Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Butelki szkarłatnych i modrych łez - jak odnowić? Elden Ring poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Elden Ring odpowiada na pytanie – jak odnowić ilość szkarłatnych łez (Crimson Tears) i modrych łez (Cerulean Tears).

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jakie sposoby istnieją, aby odnowić swoje butelki szkarłatnych łez (Flask of Crimson Tears) oraz modrych łez (Flask of Cerulean Tears). Ponadto, dowiecie się o tym, jak przydzielać butelki.

Czym są butelki szkarłatnych i modrych łez?

Butelki szkarłatnych łez odpowiadają za odnawianie paska zdrowia Waszego bohatera, natomiast butelki modrych łez, odnawiają punkty many, odpowiadające za używanie konkretnych przedmiotów, umiejętności, czarów oraz cudów.

Sposoby odnowienia butelek

  1. Najbardziej powszechnym, zarazem najszybszym sposobem na odnowienie Waszych butelek jest odpoczynek w miejscu łaski (Site of Grace). Podczas odpoczynku, odnowicie wszystkie swoje butelki. Wiąże się to jednak z tym, że ponownie pojawią się przeciwnicy, których wcześniej pokonaliście. Świat wtedy się resetuje, a przeciwnicy respawnują.
  2. Drugi sposób to pokonanie pewnych grup przeciwników, najczęściej tych stacjonujących w obozach, bądź danym regionie. Po pokonaniu wszystkich wrogów, istnieje szansa, że odnowicie sobie pewną część butelek.
  3. Trzeci, ostatni sposób to szukanie konkretnych przeciwników, tak zwanych Skarabeuszy łez (Teardrop Scarabs). Jest to specjalny rodzaj przeciwnika, który nie jest agresywnie nastawiony do graczy. Gdy tylko się do nich zbliżycie, zaczną uciekać, najczęściej w stronę większej grupy przeciwników. Zabicie ich odnowi butelki szkarłatnych, bądź modrych łez (w zależności od rodzaju skarabeusza). Ponadto, po pokonaniu ich, zdobędziecie unikalny przedmiot. Uważajcie jednak, gdyż po chwili, zanurzą się w ziemi i znikną na dobre (po odpoczynku pojawią się ponownie, jeśli nie zostały zabite).

Podział butelek

Podczas odpoczynku w miejscu łaski, możecie również skorzystać z opcji przydziału butelek. Jeśli korzystacie częściej z umiejętności lub czarów, możecie przydzielić większą ilość butelek modrych łez. Jeśli zazwyczaj walczycie w zwarciu, bądź potrzebujecie większej ilości butelek odnawiających zdrowie, zwiększcie ilość butelek karmazynowych łez.

W przypadku rozgrywki wieloosobowej, warto mieć na uwadze, aby posiadać parzystą liczbę danych butelek - Elden Ring: Butelki szkarłatnych i modrych łez - jak odnowić? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku rozgrywki wieloosobowej, warto mieć na uwadze, aby posiadać parzystą liczbę danych butelek. Głównie ze względu na to, że wchodząc do rozgrywki sieciowej, otrzymacie liczbę butelek dwa razy mniejszą, zaokrągloną w dół. Oznacza to, że posiadając butelki w proporcjach 3:1, otrzymacie jedną butelkę odnawiającą zdrowie, oraz zero butelek odnawiających manę. Posiadając butelki w proporcji 2:2, otrzymacie po jednej każdego rodzaju.