Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle), Godricka, Zszywańca (Godrick the Grafted).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Burzowe Wzgórze (Stormhill), a dokładnie w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle). Mowa tu o Godricku, Zszywańcu (Godrick the Grafted). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Boss znajduje się na w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle). Jest to boss obowiązkowy, wymagany do ukończenia gry. Arena bossa pojawi się po przejściu przez mgłę, niedaleko miejsca łaski o nazwie Odosobniona cela (Secluded Cell).

Lokacje

Godrick, Zszywaniec (Godrick, the Grafted) w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle):

Prawdziwą wersję głównego bossa znajdziecie w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle) - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Prawdziwą wersję głównego bossa znajdziecie w Zamku Burzowego Całunu (Stormveil Castle).

Godefroy, Zszywaniec (Godefroy, the Grafted) w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau):

Druga wersja bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Wiecznym Więzieniu Złotego Rodu (Golden Lineage Evergaol) - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Wiecznym Więzieniu Złotego Rodu (Golden Lineage Evergaol).

Nagroda za pokonanie

Nagrodą za pokonanie Godricka, Zszywańca (Godrick, the Grafted) jest Wielki run Godricka (Godrick's Great Rune). Żeby móc z niego korzystać, trzeba przywrócić mu moc, co poczyni postępy fabularne. Oprócz tego otrzymacie Wizerunek Zszywańca (Remembrance of the Grafted) oraz 20000 Run.

Godrick jak na swoje rozmiary jest bardzo zwinnym i szybkim bossem - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Porady ogólne

 1. Wbrew jego rozmiarom, boss jest szybki i zwinny. Ma też spory zasięg, a w razie oddalenia się od niego, lubi wzbić się w powietrze i wylądować z dewastującym atakiem.
 2. Sporo z jego ataków działa obszarowo. Choćby swoiste tornado, które jednak łatwo obronić tarczą czy się od niego oddalić. Tarczą można obronić w zasadzie wszystkie ataki, zwłaszcza w pierwszej fazie, ale te silniejsze prawdopodobnie pozbawią Was całego paska wytrzymałości i na chwilę ogłuszą.
 3. Kluczem do sukcesu może okazać się wykorzystanie terenu. Chodzi zarówno o wzniesienia (jak schody) na krańcach lokacji, jak i truchło smoka pośrodku. Ułatwi to blokowanie jego ataków. Postacie z krótką bronią zyskają stojąc niżej od niego, natomiast te używające długiej, nad nim.
 4. Godrick jest podatny na krwawienie, więc warto mieć oręż narzucający taki status. W momencie otrzymania takiego statusu, przeciwnik straci około 1000 punktów żywotności.
 5. Przydatnymi mogą okazać się silne ataki z wyskoku, które mają tendencję do wybijania przeciwnika z równowagi. Tym samym po kilku takich atakach możecie otrzymać okazję do zadania ciosu krytycznego.
 6. Gdy boss znajduje się daleko, warto użyć na nim kilku sztyletów, co utrudni mu odzyskiwanie równowagi.
 7. W połowie walki będzie scenka, po której najlepiej od razu biegiem udać się do miejsca, w którym przechodziliście przez mgłę. Druga faza zaczyna się atakiem Godricka, w której niemal cały teren pokrywa ogniem. W takich sytuacjach chowanie się za osłonami nie pomaga.
 8. W drugiej fazie walki przeciwnik stosować będzie ataki z ogniem, warto więc odziać się w ubiór zwiększający obronę przed tym elementem.
 9. Po lewej i prawej stronie areny są urwiska, z których łatwo spaść, zwłaszcza podczas prób uniknięcia ognistego ataku obszarowego.
 10. W walce może pomóc NPC do wezwania, znajdujący się tuż przed mgłą, po prawej stronie. Wojowniczka Nepheli Loux dobrze odciągnie jego uwagę, co da wiele dodatkowych okazji do ataku. Nie zadaje jednak zbyt dużych obrażeń.
 11. W walce możliwe jest przyzwanie duchów.

Build dla maga - jak pokonać?

Godrick jak na swoje rozmiary jest bardzo zwinnym i szybkim bossem. Dlatego też Wasze pociski powinny być używane, gdy boss stoi w miejscu, bądź skończył wykonywać przewroty w bok. Po wejściu na arenę, warto również przyzwać posiłki, które pomogą Wam w walce. Niestety, Wataha wilków lub półludzie niekoniecznie się do tego nadadzą, gdyż Godrick posiada wiele obszarowych ataków.

