Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia Elden Ring poradnik, solucja

Sir Ansbach to ekskluzywny dla dodatku Shadow of the Erdtree bohater. Były sługa Mohga zaoferuje Wam serię zadań, za wykonanie których możecie otrzymać szereg nagród. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak je wykonać.

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca 2024

Sir Ansbach to były sługa Mohga, którego dane będzie wam spotkać niedługo po rozpoczęciu dodatku Shadow of the Erdtree. Z szukającym odpowiedzi mężczyzną związana jest seria zadań, które na późniejszym etapie zazębiają się z losami innych bohaterów. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak poprowadzić wątek Ansbacha oraz jakie konsekwencje będę miały podejmowane przez Was decyzje.

Gdzie szukać Ansbacha?

1 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
Sir Ansbacha po raz pierwszy spotkacie przed wejściem do zamkowego kompleksu Belurat, w północno-zachodniej części Cmentarnej równiny - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Sir Ansbacha po raz pierwszy spotkacie przed wejściem do zamkowego kompleksu Belurat, w północno-zachodniej części Cmentarnej równiny. Mężczyzna przesiaduje wraz z innym NPC, Moorem, przy Miejscu łaski Krzyż głównej bramy. Porozmawiajcie z nim i wyczerpcie wszystkie opcje dialogowe.

Jeżeli znajdziecie okoliczne krzyże Miquelli, odblokujecie kilka dodatkowych linii dialogowych z Ansbachem, ale są one całkowicie opcjonalne i nie mają wpływu na przebieg zadania.

Kontynuujcie rozgrywkę dalej, aż do momentu, gdy przed Donżonem Cienia (w regionie Ostrowyż Altus) wyświetli Wam się na ekranie informacja o przełamaniu Wielkiej Runy - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Kontynuujcie rozgrywkę dalej, aż do momentu, gdy przed Donżonem Cienia (w regionie Ostrowyż Altus) wyświetli Wam się na ekranie informacja o przełamaniu Wielkiej Runy. Jest to z góry zdefiniowane wydarzenie fabularne, na które nie macie wpływu. Zmieni ono natomiast nastawienie wielu bohaterów niezależnych, co pchnie wiele wątków fabularnych naprzód.

Gdzie znaleźć Secret Rite Scroll?

2 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
Po raz drugi z Ansbachem spotkacie się w czasie eksploracji Donżonu Cienia i dotarciu na parter Magazynu z okazami - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Po raz drugi z Ansbachem spotkacie się w czasie eksploracji Donżonu Cienia i dotarciu na parter Magazynu z okazami. Mężczyzna pogrążony jest w lekturze między regałami, w niewielkim pomieszczeniu na tyłach lokacji. Możecie z nim porozmawiać, ale przed wykonaniem pewnych niezbędnych działań, nie będziecie w stanie kontynuować jego wątku.

Waszym pierwszym zadaniem będzie odnalezienie Secret Rite Scroll. Znajduje się on w okolicach trzeciego piętra w Magazynu:

3 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
4 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
  1. Po dotarciu do Miejsca łaski Magazyn, trzecie piętro, wyjdźcie na balkon przylegający do pomieszczenia i skręćcie w lewo.
5 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
6 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
  1. Wejdźcie po zakręcających wokół budynku schodach. Gdy dotrzecie do niewielkiego zejścia przy ścianie, skorzystajcie z niego by dostać się nieco niżej.
7 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
Questy Sir Ansbacha oraz Freyi są ze sobą mocno związane - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
  1. Wejdźcie do pomieszczenia. W rogu, za jednym z regałów, znajdziecie leżący na stole zwój.

Interakcja z Freyją

Questy Sir Ansbacha oraz Freyi są ze sobą mocno związane. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat wątku byłej wyznawczyni Radahna zerknijcie na stronę Freyja - solucja, opis przejścia.

