Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? Elden Ring poradnik, solucja

Gnijący rycerz (Putrescent Knight) jest jednym z głównych, lecz także opcjonalnych bossów w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak z nim walczyć i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Gnijący rycerz (Putrescent Knight) jest jednym z bossów w dodatku Shadow of the Erdtree. Stawicie mu czoła w dungeonie Szczelina kamiennego sarkofagu (Stone Coffin Fissure) na Modrym wybrzeżu, opcjonalnym obszarze na południu mapy - opisaliśmy jak do niego dotrzeć na oddzielnej stronie poradnika. Jest to jeden z głównych bossów dodatku, lecz nie musicie go pokonać by kontynuować główny wątek fabularny. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak walczyć z bossem i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa otrzymacie 220,000 run oraz Wizerunek zgnilizny (Remembrance of Putrescence), który wymienicie na:

 1. Tasak Zgnilizny (Putrescent Cleaver) - wielki topór, zadaje częściowe obrażenia magiczne i powoduje odmrożenie,
 2. Kłębowisko zgnilizny (Vortex of Putrescence) - czar, strzela wieloma gnijącymi pociskami pozostawiającymi za sobą duchowe płomienie.

Gnijący rycerz w pigułce

 1. Ataki bossa są przewidywalne, ale jest on bardzo mobilny - najtrudniej będzie wam znajdować bezpieczne okazje do ataków.
 2. Jednoręczne kombinacje ciosów sierpem składają się z od jednego do trzech cięć.
 3. Dwuręczne kombinacje ciosów sierpem najczęściej składają się z dwóch uderzeń.
 4. Gdy boss zeskoczy z konia wykona trzy szarże pod rząd. Po dwóch pierwszych szarżach uważajcie na szarżującego konia - po trzeciej szarży macie okazję by zaatakować.
 5. Jeśli oddalicie się od bossa, rzuci on w was sierpem. Po rzucie wykona jeden cios wręcz jeśli jesteście blisko - zróbcie unik w jego stronę, a będziecie mogli zaatakować.
 6. W drugiej fazie walki boss zyskuje umiejętność plucia czarną mazią, która zamienia się w ogień gdy uderzy w ziemię. Ogień można przeskoczyć - skaczcie w stronę, z której naciera ogień.
 7. Serię ognistych fal ominiecie skacząc raz w stronę bossa, stojąc nieruchomo czekając aż splunie w waszą stronę, następnie przeskakując przez dwie fale jedną po drugiej.

Jak walczyć z Gnijącym rycerzem?

Gnijący rycerz jeździ konno i dzierży ogromny sierp - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Gnijący rycerz jeździ konno i dzierży ogromny sierp. Ataki bossa są bardzo przewidywalne, składając się z ciosów sierpem i okazjonalnych kopnięć kopytami konia. Problemem jest mobilność bossa, ponieważ po większości kombinacji odjeżdża on od was lub jest na tyle oddalony, że wasza broń go nie sięgnie. Musicie więc być cierpliwi i wypatrywać bezpiecznych okazji do ataku - walka może potrwać dość długo. Bardzo przydadzą wam się tu ataki dystansowe - np. bronie rzucane, dystansowe prochy wojny lub rozmaite czary.

Wszystkie ataki wręcz bossa zadają wyłącznie obrażenia fizyczne, można więc w pełni zablokować je tarczą posiadającą 100% redukcji obrażeń fizycznych - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Wszystkie ataki wręcz bossa zadają wyłącznie obrażenia fizyczne, można więc w pełni zablokować je tarczą posiadającą 100% redukcji obrażeń fizycznych. Boss najczęściej atakuje galopując w waszą stronę, wykonując kilka jednoręcznych zamachów sierpem. Kombinacje te zazwyczaj składają się z trzech cięć.

Nieco rzadziej boss złapie sierp w obie ręce i uderzy was nim z góry - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Nieco rzadziej boss złapie sierp w obie ręce i uderzy was nim z góry. Kombinacje te czasami składają się z jednego uderzenia, częściej jednak z dwóch - unik przed drugim ciosem w stronę bossa pozwoli wam zadać mu obrażenia zanim odjedzie.

Okazjonalnie boss zeskoczy z konia - bądźcie wtedy bardzo ostrożni - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Okazjonalnie boss zeskoczy z konia - bądźcie wtedy bardzo ostrożni. Rycerz zada wam kilka ciosów po czym oddali się, nasyłając na was swojego konia. Boss powtarza to combo trzy razy. Trzecie combo nie kończy się atakiem konia - tuż po ataku rycerza macie chwilę by atakować bossa.

Kiedy boss się od was oddali może rzucić w was sierpem - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy boss się od was oddali może rzucić w was sierpem. Tuż po rzucie wyprowadzi on jeden cios jeśli jesteście w jego zasięgu - możecie wykonać unik w stronę bossa, co da wam chwilę na atak.

Druga faza walki rozpoczyna się, gdy boss spadnie do połowy zdrowia - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga faza walki rozpoczyna się, gdy boss spadnie do połowy zdrowia. Jedyną różnicą jest kilka nowych ataków ognistych - rycerz zyskuje możliwość plucia czarną mazią, która zamienia się w ogień po dotknięciu ziemi. Ogień ten rusza się w waszą stronę, ale ponieważ znajduje się tylko na ziemi, możecie go przeskoczyć. Nie skaczcie w miejscu - skaczcie w kierunku, z którego nacierają płomienie.

Boss ma trzy wariacje ataków ognistych - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Gnijący Rycerz (Putrescent Knight)? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss ma trzy wariacje ataków ognistych. Są nimi:

 1. Szybka fala ognia w waszym kierunku - przeskoczcie ją, skacząc w stronę bossa.
 2. Krąg ognia - płomienie okrążają bossa i zbliżają się do niego, uderzą was więc w plecy. Zdejmijcie blokadę kamery z rycerza by móc wypatrywać zbliżających się płomieni lub skaczcie w tył na wyczucie, tuż po tym jak maź dotknie ziemi.
 3. Słup mazi - boss unosi się w powietrze na ogromnym słupie mazi i zaczyna pluć na wszystkie strony. Nie ruszajcie się na boki, lecz oddalcie się trochę od wroga - przeskoczcie pierwszą falę ognia zmierzającą w waszą stronę, odczekajcie chwilę póki boss znowu nie wyceluje w was, po czym przeskoczcie drugą falę, następnie przeskoczcie trzecią falę.