Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, Strażnikiem Grobów, pojedynkowiczem (Grave Warden Duelist), który znajduje się w kilku lokacjach, najwcześniej jednak znajdziecie go w Pogrobnie (Limgrave). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Bossa oraz jego odmiany, które nie różnią się zbytnio od siebie, poza inną nazwą, znajdziecie w trzech lokacjach.

Lokacje

Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie Strażnika Grobów, pojedynkowicza (Grave Warden Duelist) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Katakumbach Mętnych Wód (Murkwater Catacombs) - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie Strażnika Grobów, pojedynkowicza (Grave Warden Duelist) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Katakumbach Mętnych Wód (Murkwater Catacombs).

Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital):

Druga wersja bossa znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital, a dokładniej w Bocznym grobowcu w Aurizie (Auriza Side Tomb) - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Leyndell, królewskiej stolicy (Leyndell, Royal Capital, a dokładniej w Bocznym grobowcu w Aurizie (Auriza Side Tomb).

Rozszalały pojedynkowicz (Frenzied Duelist) w Caelid:

Odmienna wersja bossa znajduje się w Caelid, a dokładniej w Podziemnym lochu (Gaol Cave) - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Odmienna wersja bossa znajduje się w Caelid, a dokładniej w Podziemnym lochu (Gaol Cave).

Gnijący Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Putrid Grave Warden Duelist) w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield):

Czwarta, odmienna wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Uświęconych Śnieżnych Katakumbach (Consecrated Snowfield Catacombs) - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czwarta, odmienna wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Uświęconych Śnieżnych Katakumbach (Consecrated Snowfield Catacombs).

Nagroda za pokonanie

Nagrodą za pokonanie bossa w Pogrobnie (Limgrave) jest Młot wojenny (Battle Hammer) oraz 1700 Run - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagrodą za pokonanie bossa w Pogrobnie (Limgrave) jest Młot wojenny (Battle Hammer) oraz 1700 Run.

Standardowa wersja bossa znajdująca się w Leyndell, nagrodzi Was Prochami najemnych słojowników (Soldjars of Fortune Ashes) oraz 15000 Run - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Standardowa wersja bossa znajdująca się w Leyndell, nagrodzi Was Prochami najemnych słojowników (Soldjars of Fortune Ashes) oraz 15000 Run.

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się w Caelid, otrzymacie Prochy gnijącego upiora (Putrid Corpse Ashes) oraz 6700 Run - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się w Caelid, otrzymacie Prochy gnijącego upiora (Putrid Corpse Ashes) oraz 6700 Run.

Pokonując ostatnią wersję bossa, która znajduje się w Uświęconych Śnieżnych Równinach (Consecrated Snowfield), otrzymacie Wielką nagrobną konwalię x2 (Great Grave Glovewort x2), Przegniły płaszcz strażnika grobów (Rotten Gravekeeper Cloak) oraz 80000 Run - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pokonując ostatnią wersję bossa, która znajduje się w Uświęconych Śnieżnych Równinach (Consecrated Snowfield), otrzymacie Wielką nagrobną konwalię x2 (Great Grave Glovewort x2), Przegniły płaszcz strażnika grobów (Rotten Gravekeeper Cloak) oraz 80000 Run.

Porady ogólne

  1. Nie zaleca się blokować ciosów bossa ze względu na to, że blokowanie jego ataków zabiera bardzo dużo wytrzymałości. O wiele lepiej będzie unikać jego ciosów.
  2. Grave Warden bardzo często atakuje serią ciosów, może wykonać nawet do pięciu ataków. Seria ta może zakończyć się dalekodystansowym rzutem bronią. Atak ten może zadać obrażenia, gdy powraca do ręki bossa, ponadto jest to atak zaliczający się do AoE.
  3. Walka na dystans jest bardzo pomocna. Boss często wykonuje serie ataków, której nie przerywa, dzięki czemu możecie odsunąć się na bezpieczną odległość i strzelać w niego z łuku lub używać zaklęć.
  4. Przyzwanie ducha do pomocy może okazać się bardzo ułatwiającym walkę sposobem. Dusza głównie prowokowałaby bossa do atakowania jej, natomiast Wy moglibyście zadawać obrażenia bossowi, będąc w miarę bezpieczni. Pamiętajcie jednakże o tym, że uderzając bossa, skupi się on na Was, do momentu w którym ktoś inny go nie uderzy.
  5. Uważajcie na jego czerwoną aurę, którą się otacza. Zadaje wtedy więcej obrażeń oraz ciężej wyprowadzić go z równowagi.
  6. Przeciwnik jest wrażliwy na krwawienie, dlatego warto mieć broń narzucającą taki status.

Build dla maga - jak pokonać?

Do walki ze Strażnikiem Grobów, Pojedynkowiczem potrzebujecie tak naprawdę przywołania jak największej ilości duchów, dlatego przywołanie wilków będzie bardzo pomocne. Głównie dlatego, że całą agresję bossa sprowadzą na siebie, dzięki czemu Wy z dalszej odległości będziecie mogli w spokoju rzucać zaklęciami.

Dobrze byłoby przed rozpoczęciem walki wybrać większą ilość butelek modrych łez odnawiających manę - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dobrze byłoby przed rozpoczęciem walki wybrać większą ilość butelek modrych łez odnawiających manę. Co więcej, przed rozpoczęciem pojedynku warto pomyśleć o takich zaklęciach jak: Niszczyciel skał, Błyskamienny pocisk i/lub Wilcza Pułapka Mieczy. Czary te sprawią się idealnie do walki z bossem.

Jedyne na co musicie uważać, to jego atak dystansowy, w którym kręci swoją bronią - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jedyne na co musicie uważać, to jego atak dystansowy, w którym kręci swoją bronią. Zasięg jest spory, a grając jako mag, możecie łatwo stracić całe HP. Gdy widzicie, że wykonuje ten ruch, czym prędzej się od niego oddalcie.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Jeśli zdecydujecie się na przyzwanie wilków, będziecie mieli wiele okazji do tego, aby zajść wroga od tyłu i wykonać atak krytyczny. Przeciwnik jest wrażliwy też na krwawienie, jeśli więc posiadacie broń narzucającą taki status, warto jej używać. Zwłaszcza w połączeniu z wilkami, które przyśpieszą cały proces.

Wiele ataków przeciwnika działa obszarowo i raczej ciężko obronić je tarczą - nawet jeśli Wam się uda, szybko zostaniecie pozbawieni energii i tym samym stracicie równowagę wystawiając się na atak - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wiele ataków przeciwnika działa obszarowo i raczej ciężko obronić je tarczą - nawet jeśli Wam się uda, szybko zostaniecie pozbawieni energii i tym samym stracicie równowagę wystawiając się na atak. Uniki dobrze wykonywać w jego stronę i starać się zachodzić go za plecy, aby nie miał zbyt wielu okazji do zaatakowania Was ciężkim uderzeniem.

Uważajcie na jego atak z wyskoku, który wojowników o mniejszej żywotności może uśmiercić na miejscu - Elden Ring: Strażnik Grobów, pojedynkowicz (Grave Warden Duelist) -boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie na jego atak z wyskoku, który wojowników o mniejszej żywotności może uśmiercić na miejscu. Gdy macha młotami nad głową lepiej się oddalić, gdyż na zakończenie tej kombinacji przeciwnik przyciąga młot do siebie, który rani wszystko co stanie na jego drodze.

Jeśli potrzebujecie się uleczyć, oddalcie się jak najdalej. Skoki przeciwnika mają potencjał na zmniejszanie dystansu, ale nie aż tak znaczny.