Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), Szalonego Dyniogłowego (Mad Pumpkin Head).

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w dwóch regionach: w Pogrobnie (Limgrave), a dokładnie w Ruinach punktu orientacyjnego (Waypoint Ruins) oraz w Ruinach Caelem (Caelem Ruins). Mowa tu o Szalonym Dyniogłowym (Mad Pumpkin Head). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać. Jest to boss opcjonalny, niewymagany do ukończenia gry.

Lokacje

Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie Szalonego Dyniogłowego (Mad Pumpkin Head) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Ruinach punktu orientacyjnego (Waypoint Ruins) - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie Szalonego Dyniogłowego (Mad Pumpkin Head) w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Ruinach punktu orientacyjnego (Waypoint Ruins).

Duet Szalonych Dyniogłowych (Mad Pumpkin Heads Duo):

Druga wersja bossa znajduje się w Caelid - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się w Caelid. Duet Szalonych Dyniogłowych (Mad Pumpkin Heads) znajduje się w Ruinach Caelem (Caelem Ruins).

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie wersji bossa w Pogrobnie (Limgrave), poza dostępem do tego miejsca, dzięki odblokowaniu miejsca łaski oraz Runami (1100), za drzwiami odblokujecie dostęp do usług czarodziejskich, za sprawą Czarodziejki Sellen (Sorcerer Sellen) - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie wersji bossa w Pogrobnie (Limgrave), poza dostępem do tego miejsca, dzięki odblokowaniu miejsca łaski oraz Runami (1100), za drzwiami odblokujecie dostęp do usług czarodziejskich, za sprawą Czarodziejki Sellen (Sorcerer Sellen).

Natomiast za pokonanie duetu w Caelid otrzymacie tylko 6300 Run - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast za pokonanie duetu w Caelid otrzymacie tylko 6300 Run.

Porady ogólne

  1. Szalony Dyniogłowy swoimi atakami nakłada krwawienie, dlatego też nie opłaca się zbyt długo bronić się tarczą przed jego atakami.
  2. Jego ikoniczna głowa jest odporna zarówno na fizyczne jak i magiczne obrażenia. Walcząc z nim, atakujcie wszystkie części ciała prócz głowy, gdyż ataki albo się odbiją, albo zadadzą małe obrażenia
  3. Arena Szalonego Dyniogłowego pozwala na przyzwanie duchów. Najlepiej do walki z bossem przyzwać wilki, idealnie będą odwracać uwagę.
  4. Stosując ciężką broń podczas walki w zwarciu i często nią atakując, stosunkowo szybko wytrącicie przeciwnika z równowagi. Pozwoli to na wprowadzenie krytycznego ciosu, które zabierze mu sporo PŻ.
  5. Szalony Dyniogłowy wrażliwy jest na krwawienie i odmrożenie, dlatego warto stosować ataki narzucające ten status.
  6. Na przeciwnika bardzo dobrze działają ataki oparte o magię piorunu.

Build dla maga - jak pokonać?

Już na samym początku, gdy wejdziecie na arenę bossa, skorzystajcie z przyzwania hordy wilków, będą one bardzo pomocne w odciągnięciu uwagi bossa od Was, dzięki czemu będziecie mogli z bezpiecznej odległości atakować go.

Pamiętajcie jednak, że po trafieniu bossa za pomocą czaru, skupicie jego uwagę na sobie, dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z czarów, które castują się z opóźnieniem, jak np - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pamiętajcie jednak, że po trafieniu bossa za pomocą czaru, skupicie jego uwagę na sobie, dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z czarów, które castują się z opóźnieniem, jak np. Wilcza Pułapka Mieczy. Dzięki temu zdążycie wycastować 4 czary, zanim pierwszy trafi bossa.

Zamiast blokować jego ataki tarczą, lepiej będzie wykonywać uniki, a następnie uciekać jak najdalej od niego i ponownie zacząć ostrzał. Głównie dlatego, że jego ataki nakładają krwawienie, które po zapełnieniu zada bardzo duże obrażenia Waszej postaci.

Walcząc z Szalonym Dyniogłowym musicie uważać, aby nie trafiać swoimi czarami lub atakami z broni białej w jego ikoniczną głowę - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walcząc z Szalonym Dyniogłowym musicie uważać, aby nie trafiać swoimi czarami lub atakami z broni białej w jego ikoniczną głowę. Jest ona opancerzona, przez co obrażenia będą znikome. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie atakowanie innych części ciała.

Uważajcie również, aby nie stać naprzeciw niego w bliskiej odległości, gdyż wtedy zaatakuje swoją głową, zadając duże obrażenia. Atak na szczęście jest dobrze widoczny, dzięki czemu można szybko na niego zareagować.

Build w zwarciu - jak pokonać?

Po wejściu na arenę będziecie mieli krótką chwilę na przyzwanie prochów - choć może się okazać, że lepiej będzie przeczekać jego ataki. Przeciwnik od razu zaczyna do Was biec, choć stosunkowo powolnym krokiem.

Przez całą walkę starajcie się znajdować przy lewej ręce przeciwnika, albo za jego plecami - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przez całą walkę starajcie się znajdować przy lewej ręce przeciwnika, albo za jego plecami. Ominiecie w ten sposób wiele jego ataków, a przy okazji zyskacie możliwość zaatakowania, nawet gdy ten wyprowadza kolejne ciosy.

Szalony Dyniogłowy często atakuje swoją opancerzoną głową - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Szalony Dyniogłowy często atakuje swoją opancerzoną głową. To ataki obszarowe, na ominięcie których najlepszym sposobem jest wykonanie uniku w jego w stronę. Dzięki temu stosunkowo łatwo znajdziecie się za jego plecami. To będzie też dobra okazja na wyprowadzenie cięższego ataku, bo przeciwnik jest dość powolny i trochę mija zanim przejdzie do kolejnego ataku.

Kilka silniejszych ciosów i Szalony Dyniogłowy padnie na kolana otwierając się na krytyczny cios - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kilka silniejszych ciosów i Szalony Dyniogłowy padnie na kolana otwierając się na krytyczny cios. Tego typu atak może mu zabrać ogromne ilości PŻ, więc warto w takich okolicznościach zbliżyć się do jego głowy i wykonać odpowiednią animację.

Walka z Szalonym Dyniogłowym przebiega cały czas tak samo, nie jest bowiem podzielona na fazy - Elden Ring: Szalony Dyniogłowy (Mad Pumpkin Head) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka z Szalonym Dyniogłowym przebiega cały czas tak samo, nie jest bowiem podzielona na fazy. Na arenie jest stosunkowo ciasno, ale jeśli oddalicie się w ramach potrzeby leczenia, zdążycie uzupełnić PŻ szybkim łykiem z butelki, zanim przeciwnik się do Was zbliży.