Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Jeziorna Liurnia (Liurnia of the Lakes). Mowa o bossie imieniem Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader).

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w regionie o nazwie Jeziorna Liurnia (Liurnia of the Lakes). Mowa o bossie imieniem Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader). Po pokonaniu go otrzymacie jedne z legendarnych prochów przyzwania.

Żeby dostać się do bossa, musicie skierować się do Wiecznego Więzienia Przywódcy (Ringleader's Evergaol). Najbliższym miejscem łaski będzie te o nazwie Ołtarz Blasku Księżyca (Moonlight Altar). Wspomniane miejsce łaski na mapie oznaczone jest numerem 52. Dostać się tam będziecie mogli dopiero po pokonaniu Astela. Jest to też obszar ważny dla zadania pobocznego z udziałem Ranni.

Wspomniane Wieczne Więzienie Przywódcy znajduje się na północny zachód od przytoczonego miejsca łaski - tak jak pokazane jest na powyższym zrzucie ekranu - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Wspomniane Wieczne Więzienie Przywódcy znajduje się na północny zachód od przytoczonego miejsca łaski - tak jak pokazane jest na powyższym zrzucie ekranu. Miejcie na uwadze, że po drodze spotkacie stosunkowo groźne smoki, które mogą Was atakować w duecie.

Alecto, Przywódca Czarnych Noży to boss opcjonalny, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Alecto, Przywódcy Czarnych Noży, otrzymacie Runy (80 000) oraz Tiche, Czarny Nóż (Black Knife Tiche) - legendarne prochy przyzwania - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Alecto, Przywódcy Czarnych Noży, otrzymacie Runy (80 000) oraz Tiche, Czarny Nóż (Black Knife Tiche) - legendarne prochy przyzwania.

Porady ogólne:

  1. Alecto, Przywódca Czarnych Noży odporny jest na niemal wszystkie negatywne statusy. Narzucić mu można jedynie odmrożenie.
  2. W walce Alecto liczą się przede wszystkim uniki. Ataki przeciwnika są zbyt szybkie i silne, aby posiłkować się tarczą.
  3. Najlepiej karać przeciwnika po ataku z wyskoku. Uniknijcie tego ciosu, a następnie wyprowadźcie serię ciosów.
  4. W walce przyda się stosunkowo szybka broń. Podobnie jak bycie szybkim i zwinnym. Dobrze sprawdzą się katany, które ułatwią dosięgnięcie wiecznie odskakującego przeciwnika.
  5. Do walki dobrze odziać się w zbroję, która uchroni przez atakami fizycznymi i obrażeniami od ognistej magii.
  6. Do tej walki nie można skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy. Przeciwnika pokonać trzeba samodzielnie.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu do Wiecznego Więzienia Przywódcy, będziecie musieli zbliżyć się do wyrwy w ziemi, aby rozpocząć walkę. Wyrwa znajduje się przy krawędzi więzienia, na północy. Gdy się do niej zbliżycie, przeciwnik zawita na arenie i rozpocznie walkę.

Kiedy znajdujecie się w średniej odległości od wroga, może wystrzelić w Waszym kierunku pocisk (podobnie jak Zabójca Czarnego Noża) - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy znajdujecie się w średniej odległości od wroga, może wystrzelić w Waszym kierunku pocisk (podobnie jak Zabójca Czarnego Noża). Radą na to jest wykonanie przewrotu w dowolnym kierunku (choć najlepiej w stronę przeciwnika) w momencie, kiedy pocisk ma w Was uderzyć. Trafieni będziecie przez chwilę tracić PŻ, bo zostaniecie podpaleni.

Przeciwnik będzie też wyskakiwać do góry unosząc broń - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik będzie też wyskakiwać do góry unosząc broń. Wykonajcie unik w momencie kiedy ma uderzyć o ziemię, a zyskacie okazję do wyprowadzenia kilku ciosów. Po tym ataku przeciwnik przez chwilę się podnosi i z uwagi na to, jest to jedna z najlepszych okazji do ofensywy.

Alecto będzie Was próbować złapać - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Alecto będzie Was próbować złapać. Poznacie ten ruch po wyciągniętej ręce i szybkim skoku w Waszą stronę. Możecie oddalić się wtedy od przeciwnika szybkimi przewrotami w tył, albo wykonać perfekcyjny unik w momencie, w którym nastąpić ma pochwycenie. Kiedy Was schwyta wskoczy na plecy i wbije w Was sztylet.

Przeciwnik czasem zapali też swój sztylet i napręży się do skoku - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik czasem "zapali" też swój sztylet i napręży się do skoku. W tym momencie lepiej się od niego oddalić, bo za chwilę wyskoczy, po czym wyląduje z tornadem cięć. Trafieni przez nie stracicie sporo PŻ, bo atak Was też podpali. Ogień bardzo szybko pozbawia w tej walce PŻ.

Alecto to trudny i zacięty przeciwnik - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Alecto to trudny i zacięty przeciwnik. Bezpiecznie zaatakować go można w zasadzie tylko po ataku z wyskoku - w innych okolicznościach najpewniej Wam odda. Gracze korzystający z większego rodzaju mieczy mogą ją ogłuszać swoimi atakami, ale w takiej konfiguracji również zaleca się stosunkowo dużą powściągliwość. Nie warto wyprowadzać zbyt wielu ciosów.

Dość ciężko będzie się też uleczyć, bo przeciwnik zdaje się mieć nieskończoną wytrzymałość - Elden Ring: Alecto, Przywódca Czarnych Noży (Alecto, Black Knife Ringleader) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dość ciężko będzie się też uleczyć, bo przeciwnik zdaje się mieć nieskończoną wytrzymałość. Ilekroć się od niego oddalicie, by spróbować napić się z butelki, zaraz się zbliży albo wystrzeli pocisk. Leczcie się więc stosunkowo często i do walki podejdźcie wtedy, gdy macie już sporo ulepszeń dla świętej butelki.