Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( Elden Ring poradnik, solucja

Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers) jest jednym z głównych, lecz także opcjonalnych bossów w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak z nią walczyć i jakie nagrody otrzymacie za jej pokonanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers) jest jednym z bossów w dodatku Shadow of the Erdtree. Stawicie jej czoła pod Katedrą Manus Metyr - musicie najpierw uruchomić dzwony w ruinach palców Dheo (znajdziecie je w obszarze za sekretnym wyjściem z Donżonu cienia) i w ruinach palców Rhia (znajdziecie je na modrym wybrzeżu). Po uruchomieniu obu dzwonów musicie wrócić do Katedry, porozmawiać z siedzącym na tronie Hrabią Ymirem i odpocząć przy miejscu łaski - Ymir wtedy zniknie, pozwalając wam wcisnąć przycisk na jego tronie, który otworzy sekretne przejście prowadzący do Metyry. Jest to jeden z głównych bossów dodatku, lecz nie musicie go pokonać by kontynuować główny wątek fabularny. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak walczyć z bossem i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa otrzymacie 420,000 run oraz Wizerunek Matki Palców (Remembrance of the Mother of Fingers), który wymienicie na - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa otrzymacie 420,000 run oraz Wizerunek Matki Palców (Remembrance of the Mother of Fingers), który wymienicie na:

 1. Kostur z Zaświatów (Staff of the Great Beyond) -błyskamienny kostur, pozwala rzucać zarówno czary, jak I inkantacje.
 2. Patrzący Palec (Gazing Finger) - ogromna broń, zadaje częściowe obrażenia magiczne.

Metyra w pigułce

 1. Słabym punktem Metyry jest duży guz na jej brzuchu - próbujcie trzymać się jej przodu, zadajecie bowiem wtedy więcej obrażeń i nie musicie martwić się nieprzewidywalnymi atakami palcami.
 2. Ataków czerwonymi laserami można uniknąć sprintem lub skokiem.
 3. Uważajcie na uderzenia dłońmi z góry oraz na uderzenia głową po odskoku w bok - Metyra może uderzyć was dwa razy lub trzy razy.
 4. Przed poziomymi ciosami rękami musicie wykonać unik do tyłu.
 5. Metyra może przyzywać pomniejszych przeciwników - pozbądźcie się ich w pierwszej kolejności, natychmiast lub po oddaleniu się od bossa.
 6. W drugiej fazie walki Metyra przyzwie świetlistą kulę nad swoim ogonem, która da jej kilka nowych ataków - musicie uciekać od niej sprintem by ich uniknąć.
 7. Atak obrotowy zadaje obrażenia kilkukrotnie, więc go nie unikniecie - musicie go zablokować lub uciec sprintem.
 8. By uniknąć obrotowych laserów musicie odbiec od bossa sprintem i wymijać lasery - zdejmijcie blokadę kamery z bossa by ułatwić sobie uniki.
 9. Świetlistej eksplozji unikniecie odbiegając od bossa sprintem, następnie wykonując unik w stronę bossa gdy ta rozłoży ręce.
 10. Wydobywających się z podłogi świetlistych kul unikniecie odbiegając od nich zanim eksplodują.

Jak pokonać Metyrę?

Walka z Metyrą opiera się na pozycjonowaniu i cierpliwości - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Walka z Metyrą opiera się na pozycjonowaniu i cierpliwości. Boss oddala się od was po niektórych atakach, zaś niektóre ataki wymagają, abyście to wy oddalili się od Metyry. Słabym punktem bossa jest duży guz na jej brzuchu. Walcząc z Metyrą polecamy trzymać się więc jej przodu - dzięki temu będziecie mogli atakować jej słaby punkt i nie będziecie musieli przejmować się nieprzewidywalnymi atakami palcami wyrastającymi z boków bossa.