Jeśli jednak nie posiadacie popiołów, które przyzywają pojedynczego, mocniejszego sojusznika, zawsze lepiej użyć nawet wilków, które chociaż na trochę zajmą Godricka - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli jednak nie posiadacie popiołów, które przyzywają pojedynczego, mocniejszego sojusznika, zawsze lepiej użyć nawet wilków, które chociaż na trochę zajmą Godricka.

Mimo, że granie magiem powinno skłaniać graczy do trzymania dystansu, w przypadku walki z Godrickiem, najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie trzymanie średniego, a nie dalekiego dystansu - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Mimo, że granie magiem powinno skłaniać graczy do trzymania dystansu, w przypadku walki z Godrickiem, najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie trzymanie średniego, a nie dalekiego dystansu. W głównej mierze na fakt, że po turlaniu się, Godrick ma dwa różne ataki, w zależności od tego, jaki dystans Was dzieli. Jeśli będziecie dalej, stworzy od zakręcające podmuchy wiatru, które zadadzą spore obrażenia.

W przypadku, gdy dystans pomiędzy Wami a Godrickiem będzie niezbyt duży, zamiast tworzyć podmuchy wiatru, skoczy na Was, atakując gdy wyląduje - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku, gdy dystans pomiędzy Wami a Godrickiem będzie niezbyt duży, zamiast tworzyć podmuchy wiatru, skoczy na Was, atakując gdy wyląduje. Atak ten zadaje większe obrażenia, jednakże jest o wiele łatwiejszy do uniknięcia.

Uważajcie również na atak, który rozpoznać po tym, że Godrick ociera swoją bronią o podłoże - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Uważajcie również na atak, który rozpoznać po tym, że Godrick ociera swoją bronią o podłoże. Po chwili zaatakuje linearnym ciosem. Istnieje wiele sposobów na uniknięcie tego ataku. Jeśli posiadacie duży dystans, wycofajcie się do tyłu, jeśli jest blisko Was, skróćcie dystans i przebiegnijcie za plecy wroga. Boss nie zaatakuje od razu, gdy rozpocznie się ta animacja.

Oczywiście w każdej możliwej chwili korzystajcie z czarów, aby jak najszybciej obniżyć pasek zdrowia Godricka - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Oczywiście w każdej możliwej chwili korzystajcie z czarów, aby jak najszybciej obniżyć pasek zdrowia Godricka. Gdy Godrick posiadać będzie około 55% HP, klęknie na chwilę, dzięki czemu będzie posiadał znacznie zwiększoną obronę przeciwko wszelakim obrażeniom. Lepiej wtedy nie trafiać go atakami magicznymi, oszczędzając manę.

Po klęknięciu i odcięciu sobie jednej z rąk, nastąpi cutscenka - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po klęknięciu i odcięciu sobie jednej z rąk, nastąpi cutscenka. Po jej zakończeniu zacznie się druga faza. Dobrze będzie wycofać się do tyłu, gdyż Godrick zawsze rozpocznie atak poprzez zianie ogniem.

Większość jego ataków będzie podobna, jednakże wzmacnia je za pomocą ognia - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Większość jego ataków będzie podobna, jednakże wzmacnia je za pomocą ognia. Dobrze będzie na tę fazę wyekwipować sobie medalion, który znacznie neguje obrażenia od ognia.

Dobrze również posiadać broń białą, która nakłada krwawienie - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dobrze również posiadać broń białą, która nakłada krwawienie. Walcząc z Godrickiem, istnieje spora szansa, że nie zabijecie go samą magią, gdyż po prostu nie starczy Wam butelek odnawiających manę. Natomiast Godrick ma bardzo niską odporność na krwawienie, dzięki czemu możecie zadać mu bardzo duże obrażenia.

