Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) znajdującego się w Zamku Morne (Castle Morne). Mowa o Lwim wynaturzeńcu (Leonine Misbegotten).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Płaczący Półwysep (Weeping Peninsula), a dokładnie w Zamku Morne (Castle Morne). Istnieje jednakże wiele wersji w różnych regionach gry. Mowa tu o Lwim wynaturzeńcu (Leonine Misbegotten). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. To opcjonalny boss, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Aby dostać się do bossa, musicie udać się do Zamku Morne. Tam ostatecznie dotrzecie do miejsca łaski noszącego nazwę Tylny dziedziniec przy celi (Beside the Rampart Gaol). Stamtąd możecie udać się na drewniany most nieopodal, z którego możecie zeskoczyć na dół, gdzie znajdują się meduzy. Stamtąd dostaniecie się na arenę z bossem.

Lokacje

Lwi wynaturzeniec (Leonine Misbegotten) na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula):

Aby dostać się do bossa, musicie udać się do Zamku Morne - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Aby dostać się do bossa, musicie udać się do Zamku Morne. Tam ostatecznie dotrzecie do miejsca łaski noszącego nazwę Tylny dziedziniec przy celi (Beside the Rampart Gaol). Stamtąd możecie udać się na drewniany most nieopodal, z którego możecie zeskoczyć na dół, gdzie znajdują się meduzy. Stamtąd dostaniecie się na arenę z bossem.

Wojownik wynaturzeniec (Misbegotten Warrior) i Rycerz Tygla (Crucible Knight) w Caelid:

Druga wersja bossa znajduje się w Caelid - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Caelid. Duet przeciwników pojawi się tylko w nocy, na miejscu, w którym czeka się na rozpoczęcie festiwalu, przed walką z Radahnem.

Orędownik wynaturzeniec (Misbegotten Crusader) w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield):

Ostatnia wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Jaskini porzuconych (Cave of the Forlon) - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Ostatnia wersja bossa znajduje się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield), a dokładniej w Jaskini porzuconych (Cave of the Forlon).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) otrzymacie broń, Wielki miecz pozszywanego (Grafted Blade Greatsword) oraz 3800 Run - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się na Płaczącym Półwyspie (Weeping Peninsula) otrzymacie broń, Wielki miecz pozszywanego (Grafted Blade Greatsword) oraz 3800 Run.

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się w Zamku Lwiej Grzywy (Redmane Castle) otrzymacie broń, Wielki miecz ruin (Ruins Greatsword) oraz 16000 Run - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa znajdującej się w Zamku Lwiej Grzywy (Redmane Castle) otrzymacie broń, Wielki miecz ruin (Ruins Greatsword) oraz 16000 Run.

Za pokonanie ostatniej wersji bossa znajdującej się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield) otrzymacie jego broń, Wielki Miecz Złotego Porządku (Golden Order Greatsword) oraz 93000 Run - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie ostatniej wersji bossa znajdującej się w Uświęconej Śnieżnej Równinie (Consecrated Snowfield) otrzymacie jego broń, Wielki Miecz Złotego Porządku (Golden Order Greatsword) oraz 93000 Run.

Porady ogólne

  1. W walce możecie skorzystać z pomocy duchów, które skupią na sobie uwagę przeciwnika. Szczególnie przydatne są wilki.
  2. Lwi wynaturzeniec jest wrażliwy na krwawienie, dlatego warto posiadać broń narzucającą taki status.
  3. Ten boss jest bardzo szybki i silny. Jego ataki to głównie miecz, ale posiłkuje się również pięścią. Bardzo przydatna może okazać się tarcza z wysoką odpornością na obrażenia fizyczne - jednak również taka, która nie spowolni Waszej postaci. Traktować ją należy jednak jako ostatnią deskę ratunku i proponujemy głównie unikać ataków wroga.
  4. Niektóre z kombinacji wróg wykonuje chwytając swój miecz oburącz. W takich sytuacjach warto spróbować udać się za jego plecy, zwłaszcza gdy przez dłuższy czas trzyma miecz nad głową.

Jak pokonać?

Lwi wynaturzeniec jest wyjątkowo agresywny. Mimo stosunkowo dużej areny trudno się od niego oddalić na dłużej niż ułamek sekundy. Przeciwnik niemal nieprzerwanie atakuje i nie daje ani chwili wytchnienia. Dlatego kluczem do sukcesu jest co najmniej dorównanie mu zręcznością i wykorzystywanie każdej sekundy jego bezczynności.

Kiedy trzyma miecz w jednej ręce większość jego ataków jest horyzontalna - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy trzyma miecz w jednej ręce większość jego ataków jest horyzontalna. W takich sytuacjach sporo też skacze, lądując często z mocnym uderzeniem. Dlatego dobrze wyjdziecie na tym, jeśli uniki będziecie robić w jego stronę i trzymać się jego pleców. Oddalanie się od niego średnio popłaca, bo w ciągu ułamka sekundy znajdzie się przy Was.

Kiedy swój miecz złapie oburącz, oznacza to, że trochę zwolni, choć jednocześnie będzie zadawać bardziej dotkliwe obrażenia - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy swój miecz złapie oburącz, oznacza to, że trochę zwolni, choć jednocześnie będzie zadawać bardziej dotkliwe obrażenia. Pojawi się też w takich sytuacjach kilka okazji do uderzenia go w plecy. Podczas okrążania go miejcie tarcze w gotowości lub bądźcie gotowi do wykonania uniku w momencie gdy jego atak ma uderzyć w ziemię. Nawet jeśli stracicie równowagę, odzyskajcie energii na tyle, że zdążycie uciec przed serią kolejnych ataków.

Bądźcie równie agresywni i zwinni jak przeciwnik, choć w przeciwieństwie do niego, starajcie się nie otrzymywać obrażeń - Elden Ring: Leonine Misbegotten (Lwi wynaturzeniec) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bądźcie równie agresywni i zwinni jak przeciwnik, choć w przeciwieństwie do niego, starajcie się nie otrzymywać obrażeń. Sytuacją dobrą na leczenie jest ta, w której przeciwnik znajdujący się w średnim dystansie od Was, krąży czekając na Wasz ruch.