Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Przydatne informacje o mapie Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak odblokować mapy, jak z niej czytać oraz co możecie na niej robić.

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring wyjaśnia, jak zdobywać kolejne mapy, co może okazać się przydatne w czytaniu jej oraz co można na niej oznaczać, aby ułatwić sobie eksplorację.

W Elden Ring od samego początku macie dostęp do mapy całego świata gry. Jednakże wiele regionów początkowo będzie zakryte, przez co korzystanie z niej może być utrudnione. Poniżej znajdują się przydatne informacje związane z mapą w Elden Ring.

Jak odblokować mapy regionów?

O ile mapa dostępna jest do obejrzenia od samego początku, niewiele będzie ona Wam mówić, głównie ze względu na fakt, że jest to tylko zarys regionu. Będziecie zmuszeni do tego, aby eksplorować dany region, a następnie poszukać jego map. Po znalezieniu takiej mapy, dany obszar ukaże się na schemacie z dokładnymi zarysami tego, czego można się w nim spodziewać.

Mapy zawsze znajdują się przy wielkich, kamiennych blokach z napisami - Elden Ring: Przydatne informacje o mapie - Elden Ring - poradnik do gry

Mapy zawsze znajdują się przy wielkich, kamiennych blokach z napisami. Przy nich znajdziecie mapy regionu, który eksplorujecie.

Na nieodkrytej mapie regionu bardzo często możecie zobaczyć pionowy blok, zazwyczaj przy głównej drodze - Elden Ring: Przydatne informacje o mapie - Elden Ring - poradnik do gry

Na nieodkrytej mapie regionu bardzo często możecie zobaczyć pionowy blok, zazwyczaj przy głównej drodze. Dzięki temu zauważycie, że właśnie tam znajduje się kamienny blok z napisami i główną mapą danego regionu. Niestety nie zawsze będzie to widoczne, gdyż będziecie musieli samemu odkryć nieco mapy, aby mgła z niej zniknęła.

Jak czytać odblokowaną mapę?

Początkowo czytanie mapy może być nieco problematyczne, jednakże z czasem, gdy będziecie z niej częściej korzystać, zobaczycie, jak przydatna staje się w przypadku odkrywania tajemnic i skarbów.

Przykładowo, często na głównych drogach, które są widoczne na mapie, spotkacie niektórych NPC bądź miejsca łaski - Elden Ring: Przydatne informacje o mapie - Elden Ring - poradnik do gry

Przykładowo, często na głównych drogach, które są widoczne na mapie, spotkacie niektórych NPC bądź miejsca łaski. W miejscach, gdzie widnieje las, a w środku widać pewne ruiny, może się okazać, że właśnie tam znajdziecie coś przydatnego, lub odkryjecie nowych przeciwników. Warto odwiedzać miejsca, które rzucają Wam się w oczy, spoglądając na mapę. To właśnie tam najczęściej znajdziecie nowe przedmioty, obozowiska czy NPC.

Oznaczanie na mapie

Mapa w Elden Ring pozwala na oznaczenie wielu miejsc za pomocą dostępnych markerów (maksymalnie 100). W grze jest kilka różniących się od siebie znaczników, abyście mogli zaznaczyć, np. za pomocą czaszki, że czeka Was walka z bossem lub dzięki oznaczeniu skrzyni labo diamentu, skrywa się tam jakiś skarb.

Możecie również oznaczać sobie cel podróży, dzięki czemu nie dość, że pojawi się znacznik na Waszym kompasie, to do tego znacznik ten będzie widoczny podczas wyjścia z mapy i przemierzania pieszo lub na wierzchowcu świata gry - Elden Ring: Przydatne informacje o mapie - Elden Ring - poradnik do gry

Możecie również oznaczać sobie cel podróży, dzięki czemu nie dość, że pojawi się znacznik na Waszym kompasie, to do tego znacznik ten będzie widoczny podczas wyjścia z mapy i przemierzania pieszo lub na wierzchowcu świata gry. Możecie mieć kilka takich znaczników, oznaczone są one numerami, dzięki czemu nie pomieszacie sobie, gdzie chcieliście iść w danej kolejności.