Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Wielki Miecz (Greatsword)- gdzie znaleźć? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się w którym miejscu znajdziecie Wielki miecz (Greatsword). Idealną broń dla postaci o dużej sile.

Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera informację, gdzie gracze mogą znaleźć broń Greatsword. Jest to olbrzymi, dwuręczny miecz, który zadaje ogromne obrażenia fizyczne. Broń inspirowana jest mangą Berserk autorstwa Kentaro Miury i przypomina miecz, jakim włada główny bohater Guts. Powolny oręż przewidziany jest z myślą o osobach, które pragną zadawać wielkie obrażenia za sprawą pojedynczych uderzeń i szerokich wymachów.

Gdzie znaleźć Greatsworda?

Greatsword znajduje się w krainie Caelid na głównej drodze na północ od miejsca łaski Ruiny Caelem (Caelem Ruins). Dostępu do niego bronią groźni przeciwnicy, ale przy odrobinie sprytu możecie ich wyminąć i zdobyć broń nawet na wczesnym etapie gry, zaraz po odblokowaniu wierzchowca. Ewentualnie możecie skorzystać z duchów i przywołać do pomocy towarzyszy, aby rozprawić się z okolicznymi wrogami. Greatsword znajduje się w skrzyni i nie wymagania pokonania żadnego bossa.

Greatsword atakuje potężnymi wymachami, które wytracają przeciwników z równowagi i zadają bardzo duże obrażenia - Elden Ring: Wielki Miecz (Greatsword)- gdzie znaleźć? - Elden Ring - poradnik do gry

Greatsword atakuje potężnymi wymachami, które wytracają przeciwników z równowagi i zadają bardzo duże obrażenia. Wyprowadzając nim ciosy przerwiecie ruch atakujących Was pomniejszych przeciwników. Miecz posiada bardzo dobry atak specjalny, który wybija wroga w powietrze.

Greatsword ulepszycie za pomocą zwykłych kamieni kowalskich - Elden Ring: Wielki Miecz (Greatsword)- gdzie znaleźć? - Elden Ring - poradnik do gry

Greatsword ulepszycie za pomocą zwykłych kamieni kowalskich. Można go też wzmocnić za pomocą Popiołów wojny i zmienić jego atak specjalny. Oręż spisuje się świetnie, gdy atakujecie z siodła Torrenta, więc warto się w niego zaopatrzyć do walki konno. Największą wadą Greatsworda jest jego ciężar i powolne wyprowadzanie ciosów. To dobra broń dla wszystkich postaci, które rozwijają się w kierunku siły i obrażeń fizycznych.

Greatsword to również przede wszystkim wizualny ukłon w kierunku mangi Berserk. Elden Ring, podobnie jak seria Dark Souls, czerpie pełnymi garściami z twórczości Kentaro Miury i widać to po wyglądzie tego oręża. Jeśli jesteście fanami tego japońskiego komiksu i marzyliście, aby upodobnić swoją postać do głównego bohatera, to nie ma w grze lepszej propozycji niż Greatsword.

Greatsword to potężny kawał żelastwa, który najlepiej skaluje się ze statystyką siły - Elden Ring: Wielki Miecz (Greatsword)- gdzie znaleźć? - Elden Ring - poradnik do gry

Jakich statystyk wymaga Greatsword?

Greatsword to potężny kawał żelastwa, który najlepiej skaluje się ze statystyką siły. W mniejszym stopniu jego obrażenia są również zależne od zręczności. Miecz możecie zdobyć na wczesnym etapie przygody. Jednak z uwagi na to, że wymaga bardzo dużo siły, to zaczniecie się nim sprawnie posługiwać dopiero na dalszym etapie gry.

Do prawidłowego posługiwania się Greatswordem musicie posiadać następujące statystyki

  1. Siła - 31,
  2. Zręczność -12.