Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? Elden Ring poradnik, solucja

Jori, starszy inkwizytor to jeden z bossów, których spotkacie na swojej drodze w DLC Shadow of the Erdtree. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak poradzić sobie z przeciwnikiem w Lesie Otchłani.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor) strzeże jednego z wejść do regionu Lasu Otchłani (Abbysal Woods) w dodatku Shadow of the Erdtree. Choć sama w sobie nie jest zbyt potężna, to w czasie pojedynku wykorzystuje kilka irytujących taktyk, przez które walka z nią może być dość uciążliwa. Na tej stronie poradnika znajdziecie szereg porad oraz wskazówek, które pomogą Wam uporać się z inkwizytorką.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie inkwizytorki otrzymacie 260000 run oraz Kolczasty kostur-włócznia (Barbed Staff-Spear). Będziecie mogli także swobodnie przejść na obszar Lasu Otchłani.

Jori, starszy inkwizytor w pigułce

1 - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry
  1. Jori sama w sobie nie jest zbyt silna. Jej bezpośrednie ataki w zwarciu są dość powolne.
  2. Boss posiada szereg magicznych zdolności, które stanowią jej główny arsenał.
  3. Ataki dystansowe przybierają postać świetlistych promieni. Albo jest to jeden szeroki, poziomy pocisk albo seria mniejszych. Inkwizytorka przyzywa również małe tornada.
  4. Jori jest dość niewielkim przeciwnikiem, co czyni ją podatną na pchnięcia od tyłu (backstaby).
  5. W czasie walki, Jori bardzo często będzie się teleportować. Przeskokowi takiemu towarzyszy mała fala uderzeniowa, która zadaje niewielkie obrażenia bohaterowi znajdującemu się w pobliżu.
  6. Poza uciekaniem przy pomocy teleportacji kapłanka będzie przyzywać do pomocy widma pomniejszych inkwizytorów. Te rzucą się na Was od razu po pojawieniu się. Starajcie się je ignorować i skupcie się wyłącznie na Jori.
  7. Kluczem do zwycięstwa będzie odpowiednie lawirowanie wokół przyzywanych widm, wyszukiwanie backstabów oraz odpowiednie wyczucie okazji do ataku - boss inkantujący zaklęcie nie może się ruszać.

Jak pokonać Jori?

W pierwszej fazie walki, Jori będzie strzelać do Was świetlistymi promieniami - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

W pierwszej fazie walki, Jori będzie strzelać do Was świetlistymi promieniami. Unikajcie ich zbliżając się do bossa po łuku oraz wykonując przewroty na chwilę przed trafieniem.

Bezpośrednie ataki kosturem poprzedzone są wyraźną animacją zamachu - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Bezpośrednie ataki kosturem poprzedzone są wyraźną animacją zamachu. Gdy je zauważycie, obejdźcie inkwizytorkę od boku. Starajcie się wyczuć moment zaraz po ataku lub w trakcie rzucania zaklęcia. Atakujcie bossa od strony pleców, co da Wam okazję do wykonania backstaba.

Po cięższym ataku z Waszej strony, Jori upadnie na kolana - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Po cięższym ataku z Waszej strony, Jori upadnie na kolana. Wykorzystajcie ten moment podatności, by wyprowadzić kolejny, potężny cios.

Gdy Jori chwyci kostur obiema rękami przed sobą, to sygnał, że będzie się teleportować - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Jori chwyci kostur obiema rękami przed sobą, to sygnał, że będzie się teleportować. Odsuńcie się na kilka kroków, by nie dostać obrażeń z fali uderzeniowej.

Boss w dużej odległości od Was, zacznie przyzywać na pomoc widmowych towarzyszy - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss w dużej odległości od Was, zacznie przyzywać na pomoc widmowych towarzyszy. Są to grupki pomniejszych inkwizytorek (w liczbie do 4) lub pojedyncza, duża inkwizytorka. Nierzadko mogą pojawić się również oba warianty jednocześnie. Niezależnie od tego, kto zjawi się na arenie, nie marnujcie czasu na duchy. Uciekajcie od przybocznych zjaw i kierujcie się bezpośrednio do Jori. Idealnym momentem do ataku (a najlepiej backstaba) jest chwila, w której Starsza Inkwizytorka inkantuje zaklęcie.

Jori będzie próbowała utrudniać Wam zbliżenie się przy pomocy ataków dystansowych - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Jori będzie próbowała utrudniać Wam zbliżenie się przy pomocy ataków dystansowych. Omijając ich wybierajcie drogę po lekkim łuku pamiętając cały czas o niebezpieczeństwie grożącym ze strony pomniejszych popleczniczek bossa.

Pętlę ataku, teleportacji i pościgu będziecie musieli powtórzyć kilka razy - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Jori, starszy inkwizytor (Jori, Elder Inquisitor)? - Elden Ring - poradnik do gry

Pętlę ataku, teleportacji i pościgu będziecie musieli powtórzyć kilka razy. Choć walka z unikającym bezpośredniej konfrontacji przeciwnikiem może być nużąca, to z czasem powinniście dać sobie radę ze świętą wojowniczką.