Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Jezioro Liurnia (Liurnia of the Lakes), Rennala, Królową Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w regionie Jezioro Liurnia (Liurnia of the Lakes), a dokładnie w Akademii Rai Lucarii (Academy of Raia Lucaria). Mowa tu o Rennala, Królowej Pełni Księżyca (Rennala, Quen of the Full Moon). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Rennala, Królowa Pełni Księżyca to jeden z głównych bossów gry. Aby ruszyć wątek fabularny do przodu, musicie ją pokonać. Znajduje się ona w Akademii Rai Lucarii.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Rennala, Królowej Pełni Księżyca, otrzymacie 40 tysięcy Run, Wizerunek Królowej Pełni Księżyca, oraz Wielki Run Nienarodzonego.

Porady ogólne

  1. Rennala w pierwszej fazie walki posiada tarczę, która niweluje wszystkie obrażenia. Aby ją zniszczyć, musicie trzy razy zaatakować jej studentów z żółtą aurą. To one podtrzymują barierę.
  2. Studentów jest bardzo dużo, dlatego jeśli nie widzicie żółtej aury, kierujcie się w stronę, skąd przylatują fioletowe księgi. To właśnie tam znajdować się będzie student podtrzymujący barierę.
  3. Rennala jest odporna na obrażenia magiczne. Jeśli gracie magiem, o wiele lepiej będzie walczyć za pomocą broni białej.
  4. Uważajcie na otoczenie, gdyż w niektórych miejscach areny spadają żyrandole na ziemie, przesuwają się obiekty w Waszą stronę itp.
  5. Do walki najlepiej przyzwać półludzi lub wilki za pomocą prochów. Jest ich aż pięć, każdy z nich może zająć się którymś ze studentów, trafiając chociażby takiego, który podtrzymuje barierę.
  6. Po zniszczeniu bariery, Rennala upadnie na ziemię, macie wtedy dobre kilka sekund, aby zacząć zadawać jej obrażenia.
  7. Po kilku sekundach od zniszczenia bariery, Rennala zacznie ją odtwarzać, aby po chwili wywołać wybuch energii skumulowanej wokół siebie. Jeśli zobaczycie żółte światło obok niej, czym prędzej się odsuńcie.
  8. Rennala jest bardzo podatna na ataki, praktycznie każdy atak, który otrzyma, spowoduje, że się zachwieje. Możecie to wykorzystać na swoją korzyść. Uważajcie jednak, gdy bardzo często wykonuje ona odskoki do tyłu.
  9. Rennala w drugiej fazie walki może przyzwać Darriwila, a nawet Smoka. Całe szczęście, po kilku atakach tychże przeciwników, znikają do momentu kolejnego przyzwania.
  10. Ubiór oraz amulety które dobrze negują obrażenia magiczne będą wskazane do tej walki.

Jak pokonać?

Poniżej prezentujemy uniwersalną strategię tego, jak pokonać Renallę.

Może wydawać się to absurdalne, aczkolwiek do walki z Rennalą powinniście posiadać jak najwięcej butelek szkarłatnych łez, a jak najmniej modrych łez - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Może wydawać się to absurdalne, aczkolwiek do walki z Rennalą powinniście posiadać jak najwięcej butelek szkarłatnych łez, a jak najmniej modrych łez. Głównie dlatego, że nie będziecie zadawać obrażeń bossowi. Ma ona bardzo dużą odporność na magię, dlatego o wiele lepiej będzie przygotować się do walki wręcz z nią, aniżeli na dystans.

Warto również założyć amulet zwiększający negację obrażeń magicznych. Będzie to bardzo pomocne, gdyż praktycznie wszystkie ataki bossa są obrażeniami magicznymi.

Po wejściu na arenę, warto będzie skorzystać z prochów Watahy wilków / Półludzi - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po wejściu na arenę, warto będzie skorzystać z prochów Watahy wilków / Półludzi. W tej walce siła jest w ilości, dlatego też wybierajcie takie prochy, które przyzywają więcej niż dwie jednostki.

Następnie podbiegajcie do przeciwników z żółtą aurą, jednocześnie unikając pocisków lub ataków ognistych - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Następnie podbiegajcie do przeciwników z żółtą aurą, jednocześnie unikając pocisków lub ataków ognistych. Nie musicie ich zabijać, wystarczy, że tylko raz uderzycie studenta, który podtrzymuje barierę. Musicie tak zrobić do trzech razy, aby Rennala upadła na ziemię.

Gdy boss w końcu upadnie na ziemię, skupcie się wyłącznie na atakowaniu właśnie jej - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy boss w końcu upadnie na ziemię, skupcie się wyłącznie na atakowaniu właśnie jej. Nie zadawajcie jej obrażeń magicznych. Dobrze sprawi się tutaj broń, która nakłada krwawienie. Najlepiej będzie dążyć do tego, aby każdy upadek zabrał jej minimum 50% HP, dzięki czemu będziecie musieli tylko 6 razy zniszczyć bariery.

Gdy jej pasek zdrowia spadnie do zera, załączy się druga faza, na kompletnie nowej arenie - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy jej pasek zdrowia spadnie do zera, załączy się druga faza, na kompletnie nowej arenie. Ponownie, zmuszeni będziecie do pokonania jej i zredukowania pasku zdrowia do zera.

Rennala zaczyna drugą fazę od wytworzenia dużej wiązki lasera. Po chwili, wystrzeli go w Waszą stronę. Gdy zobaczycie, że atak ten jest formowany, biegnijcie w lewo lub w prawo, a następnie podbiegnijcie do bossa i zacznijcie ją atakować.

Rennala odskakując od Was może stworzyć szereg pocisków magicznych, które bardzo dobrze śledzą Waszą postać - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Rennala odskakując od Was może stworzyć szereg pocisków magicznych, które bardzo dobrze śledzą Waszą postać. Bieg również jest tutaj o wiele bardziej przydatny, aniżeli wykonywanie przewrotów.

Boss może również stworzyć magiczny pocisk, który przypomina mały księżyc - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss może również stworzyć magiczny pocisk, który przypomina mały księżyc. Pocisk ten długo się tworzy, ponadto podąża w wolnym tempie za graczem. Dopiero po kilku sekundach wybuchnie, zadając duże obrażenia. Lepiej nie stać obok księżyca, a uciekać w odwrotną stronę.

Największy problem zaczyna się w momencie, gdy Rennala zacznie posiadać około 55% zdrowia - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Największy problem zaczyna się w momencie, gdy Rennala zacznie posiadać około 55% zdrowia. Wtedy zacznie przywoływać przeróżne stwory, które znacznie utrudnią walkę. Może to być grupa psów, a nawet smok czy olbrzym... Gdy zacznie wykonywać swój znak na wodzie, odepchnie wszystko, co znajduje się w pobliżu i stworzy posiłki. Gdy tworzy znak i przyzywa jednostki, wykonajcie skok i silny atak, dzięki czemu będziecie mogli zapobiec tworzeniu jednostek!

Kopie te są wytrzymałe, jednakże giną po wykonaniu kilku ataków - Elden Ring: Rennala, Królowa Pełni Księżyca (Rennala, Queen of the Full Moon) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kopie te są wytrzymałe, jednakże giną po wykonaniu kilku ataków. Dlatego też nie skupiajcie się zbytnio na nich, a dążcie do tego, aby jak najszybciej zabić Rennalę.