Gdy znajdujecie się daleko od Metyry, boss zazwyczaj zaczyna strzelać w was czerwonymi laserami - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy znajdujecie się daleko od Metyry, boss zazwyczaj zaczyna strzelać w was czerwonymi laserami. Podstawowym atakiem dystansowym jest pojedynczy wystrzał laserem w waszą stronę, którego możecie uniknąć biegnąc sprintem na bok (w drugiej fazie walki Metyra strzela trzema laserami, jeden po drugim). Groźniejsze są za to poziome cięcie laserem oraz strzał laserem w podłogę wywołujący eksplozje na ziemi. Poziomego cięcia unikniecie przeskakując nad laserem jeśli jesteście daleko, lub robiąc unik w stronę bossa jeśli jesteście blisko. Eksplozji unikniecie przechodząc w bezpieczne miejsce na ziemi jeśli jesteście daleko (miejsca wybuchu świecą się na czerwono) lub szybko zbliżając się do boku głowy bossa jeśli jesteście blisko.

Gdy już zbliżycie się do bossa powinniście uważać głównie na trzy kombinacje ciosów - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy już zbliżycie się do bossa powinniście uważać głównie na trzy kombinacje ciosów. Poziomych wymachów rękami unikniecie turlając się do tyłu. Metyra może także uderzyć was rękami z góry - uderzy ona dwukrotnie lub trzykrotnie, więc nie spieszcie się do ataku po drugim uniku, ponieważ trzeci cios jest nieco opóźniony. Może ona także odskoczyć w bok i uderzyć was głową - to także zrobi dwukrotnie lub trzykrotnie.

Okazjonalnie Metyra może rozerwać guz na jej brzuchu, wypuszczając trzy czołgające się dłonie, które będą wspierać ją w walce - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Okazjonalnie Metyra może rozerwać guz na jej brzuchu, wypuszczając trzy czołgające się dłonie, które będą wspierać ją w walce. Pozbądźcie się ich od razu - są bardzo problematyczne, przeszkadzają wam podczas walki, a kamera często się na nich blokuje. Zabijcie je tuż po tym jak się pojawią, lub odciągnijcie je od bossa zanim się ich pozbędziecie.

Druga faza walki wymaga znacznie więcej cierpliwości - Metyra przyzywa świetlistą kulę, która daje jej dostęp do potężnych ataków magicznych - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza walki wymaga znacznie więcej cierpliwości - Metyra przyzywa świetlistą kulę, która daje jej dostęp do potężnych ataków magicznych. Wszystkie te ataki wymagają szybkiego oddalenia się od niej sprintem. Pierwszym takowym atakiem jest świetlista eksplozja - Metyra unosi ogon do góry i rozkłada ręce, wywołując ogromną eksplozję. Uciekajcie od Metyry sprintem, następnie wykonajcie unik w jej stronie gdy boss rozłoży ręce.

Gdy Metyra uniesie się w powietrze i zacznie się obracać, oznacza to, że spróbuje w was uderzyć - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy Metyra uniesie się w powietrze i zacznie się obracać, oznacza to, że spróbuje w was uderzyć. Nie unikniecie jej - cios ten zadaje obrażenia kilkukrotnie. Najlepiej będzie zablokować atak lub odbiec od Metyry sprintem zanim uderzy w ziemię.

Boss może przyzwać także kilka wybuchowych kul, które wydobędą się z ziemi - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Boss może przyzwać także kilka wybuchowych kul, które wydobędą się z ziemi. Musicie odbiec od nich i znaleźć bezpieczne miejsce - kule wybuchną po kilku sekundach, chcecie więc być od nich daleko.

Najgroźniejszym atakiem Metyry są ogromne obracające się lasery, których używa po uniesieniu się w powietrze świecąc - Shadow of the Erdtree:Jak pokonać bossa Metyra, Matka Palców (Metyr, Mother of Fingers)?( - Elden Ring - poradnik do gry

Najgroźniejszym atakiem Metyry są ogromne obracające się lasery, których używa po uniesieniu się w powietrze świecąc. Otacza ją również magiczna, zadająca obrażenia aura. Ataku tego bardzo trudno uniknąć - zdejmijcie blokadę kamery z bossa i oddalcie się od niej. Między aurą a laserem jest mały bezpieczny obszar, przez który możecie się przecisnąć nie odnosząc obrażeń.