8 - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry
Przed powrotem warto zrobić jeszcze jedną rzecz - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Przed powrotem warto zrobić jeszcze jedną rzecz. Udajcie się na szóste piętro Magazynu. Aktywujcie znajdujące się tam Miejsce łaski, a kawałek dalej, obok kominka pojawi się Freyja. Wyczerpcie opcje dialogowe bohaterki, a następnie wróćcie do Ansbacha na parterze.

Podczas rozmowy z Ansbachem otrzymacie możliwość wyboru dwóch opcji dialogowych. W pierwszej kolejności poinformujcie go o poczynaniach Freyji. Następnie przekażcie mu znaleziony Secret Rite Scroll.

Zadbajcie, by Ansbach najpierw dowiedział się o Freyji. Wręczeniu mu Zwoju w pierwszej kolejności, może uniemożliwić Wam dalszy progres w misji bohaterki.

Po zresetowaniu lokacji (np. przy Miejscu łaski) ponownie porozmawiajcie z Ansbachem, który wręczy Wam list do Freyji. Możecie podarować go bohaterce przebywającej sześć pięter wyżej. Jakie konsekwencje niesie ze sobą dostarczenie listu przeczytacie na stronie poradnika poświęconej Freyji.

Inwazja Ledy (opcjonalna)

Atak Ledy na Ansbacha będzie miał miejsce tylko wtedy, jeżeli w trakcie wykonywania misji Rycerz igieł dokonacie bardzo konkretnych wyborów. Po więcej informacji na ten temat zajrzyjcie na stronę Leda, rycerz igły - solucja, opis przejścia.

Jeżeli w wątku Ledy bohaterka postanowi zaatakować Sir Ansbacha, to w jego kryjówce na parterze Magazynu pojawią się dwa symbole przyzwania. Wybierając jeden z nich możecie opowiedzieć się jednej ze stron konfliktu:

  1. Jeżeli pomożecie Ledzie zabić Ansbacha to jego wątek dobiegnie końca w tym momencie. Nie pojawi się on w czasie późniejszych walk w Enir-Ilim. W zamian otrzymacie pełen set zbroi Ansbacha, jego łuk, a po późniejszej rozmowie z Ledą, również nowy talizman - Retaliatory Crossed-Tree.
  2. Pomagając Ansbachowi odeprzeć atak Ledy zdobędziecie sobie sympatię mężczyzny, przez co będziecie mogli wezwać go podczas walki z Ledą w Komnacie Oczyszczenia oraz w czasie walki z Finałowym bossem dodatku. Po walce wciąż otrzymacie także jego łuk oraz nieco run.

Końcowe walki w Enir-Ilim

Jeżeli udało Wam się dostarczyć Ansbachowi zwój z magazynu, a także wspomogliście go w czasie opcjonalnej walki, to będziecie mogli przyzwać go do pomocy podczas ostatecznego starcia z Ledą w Komnacie Oczyszczenia - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Jeżeli udało Wam się dostarczyć Ansbachowi zwój z magazynu, a także wspomogliście go w czasie opcjonalnej walki, to będziecie mogli przyzwać go do pomocy podczas ostatecznego starcia z Ledą w Komnacie Oczyszczenia. Jego obecność może znacznie ułatwić Wam tę walkę. Szczególnie w sytuacji, gdy po stronie Ledy opowie się duża część pozostałych NPC z Krainy Cienia.

Ansbach może przybyć Wam z pomocą również w trakcie ostatniego pojedynku z Finałowym bossem, który wieńczy historię Shadow of the Erdtree - Shadow of the Erdtree: Sir Ansbach - solucja, opis przejścia - Elden Ring - poradnik do gry

Ansbach może przybyć Wam z pomocą również w trakcie ostatniego pojedynku z Finałowym bossem, który wieńczy historię Shadow of the Erdtree. Po walce możecie ponownie odwiedzić arenę, gdzie znajdziecie zwłoki mężczyzny, z których zabierzecie pełny rynsztunek Sir Ansbacha.