Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Sposoby na niwelowanie zgonów Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie porady dla graczy początkujących z gatunkiem Soulsborne odnośnie, do których zastosowanie się zredukuje ilość śmierci.

Ostatnia aktualizacja: 8 marca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring przeczytacie porady dla graczy, którzy chcą zacząć swoją przygodę z gatunkiem Soulsborne. Dotyczą one zniwelowania liczby zgonów w tego typu grach. Zastosowanie się do tych porad zmniejszy ilość zgonów oraz pozwoli na czerpanie większej satysfakcji z rozgrywki.

Umieranie głównego bohatera w grach typu Soulsborne jest bardzo częstym zjawiskiem, głównie ze względu na wysoki poziom trudności tego typu gier. Prawdą jest, że nawet najmniejszy błąd może przyczynić się do zgonu Waszej postaci. Jednakże istnieją pewne sposoby, które mogą zniwelować tę ilość zgonów, jeśli tylko się do nich zastosujecie.

Wsłuchujcie się w to, co mówią NPC

Nie oznacza to jednak, aby każdą poradę od postaci niezależnych traktować jako coś pewnego. Niektórzy NPC mogą kłamać (popularną tego typu postacią jest chociażby Patches/Łata), jednakże nawet jeśli postać mówi prawdę lub kłamie, powinniście mieć na uwadze to, co powiedziała. Czy okaże się to prawdą, czy kłamstwem, będzie dotyczyć danej sytuacji, bądź miejsca. Co najważniejsze, sprawi, że docierając do tego etapu, o którym była mowa, staniecie się o wiele bardziej ostrożni, co pozwoli na uniknięcie śmierci.

Odseparowywanie wrogów od siebie

Jeśli jesteście zmuszeni walczyć z dużą grupą przeciwników, warto pomyśleć o tym, aby zwabić jak najmniejszą ilość wrogów, czy to za pomocą ataków dystansowych, czy przynęt. Pozwoli to Wam uniknąć wielu zagrożeń i ułatwić rozgrywkę, co za tym idzie, spowoduje, że Wasze zgony nie będą tak częste.

Chodzenie z wyciągniętą tarczą w nieznanych lokacjach

Jest to porada, która jest bardzo popularna zwłaszcza w serii Dark Souls. Chodząc z tarczą, jednocześnie trzymając blok, jesteście w stanie zablokować atak, a dzięki temu zniwelować obrażenia wynikające z niego. Porada ta szczególnie przydaje się w etapach gry, w których nie znacie lokacji, a są to chociażby ciasne pomieszczenia. Za korytarzem może czaić się wróg, a idąc przed siebie z wyciągniętą tarczą, jesteście w stanie zablokować atak, którego nawet się nie spodziewaliście.

Ulepszanie swojej postaci i ekwipunku na bieżąco

Zarówno Wasza postać, jak i oręż powinny być przygotowane na dalsze etapy rozgrywki. Jeśli zignorujecie ulepszanie Waszej postaci lub ekwipunku, możecie napotykać coraz to większe trudności, walcząc z kolejnymi wrogami. Dlatego też nie zapominajcie o częstym ulepszaniu swojego bohatera i broni, zwłaszcza, gdy wiecie już, w jakim kierunku chcecie iść, jeśli chodzi o build.

Skradanie się

Niektóre gry Soulsborne, takie jak Sekiro czy chociażby Elden Ring pozwalają na skorzystanie ze skradania się. Jest to idealny sposób na cichą infiltrację danego miejsca, oraz powolne, aczkolwiek bardzo skuteczne zabijanie wrogów. Szczególnie polecane jest to w miejscach, gdzie walka może przerodzić się w prawdziwy szturm jednostek wroga na Waszą główną postać.

Korzystanie z pomocy

Nie bójcie się prosić o pomoc. Inni gracze, za pośrednictwem pewnych przedmiotów, mogą zaoferować Wam pomoc w pokonaniu danej lokacji lub w walce z bossem. Tyczy się to również niektórych NPC oraz przywołań dusz. Nawet jeśli nie zrobią wszystkiego za Was, odwrócą uwagę od groźnych wrogów, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie ich zabić. Wy dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli uniknąć śmierci.