Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Wulkanicznym dworze (Vulcano Manor), Szlachcica boskiej skóry (Godskin Noble).

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady jak pokonać bossa, który znajduje się w Wulkanicznym dworze (Volcano Manor), a mowa dokładnie o Szlachcicu boskiej skóry (Godskin Noble).

Szlachcic boskiej skóry znajduje się w Wulkanicznym dworze, a dokładnie w Świątyni Eiglay. Możecie się tam dostać poprzez wcześniej otworzony most (skrót), z miejsca łaski Kościół miasta więziennego.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Szlachcica boskiej skóry, otrzymacie Runy (50000), Zszywacz boskiej skóry oraz Inkantację: Szlachetna obecność - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Szlachcica boskiej skóry, otrzymacie Runy (50000), Zszywacz boskiej skóry oraz Inkantację: Szlachetna obecność.

Porady ogólne

  1. Ataki od czarnego ognia, jeśli trafią, zadawać będą dodatkowe obrażenia w czasie. Miejcie to na uwadze, posiadając małą ilość HP i gdy zostaniecie tym trafieni.
  2. Siedzenia i kolumny na arenie mogą zablokować czary rzucane przez bossa, zwłaszcza czarną kulę ognia. Jeśli macie problem z uniknięciem czaru, możecie schować się za jednym z siedzeń lub za kolumną.
  3. Ataki Szlachcica boskiej skóry można parować. W głównej mierze chodzi o ataki, które wykonuje za pomocą rapiera.
  4. Jego ataki bronią są bardzo szybkie i mają spory zasięg. Są jednakże linearne, dlatego aby uniknąć jego ciosów, odsuńcie się na bezpieczną odległość lub wykonujcie uniki w bok.
  5. Gdy boss zwiększy swój rozmiar i zacznie się toczyć, schowajcie się za kolumną. Boss powinien wtedy się zatrzymać bądź nadal kręcić, aż do zakończenia animacji ataku.
  6. Do walki możecie przyzwać prochy oraz innych graczy.
  7. Przeciwnik wrażliwy jest na krwawienie i odmrożenie, dlatego warto używać broni i ataków narzucających takie statusy.

Build dla maga - jak pokonać?

Boss na samym początku, gdy wejdziecie na arenę, jest oddalony o dobre kilkadziesiąt metrów od Was. Jest to idealny moment, by od razu po wejściu przez mgłę do bossa, skorzystać z przyzwania prochów.

Jeśli posiadacie wolno ładujące zaklęcia, warto z nich skorzystać na początku - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Jeśli posiadacie wolno ładujące zaklęcia, warto z nich skorzystać na początku. Później może być z tym kłopot. Głównie ze względu na fakt, że Szlachcic boskiej skóry, widząc, że korzystacie z zaklęcia, bądź też leczycie się lub odnawiacie manę, wystrzeli kulą czarnego ognia.

O ile dystans jaki Was dzieli jest całkiem spory, jesteście w stanie w ostatnim momencie uniknąć kuli. Gorzej, jeśli dystans ten jest mały. Wtedy na pewno kula Was trafi, zadając obrażenia w czasie.

Nie zbliżajcie się do bossa gdy wzniesie się on w powietrze i zacznie żarzyć się czarnym ogniem - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nie zbliżajcie się do bossa gdy wzniesie się on w powietrze i zacznie żarzyć się czarnym ogniem. Po chwili wykona on odepchnięcie, które wyprowadzi Was z równowagi i zada małe obrażenia. Jest to natomiast świetna okazja dla maga, aby skorzystać z nieco wolniejszych, ale potężniejszych czarów.

Gdy boss zacznie się zbliżać, próbujcie uciekać od niego, chowając się jednocześnie za kolumnami - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy boss zacznie się zbliżać, próbujcie uciekać od niego, chowając się jednocześnie za kolumnami. Większość jego ataków chybi (uważajcie jednakże na szybkie ataki rapierem). Gdy już odsunięcie się na bezpieczną odległość, ponownie zacznijcie castować zaklęcia.

