Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Latającego Smoka Agheela (Flying Dragon Agheel), którego znajdziecie w Pogrobnie (Limgrave), a dokładnie w Jeziorze Agheela (Agheel Lake).

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z opcjonalnym bossem, znajdującym się w regionie Pogrobno (Limgrave), Latającym smoku Agheelu (Flying Dragon Agheel). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) znajduje się na północnym wschodzie Pogrobna (Limgrave), w Jeziorze Agheela (Agheel Lake). Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry. Początkowo nie będzie go we wskazanej lokacji, jednakże po chwili przyleci, zabijając większą grupę podstawowych przeciwników.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Latającego Smoka Agheela (Flying Dragon Agheel) otrzymacie Serce Smoka (Dragon Heart) oraz 5000 Run - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Latającego Smoka Agheela (Flying Dragon Agheel) otrzymacie Serce Smoka (Dragon Heart) oraz 5000 Run.

Porady ogólne

  1. Uderzanie głowy smoka zadaje największe obrażenia, jednakże jest to najtrudniejsze zadanie, gdyż boss jest w ciągłym ruchu.
  2. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem będzie atakowanie nóg smoka. Zadacie mniejsze obrażenia, jednakże będzie to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie. Ponadto, po kilku mocniejszych ciosach, możecie oszołomić bossa, a następnie podejść do jego głowy i wykonać krytyczny cios.
  3. Nie stójcie za ogonem bossa. W głównej mierze dlatego, że boss bardzo szybko będzie mógł się obrócić i wykonać atak obrotowy, który ciężko uniknąć.
  4. Do tej walki najlepiej będzie przystąpić będąc na wierzchowcu. Walka na Torrencie jest o wiele łatwiejsza i dynamiczniejsza. Pozwoli Wam to na łatwe unikanie ataków bossa.
  5. Przyzwanie dusz lub towarzyszy znacząco ułatwi walkę ze smokiem. Smok będzie bardziej skoncentrowany na nich, aniżeli na Was.

Jak pokonać?

Walka z bossem jest jedną z cięższych walk w początkowym etapie rozgrywki. Warto podjąć się jej w momencie, gdy otrzymacie dostęp do przyzwania wierzchowca, Torrent'a.

Gdy zaczniecie walkę z bossem, warto być już na wierzchowcu - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Gdy zaczniecie walkę z bossem, warto być już na wierzchowcu. Warto skupić się na atakowanie jego nóg, aniżeli głowy, chyba, że posiadacie broń o dalekim zasięgu jak np. włócznia lub halabarda.

Boss bardzo często wznosi się w powietrze - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss bardzo często wznosi się w powietrze. Warto mieć to na uwadze, gdyż smok posiada dwa różne ataki, które zaczynają się wzlecenia w powietrze. Pierwszy rodzaj ataku, to zionięcie ogniem, pokrywające znaczną część lokacji. Dlatego tak ważne jest, aby być na wierzchowcu w momencie, gdy zauważycie, że boss jest w powietrzu i zaczyna zionąć ogniem. Atak ten jednocześnie jest najgroźniejszym atakiem, jaki posiada boss, gdyż może Wam zabrać cały pasek zdrowia.

Drugi atak zaczyna się tak samo - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Drugi atak zaczyna się tak samo. Różnica jest taka, że przez sekundę zatrzymuje się w powietrzu, a następnie opada na ziemię, atakując swoimi szponami. Atak ten jest zdecydowanie łatwiejszy do uniknięcia, zwłaszcza będąc na wierzchowcu.

Będąc na wprost niego z kolei, prowokujecie bossa do zaatakowanie dwukrotnie swoją paszczą - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Będąc na wprost niego z kolei, prowokujecie bossa do zaatakowanie dwukrotnie swoją paszczą. Wtedy najlepiej będzie przebiec na wierzchowcu w stronę tylnych nóg smoka.

W momencie, gdy dostatecznie dużo razy obijecie jego nogi, smok padnie, dzięki czemu będziecie mogli podbiec do jego głowy - Elden Ring: Latający Smok Agheel (Flying Dragon Agheel) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W momencie, gdy dostatecznie dużo razy obijecie jego nogi, smok padnie, dzięki czemu będziecie mogli podbiec do jego głowy. Będąc blisko jego lewego oka, możecie wykonać krytyczny cios, który zada duże obrażenia.

Możecie również wyposażyć się w łuk, bądź w zaklęcia będąc na koniu, aby przy dużej mobilności móc jednocześnie atakować bossa z bezpiecznej odległości.