Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać opcjonalnego bossa pojawiającego się w regionie Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants). Mowa o bossie imieniem Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do Elden Ring zawiera porady odnośnie walki z opcjonalnym bossem w regionie Szczyty Gór Olbrzymów (Mountaintops of the Giants). Mowa o smoku imieniem Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog).

Lokalizacja

Żeby znaleźć Borealisa musicie udać się do miejsca łaski o nazwie Zamarznięte jezioro (Freezing Lake) w regionie Szczyty Gór Olbrzymów. Na tej mapie będzie to miejsce łaski o numerze 14. Stamtąd kierujcie się na południowy wschód na zamarznięte jezioro. Kiedy znajdziecie się mniej więcej na jego środku, zacznie pojawiać się burza śnieżna. Wkrótce po tym zaatakuje Was wielki smok - to właśnie Borealis.

Nagroda za pokonanie:

Za pokonanie bossa imieniem Borealis, Polarna Mgła otrzymacie Runy (100 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart) - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa imieniem Borealis, Polarna Mgła otrzymacie Runy (100 000) oraz Smocze serce (Dragon Heart). Odblokuje to też inkantację Mgła Borealisa (Borealis's Mist), która dostępna będzie w Katedrze Smoczej Komunii w Caelid.

Porady ogólne:

  1. Borealis wrażliwy jest na wszystkie statusy oprócz nagłej śmierci i odmrożenia.
  2. Do walki warto skorzystać z uzbrojenia, które dobrze ochroni przed statusem odmrożenia.
  3. Do walki warto używać wierzchowca. W ten sposób o wiele łatwiej przyjdzie unikanie wielu ataków - zwłaszcza zionięcia z góry.
  4. Z przeciwnikiem lepiej walczyć za dnia. Z powodu trwającej burzy śnieżnej, widoczność w nocy jest jeszcze gorsza.
  5. Tak jak w przypadku większości smoków, najlepiej trzymać się jego boku lub tylnych nóg. Dzięki temu unikniecie choćby zionięcia mroźnym ogniem i będziecie musieli skupić się jedynie na unikaniu ataków nogami. Przynajmniej do momentu aż wzleci.
  6. Każdy większy atak przeciwnika wzbija też tumany mroźnego śniegu. W takich chwilach trzeba się trzymać nieco z dala.
  7. Bezpieczną metodą będzie zadawanie 2-3 ciosów i oddalanie się od smoka.
  8. W walce z Borealisem możecie skorzystać z prochów przyzwania lub pomocy innych graczy.

Jak pokonać?

Kiedy tylko pojawi się burza śnieżna, a następnie pasek z PŻ przeciwnika, możecie przyzwać ducha do pomocy. Lub też przedmiotów, które w jakiś sposób przysłużą się w walce. Mogą to być choćby piguły chroniące przed odmrożeniem.

Najlepiej trzymać się jego tylnych nóg, atakować kilka razy i uciekać - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najlepiej trzymać się jego tylnych nóg, atakować kilka razy i uciekać. To dlatego, że gdy znajdujecie się na tyłach, Borealis wykona szybki obrót, podczas którego zaatakuje ogonem, a następnie spróbuje Was ugryźć.

Borealis będzie próbować też zmiażdżyć Was nogami - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Borealis będzie próbować też zmiażdżyć Was nogami. Każde takie tupnięcie wzbijać będzie "tumany lodu". Znajdowanie się w ich okolicy szybko buduje negatywny status odmrożenia. Dlatego przenieście swój atak na drugą nogę, albo na chwilę się oddalcie.

Kiedy będziecie krążyć wokół Borealisa, w pewnym momencie się wzbije w powietrze - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy będziecie krążyć wokół Borealisa, w pewnym momencie się wzbije w powietrze. Trochę trudno przewidzieć ten ruch, ale w dużym skrócie mówiąc smok odskoczy do tyłu machając skrzydłami. Kiedy już będzie w powietrzu zacznie ziać lodem. Dobrze jest być wtedy w dużej od niego odległości, bo zabiera naprawdę sporo PŻ. Atak ten cechuje się też tym, że Borealis wisi w powietrzu.

Inny atak powietrzny zacznie się podobnie - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Inny atak powietrzny zacznie się podobnie. Tym razem jednak zamiast unosić się w powietrzu przeleci po prostej linii zionąc ogniem przed siebie. Po tym ruchu najpewniej będzie daleko od Was, dlatego warto szybko go dogonić, aby sytuacja ze wzleceniem się nie powtórzyła.

Pamiętajcie też, że jeśli nie czujecie się pewnie będąc przy jego nogach, możecie atakować również jego skrzydła - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie też, że jeśli nie czujecie się pewnie będąc przy jego nogach, możecie atakować również jego skrzydła. W ten sposób zabieracie mu jednak mniej PŻ. Atakować w ten sposób możecie też wtedy, gdy uciekacie przed mroźną chmurą spowodowaną tupnięciami.

Najbardziej wrażliwą częścią ciała smoka jest głowa - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Najbardziej wrażliwą częścią ciała smoka jest głowa. Podczas walki w zwarciu skupianie się na niej nie ma większego sensu, bo jednak przez większość czasu jest poza zasięgiem. Ilekroć jednak zyskacie możliwość, atakujcie łeb smoka.

Cała walka przebiega tak samo, bo nie jest podzielona na fazy - Elden Ring: Borealis, Polarna Mgła (Borealis the Frozen Fog) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Cała walka przebiega tak samo, bo nie jest podzielona na fazy. Trzymajcie się nóg przeciwnika, atakujcie głowę gdy macie okazję i uważajcie na podmuchy lodu. To ostatnie bardzo mocno rani Waszego wierzchowca - nawet dwa podmuchy mogą go uśmiercić. Jeśli możecie korzystajcie też z broni, która narzuca zatrucie, krwawienie lub szkarłatną zgniliznę.