossów pojawią się w Caelid, Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants) oraz Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield).

To opcjonalny boss, na którego trafić można jedynie nocą.

Lokacje

Ptak rytuału śmierci (Death Rite Bird) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes):

Pierwszy raz spotkacie inną odmianę bossa w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej obok miejsca łaski Północna brama miasta (Gate Town North) - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie inną odmianę bossa w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej obok miejsca łaski Północna brama miasta (Gate Town North).

Ptak rytuału śmierci (Death Rite Bird) w Caelid:

Druga wersja bossa znajduje się Caelid, a dokładniej blisko miejsca łaski Południowy brzeg bagna Aeonia (Southern Aeonia Swamp Bank) - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się Caelid, a dokładniej blisko miejsca łaski Południowy brzeg bagna Aeonia (Southern Aeonia Swamp Bank).

Ptak rytuału śmierci (Death Rite Bird) w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants):

Trzecia wersja bossa znajduje się w Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej na zachó od Zamku Sol (Castle Sol) - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzecia wersja bossa znajduje się w Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), a dokładniej na zachó od Zamku Sol (Castle Sol).

Ptak rytuału śmierci (Death Rite Bird) w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield):

Czwarta, ostatnia wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), przy zamarzniętym jeziorze - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czwarta, ostatnia wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), przy zamarzniętym jeziorze.

Nagrody za pokonanie

Za pokonanie pierwszej wersji Ptaka rytuału śmierci (Death Rite Bird), znajdującej się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) otrzymacie czar, Starożytną śmiertelną animozję (Ancient Death Rancor) oraz 7800 Run - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie pierwszej wersji Ptaka rytuału śmierci (Death Rite Bird), znajdującej się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) otrzymacie czar, Starożytną śmiertelną animozję (Ancient Death Rancor) oraz 7800 Run.

Za pokonanie drugiej wersji bossa znajdującej się w Caelid, otrzymacie broń, Potykacz śmierci (Deaths Poker) oraz 15000 Run - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie drugiej wersji bossa znajdującej się w Caelid, otrzymacie broń, Potykacz śmierci (Death's Poker) oraz 15000 Run.

Za pokonanie trzeciej wersji bossa znajdującej się w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), otrzymacie broń, Włócznię rytuału śmierci (Death Ritual Spear) oraz 77000 Run - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie trzeciej wersji bossa znajdującej się w Szczytach Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants), otrzymacie broń, Włócznię rytuału śmierci (Death Ritual Spear) oraz 77000 Run.

Ostatnia wersja bossa znajdująca się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield) nagrodzi Was czarem, Wybuchowym płomieniem duchów (Explosive Ghostflame) - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ostatnia wersja bossa znajdująca się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield) nagrodzi Was czarem, Wybuchowym płomieniem duchów (Explosive Ghostflame)

Porady ogólne

  1. Ptak śmierci może użyć ataku, w którym narzuci Wam status prowadzący do Splugawionej śmierci - napełnienie tego paska skutkuje natychmiastową śmiercią niezależnie od ilości PŻ. Nie robi tego szczególnie często, ale warto w pogotowiu mieć Odmładzające piguły (Rejuvenating Boluses). Nie zaszkodzi też uzbroić się w zbroję z wysoką statystyką wigoru.
  2. Jeśli walczycie w zwarciu, starajcie się wykorzystywać otoczenie do znajdowania się pod Ptakiem śmierci. Ułatwi to nieco unikanie jego ataków.
  3. Podczas walki w zwarciu łatwiej może być bez udziału wierzchowca - łatwiej wtedy o uniki, a dodatkowo, kiedy koń pod naporem obrażeń zniknie, wystawicie się na niebezpieczeństwo, gdyż zmuszeni jesteście na odczekanie, aż Wasza postać wstanie z ziemi.
  4. Uważajcie na okoliczne potwory. Podczas walki najprawdopodobniej będziecie się sporo przemieszczać - tym samym możecie zwabić innych przeciwników. Atakować mogą też dzikie zwierzęta. Czasami przeszkodzi to w walce, ale na szczęście Ptak śmierci też może ich uśmiercić.
  5. Podczas wykonywania wielu swoich ataków, Ptak śmierci cofa się. Warto to wykorzystać poprzez robienie uników w jego stronę i częste trzymanie się jego nóg. Są bardziej od jego głowy odporne na obrażenia, ale to zdecydowanie bezpieczniejsza taktyka.
  6. W tej walce nie można skorzystać z pomocy duchów. Można natomiast wspomóc się grą w kooperacji.

Jak pokonać?

Walka rozpocznie się, kiedy nocą przyjdziecie do ruin znajdujących się niedaleko Szopy mistrza wojennego. Zanim na dobre zaczniecie walczyć, udajcie się na pobliską polanę. Będziecie mieć tam znacznie większe pole manewru i tym samym nie będziecie musieli się martwić o spadnięcie z urwiska. Uważajcie jednak na grupki przeciwników i dzikich zwierząt, które mogą przyłączyć się do walki i trochę Wam przeszkodzić.

Przeciwnik większość ataków wykonuje swoją bronią i wiele z nich można obronić tarczą - choć bardziej opłaca się unikanie jego ciosów - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik większość ataków wykonuje swoją bronią i wiele z nich można obronić tarczą - choć bardziej opłaca się unikanie jego ciosów. Zwłaszcza, że zakończenie kombinacji ciosów przeciwnika to potężne uderzenie w ziemię działające obszarowo.

Uważajcie kiedy Ptak śmierci atakuje na wprost przed siebie. Mimo pozorów jest to atak dwuczęściowy. Po pchnięciu przed siebie przeciwnik wbije broń w ziemię. Następnie wyszarpnie powodując wybuch działający obszarowo. Jeśli więc uda Wam się obronić lub uniknąć pierwszego ciosu, bądźcie gotowi na kolejny, o ile znajdujecie się w pobliżu broni adwersarza.

Starajcie się przez większość walki znajdować się niżej od Ptaka śmierci - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Starajcie się przez większość walki znajdować się niżej od Ptaka śmierci. Ułatwi to nieco unikanie ciosów. W przypadku walki w zwarciu najlepiej trzymać przeciwnika na jak najkrótszy dystans, abyście jak najczęściej znajdowali się za jego plecami.

Rzadko, ale zdarza się, że przeciwnik głośno wrzaśnie wypluwając z siebie plugastwo - Elden Ring: Ptak śmierci / Ptak rytuału śmierci (Death Bird / Death Rite Bird)- boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rzadko, ale zdarza się, że przeciwnik głośno wrzaśnie wypluwając z siebie plugastwo. Narażanie się na to zbyt często może napełnić pasek Splugawionej śmierci, co natychmiastowo Was uśmierci niezależnie od tego jak wiele punktów życia macie w posiadaniu. Dlatego w pogotowiu warto mieć Odmładzające piguły.

Jeśli potrzebujecie leczenia, możecie się znacznie oddalić od przeciwnika. Zanim Was dogoni zdążycie wziąć łyk uzdrawiającego napoju.