Uważajcie jednak na ten sposób walki. Godrick, gdy jesteście blisko niego, stworzy kilka podmuchów wokół siebie, wyprowadzając Waszą postać z równowagi i zadając obrażenia. Jako, że jesteście magami, niekoniecznie będziecie posiadać dużą ilość zdrowia i wytrzymałości.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Na początku walki znajdujecie się dość daleko od niego. Taki moment to dobra okazja na rzucenie kilku sztyletów. Tutejsze schody to dobre miejsce do walki. Jeśli korzystacie z krótkiej broni, ustawcie się pod nim - nieco ułatwi to blokowanie lub unikanie ataków. W przypadku gdy korzystacie z dłuższej broni ustawcie się nad nim i starajcie się go mieć pod sobą. Przydatne mogą okazać się silne uderzenia z wyskoku, ale ważny w tym wypadku jest odpowiedni moment. Jeśli nie chcecie ryzykować wystawiania się na atak, atakujcie dwoma lekkimi ciosami i po takiej serii trochę się wycofajcie z podniesioną tarczą.

Gdy dystans pomiędzy Wami a Godrickiem jest niewielki, często będzie używać tornada, którym się otacza - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy dystans pomiędzy Wami a Godrickiem jest niewielki, często będzie używać "tornada", którym się otacza. Atak ten sygnalizowany jest przez wymachiwanie toporem nad głową. Pierwsze dwa uderzenia tornada są stosunkowo lekkie, ale trzecie potrafi zadać sporo obrażeń. Dlatego gdy widzicie, że zaczyna to robić, oddalcie się od niego. Przygotujcie się jednak na uniknięcie dewastującego ataku z góry, bo po takim tornadzie przeciwnik lubi się przetoczyć i wyskoczyć w powietrze z obrotem i ciężko wylądować, co może być tragiczne w skutkach. Dobrym momentem na wykonanie uniku będzie ten, kiedy przeciwnik na ułamek sekundy zawisa w powietrzu lub po prostu w momencie kiedy ma Was uderzyć.

Inny atak, na który trzeba uważać to ten, w którym Godrick wbija dwa topory w podłoże, po uprzednim zaśmianiu się i uniesieniu ich do góry - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Inny atak, na który trzeba uważać to ten, w którym Godrick wbija dwa topory w podłoże, po uprzednim zaśmianiu się i uniesieniu ich do góry. Pierwsze pęknięcie podłoża nie zabierze zbyt dużo punktów żywotności, ale drugie może Was nawet uśmiercić. Zanim nastąpi pierwszy atak macie około 3 sekund na przygotowanie się, drugi po nim następuje po niecałej sekundzie. Najbezpieczniej będzie się oddalić gdy zaczyna unosić topory nad głowę, ale tym samym stracicie okazję do ataku po wykonaniu dwóch udanych uników.

Jeśli potrzebujecie się wyleczyć, oddalcie się na co najmniej średni dystans. Jeśli walczycie w towarzystwie Nepheli, będziecie mieć sporo okazji do leczenia, bo wojowniczka bardzo dobrze odciąga jego uwagę.

Jeśli Godrick zacznie przeciągle i z wielkim bólem krzyczeć, znaczy to, że walka przechodzi w drugą fazę - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli Godrick zacznie przeciągle i z wielkim bólem krzyczeć, znaczy to, że walka przechodzi w drugą fazę. Uruchomi się przerywnik filmowy, po obejrzeniu którego biegiem wróćcie się do miejsca, w którym przechodziliście przez mgłę. Lub na inny kraniec lokacji w zależności gdzie się znajdujecie. Grunt to trzymać duży dystans, bo gdy Godrick zionie ogniem, otoczenie na nic się nie przydaje.

Gdy Godrick unosi lewą rękę (tę z głową smoka) i następnie wbija ją w ziemię i się obraca, znaczy to, że będzie bombardować ognistymi kulami wokół siebie. Jeśli trzymacie średni dystans powinniście być bezpieczni. W innym wypadku zacznijcie go okrążać, aby znaleźć się za plecami. W ten sposób uda się go Wam zaatakować i uniknąć ognistych kul, które lądują stosunkowo daleko od niego.

Jeśli przeciwnik unosi podpalonego i ryczącego smoka do góry, znaczy to że będzie zionąć ogniem i iść przed siebie skracając dystans. W takiej sytuacji należy rzucić się do ucieczki i spróbować udać się za jego plecy, a następnie kilka razy zaatakować.

W drugiej fazie przeciwnik również otacza się tornadem, ale tym razem wzbogacone jest o czar ognia, trudniej więc obronić je tarczą - Elden Ring: Godrick, Zszywaniec (Godrick the Grafted) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie przeciwnik również otacza się tornadem, ale tym razem wzbogacone jest o czar ognia, trudniej więc obronić je tarczą.