Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Podstawy walki Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring, dowiecie się o tym, jak poprawnie walczyć z przeciwnikami oraz jakich błędów unikać, podejmując się jej.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie o tym, jak poprawnie walczyć z wrogami, co należy robić oraz jakich błędów unikać, aby wychodzić z kolejnych potyczek zwycięsko.

Aby przeżyć w świecie Elden Ring, musicie nieustannie walczyć o swoje życie. Praktycznie każdy chce Was zabić, tylko nieliczni są do Was nastawieni neutralnie lub przyjaźnie. Dlatego też warto nauczyć się jak poprawnie walczyć z przeciwnikami.

Sukces na udaną walkę

Walka, to nieodłączny element gier Soulsborne, nie inaczej jest w Elden Ring. Pomimo zwiedzania bardzo dużego świata gry, będziecie zmuszeni na okrągło walczyć o swoje życie. Istnieje kilka porad, które zdecydowanie poprawią waszą walkę z przeciwnikami, a kolejne potyczki dzięki nim staną się o wiele łatwiejsze:

 1. Unikajcie większych grup przeciwników. Powinniście dążyć do tego, aby przeciwników było jak najmniej, a nie jak najwięcej, nawet jeśli korzystacie z potężnych zaklęć obszarowych, bądź ataków AoE za pomocą oręża. Im więcej wrogów, tym większa szansa, że któryś z nich Was zaatakuje, przez co nie będziecie się mogli bronić, a gdy jeden zaatakuje, reszta dopełni dzieła i Was zabije.
 2. Obserwujcie ruchy wroga. Jest to bardzo ważne, gdyż napotkanie nowego przeciwnika na swojej drodze, to nauka odmiennego stylu walki. Warto podchodzić do walki z wrogiem, przyjmując obronną postawę, a przynajmniej do momentu, w którym nie nauczycie się ruchów danego wroga.
 3. Cierpliwość i obserwacja terenu. Jest to równie ważne, gdyż w grach z gatunku Soulsborne czyha na Was wiele pułapek. Dlatego też, jeśli widzicie odosobnionego wroga, który wydawać się może dla Was łatwym przeciwnikiem, najpierw zróbcie zwiady danego miejsca, w którym się znajdujecie. Może się okazać, że wielki olbrzym, stojący nad urwiskiem, stanie się wielką niespodzianką dla Was, tylko dlatego, że nie spojrzeliście w górę.
 4. Korzystanie z Torrenta. Jest to nowa mechanika, która pozwala na przywołanie wierzchowca. Walka na nim może okazać się pomocna w wielu sytuacjach, ze względu na dużą elastyczność i zwinność. Warto pomyśleć o skorzystaniu z Torrenta w momencie, gdy nie możecie standardowo pokonać przeciwnika.
 5. Zasada unik - atak jest najlepsza dla początkujących. Zamiast wyprowadzać atak przed ruchem przeciwnika, pozwólcie mu zaatakować, następnie wykonać unik, parowanie bądź blok, a następnie zaatakować. Dzięki temu to przeciwnik będzie wyprowadzony z równowagi i przyjmie kolejne ciosy.
 6. Zaznajomienie się ze sterowaniem. Wydawać by się mogło, że jest to banalna porada, jednakże wielu początkujących graczy zamiast przeczytać, co dany klawisz/przycisk robi, idą przed siebie, nie do znając szczegółów sterowania. Pozwoli to Wam na uniknięcie sytuacji, w których zamiast się uleczyć podczas walki, robicie niepotrzebny wymach bronią, bądź korzystacie z umiejętności bądź zaklęcia.

Najczęściej popełniane błędy

Podejmując się gier typu Soulsborne, powinniście podejść do nich inaczej niż do innych gatunków. To, co mogłoby pomóc w grach typu RPG, Hack'n'Slash lub innych, niekoniecznie pomoże, a raczej na pewno zaszkodzi w Elden Ring.

 1. Atakowanie przeciwnika raz po raz. Po pierwsze, większość wrogów ma albo szybkie ataki/uniki, albo dosyć dużą wytrzymałość na wyprowadzenie z równowagi. Atakując cały czas, narażacie się na kontrę lub otrzymanie ciosu równocześnie z przeciwnikiem o dużej wytrzymałości. Zazwyczaj powinniście wykonywać jeden potężniejszy, bądź kilka szybszych ataków, w zależności od podejmowanego wroga i posiadanej broni.
 2. Podejmowanie zbyt wielu wrogów na raz. Ten błąd tyczy się zwłaszcza nowych graczy. Soulsborne gry to nie gry z gatunku MMO, gdzie im więcej podejmiesz wrogów, tym lepiej. Każdy przeciwnik, to dodatkowa trudność, z którą nawet bardziej zaawansowani gracze nie zawsze sobie radzą.
 3. Lekceważenie słabszych wrogów. W Soulsborne grach, zabić może Was dosłownie wszystko. Ktoś, kto wygląda na pierwszy rzut oka na słabego przeciwnika, wcale nie oznacza, że takim jest. Dlatego do każdego nowego wroga podchodźcie z dystansem i szacunkiem. Pozwoli to Wam uniknąć niepotrzebnych zgonów.
 4. Atakowanie wszystkiego co jest w zasięgu wzroku. Czasem lepiej odpuścić atakowanie niektórych przeciwników. Mogą oni okazać się za silni, być częścią zasadzki, bądź zabijanie ich nie jest w ogóle opłacalne. Dlatego też czasem lepiej zignorować wroga, zamiast rzucać się na niego, tracąc chociażby fiolki odnawiające życie lub manę.
 5. Brak wyciągania wniosków z potyczek. Mimo, że wrogów można posegregować na zwykłych mobów, mini bossów oraz bossów, każdy typ wroga działa schematycznie. Z każdej walki, zarówno udanej jak i przegranej, powinniście wyciągnąć wnioski i nauczyć się schematów, na jakich działają poszczególni przeciwnicy.
 6. Ciągłe blokowanie kamery na przeciwniku. Jest to zaleta jak i wada. Lockowania kamery na wrogu, powinniście używać, gdy walczycie w pojedynkę, bądź z małą grupą rywali. Natomiast, gdy walczycie z konkurentem o bardzo dużych rozmiarach, bądź z bardzo dużą ilością napastników, lepiej będzie nie blokować kamery na danym wrogu, tylko walczyć, operując kamerą swobodnie. W głównej mierze dlatego, żeby wiedzieć, co znajduje się za nami, bądź z boku. W przypadku większych przeciwników, kamera nie zawsze pokaże wszystko, przez co ataki takiego oponenta mogą być nieczytelne.