Największym problemem jest jego zwiększony rozmiar oraz turlanie się w Waszą stronę - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Największym problemem jest jego zwiększony rozmiar oraz turlanie się w Waszą stronę. Ze względu na duże gabaryty bossa, atak ten jest ciężki do uniknięcia. Z pomocą jednakże przychodzą wcześniej wspomniane kolumny. Jeśli staniecie za nimi, boss nie będzie mógł zniszczyć kolumny, cały czas kręcąc się w Waszą stronę. Po chwili przestanie, będzie to dobry czas na lepsze spozycjonowanie się i atakowanie kolejnymi czarami.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Walka rozpocznie się po wejściu do świątyni. Szlachcic boskiej skóry znajduje się na drugim jej końcu, przy ołtarzu.

Pierwsze co warto zrobić, to przygotować się na atak kulą ognia - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwsze co warto zrobić, to przygotować się na atak kulą ognia. Szlachcic boskiej skóry wykonuje go, kiedy znajdujecie się w średniej od niego odległości. Możecie użyć otoczenia, aby uchronić się przed magią - również ławki, które jednak ulegną zniszczeniu. Jeśli czar Was trafi, zadawać będzie przez chwilę dodatkowe obrażenia, na takiej samej zasadzie jak ogień.

W pierwszej fazie walki przeciwnik używa naprzemiennie swojej broni i czarów - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W pierwszej fazie walki przeciwnik używa naprzemiennie swojej broni i czarów. Oprócz ciosów wyprowadzanych naprzód, szlachcic boskiej skóry lubi też uderzyć rękojeścią w ziemię - jest to atak obszarowy, który można uniknąć robiąc unik w momencie uderzenia.

Na przestrzeni całej walki dobrze jest robić uniki w stronę przeciwnika - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Na przestrzeni całej walki dobrze jest robić uniki w stronę przeciwnika. Tym samym zdarzą się sytuacje, w których będziecie mogli zaatakować go od tyłu. Wróg lubi jednak ukarać takie zachowania, toteż przygotujcie się na uniknięcie jego zamaszystego ataku ogonem.

Czasem przeciwnik postawi też ścianę ognia - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Czasem przeciwnik postawi też ścianę ognia. Atak poznacie po tym, że wróg zgromadzi czar w ręce trzymanej nisko przy ziemi - po tym zrobi zamach stawiając ścianę ognia. Utrzymuje się ona przez kilka sekund, toteż na ten czas będziecie musieli unikać tego miejsca.

Gdy zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, walka przejdzie w drugą fazę - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zbijecie przeciwnikowi połowę PŻ, walka przejdzie w drugą fazę. Wróg zacznie ją od unoszenia się do góry i gromadzenia ognia na swoim ciele - ten krótki moment możecie wykorzystać na wprowadzenie kilku ataków. Jeśli wykonacie ich odpowiednio dużo, wytrącicie go z równowagi, co następnie możecie wykorzystać do zadania krytycznego ciosu. Uważajcie jednak, bo niebawem przeciwnik spowoduje wybuch wraz z potężnym uderzeniem w ziemię, a to zada spore obrażenia.

Teraz przeciwnik poza tym co robił w pierwszej fazie, atakować będzie również swoim ciałem - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Teraz przeciwnik poza tym co robił w pierwszej fazie, atakować będzie również swoim ciałem. Może to być odrzucające uderzenie wielkim brzuchem, po czym uniesienie się do góry i mocne uderzenie w ziemię.

Do tego dochodzi atak, w którym powiększony przeciwnik będzie się przez chwilę toczyć - Elden Ring: Szlachcic boskiej skóry (Godskin Noble) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Do tego dochodzi atak, w którym powiększony przeciwnik będzie się przez chwilę toczyć. Warto wtedy stanąć za jedną z kolumn i to przeczekać - możecie to też przerwać poprzez uderzenie przeciwnika. Metoda z wykorzystywaniem otoczenia sprawdzi się na przestrzeni całego starcia, ale miejcie na uwadze, że ciosy zadane rapierem i tak mogą Was trafić nawet gdy będziecie za barykadą.