Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w Pogrobno (Limgrave), który zwie się Łata (Patches).

Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w Pogrobno (Limgrave). Mowa o Łacie (Patches). Dowiecie się w jaki sposób walczyć z bossem oraz na jakie ataki warto uważać.

Boss znajduje się w Pogrobno, a dokładnie w Pieczarze Mętnych Wód (Murkwater Cave). Łata to boss opcjonalny, nie wymagany do ukończenia gry. Ponadto, pokonanie go da Wam dostęp do jego oferty jako handlarza. Zarówno wtedy gdy się podda, jak i w sytuacji, kiedy zdecydujecie się go zabić.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie Łaty, otrzymacie 2x Runa nędzarza oraz nowy gest - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie Łaty, otrzymacie 2x Runa nędzarza oraz nowy gest. Jeśli go zabiliście, otrzymacie Dzwonek kulisty.

Porady ogólne

  1. Łata bardzo często wyskakuje w powietrze, aby zaatakować swoją włócznią. Można to całkiem dobrze wykorzystywać do karania. Wystarczy jeden unik, a następnie kontratak, aby zadać duże obrażenia przeciwnikowi.
  2. Łatę bardzo łatwo wyprowadzić z równowagi. Zazwyczaj pomagają szybkie ciosy, jednakże o wiele lepiej wykonać silny cios, a następnie lekki, aby jak najlepiej wykorzystać słabą równowagę bossa.
  3. Gdy zdrowie Łaty spadnie poniżej 50%, boss się podda. Możecie darować mu życie lub go zabić. Przy wybraniu tej pierwszej opcji, Łata przy następnej wizycie da Wam dostęp do swojej oferty. Jeśli natomiast zdecydujecie się go zabić, otrzymacie od niego Dzwonek kulisty (Patches' Bell Bearing), który możecie podarować Cieniom bliźniaczej służki (Twin Maiden Husks) w Twierdzy Okrągłego Stołu (Roundtable Hold). W ten sposób będziecie mogli zakupić przedmioty, które miał w ofercie. Niezależnie od Waszej decyzji, jego oferta nie przepadnie.
  4. Rozpoczęcie walki zacznie się od otworzenia skrzyni, w której znajdują się ubrania.
  5. W tej walce nie można używać duchów.

Build dla maga - jak walczyć?

Zaraz po wejściu na arenę, będziecie zmuszeni do otwarcia skrzyni, aby zainicjować walkę. Otrzymacie wtedy pancerz i spodnie. Gdy to zrobicie, usłyszycie krótki monolog Łaty, po chwili pojawi się on na arenie i zacznie Was atakować.

Łata często korzysta z tarczy, blokując Wasze ataki, jeśli jesteście blisko niego - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Łata często korzysta z tarczy, blokując Wasze ataki, jeśli jesteście blisko niego. Warto dać mu zaatakować pierwszemu, w bliskiej odległości, lub prowokować do użycia ataku, który polega na stworzeniu chmury. Jest to dobra okazja, aby zacząć castować swoje zaklęcia.

Przydatnym zaklęciem do walki z Łatą będzie Wilcza Pułapka Mieczy - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przydatnym zaklęciem do walki z Łatą będzie Wilcza Pułapka Mieczy. Głównie ze względu na obieraną taktykę, polegającą na wycastowaniu trzech takich zaklęć, następnie podejście do przeciwnika i wykonanie uniku. Łata będzie wtedy w fazie ataku, a zaklęcia, które się zmaterializują, zaatakują go i zadają pełną pulę obrażeń.

Po tym jak jego pasek zdrowia spadnie poniżej 50%, skryje się za tarczą i zacznie błagać o litość - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Po tym jak jego pasek zdrowia spadnie poniżej 50%, skryje się za tarczą i zacznie błagać o litość. Jeśli chcecie z nim handlować i posłuchać co ma do powiedzenia, nie atakujcie go. Po chwili pojawi się komunikat, że boss zostanie pokonany, Wy otrzymacie nagrody, a Łata stanie się neutralnym NPC. . Jeśli natomiast zaatakujecie go w takim momencie, Łata się wyleczy i ponownie stanie do walki. Po zabiciu go otrzymacie Dzwonek kulisty Łaty, który możecie podarować Cieniom bliźniaczej służki w Twierdzy Okrągłego Stołu. W ten sposób również zyskacie dostęp do jego towarów.

Build dla walki w zwarciu - jak pokonać?

Łata (Patches) może rozpocząć walkę od rozproszenia chmury, która nie robi nic poza ograniczeniem widoczności. Jeśli walczycie z nim w początkowej fazie gry lepiej nie ryzykować jednak pozostawania w niej. Łata może rozpocząć serię pchnięć, która może zabrać sporo PŻ. Moment, w którym wydmuchuje chmurę jest dobrą okazją na obejście przeciwnika i zadanie mu krytycznego ciosu w plecy.

Łata korzysta z włóczni i tarczy, za którą niemal wiecznie się chowa, zadając wyżej wspomnianą serię pchnięć - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Łata korzysta z włóczni i tarczy, za którą niemal wiecznie się chowa, zadając wyżej wspomnianą serię pchnięć. Łatwo można to wykorzystać poprzez okrążanie go, tak aby znaleźć się za jego plecami i wykonać atak krytyczny. Nie zaleca się jednak atakować go od frontu, gdyż może to skutkować tym, że Łata sparuje Wasz atak i zada cios krytyczny. Łatwo jednak przerwać każdy z jego ataków, o ile zrobicie to w odpowiednim momencie. Musi to być ułamek sekundy po tym jak bierze zamach.

Łata lubi też wyskoczyć w powietrze i wylądować z atakiem - Elden Ring: Łata (Patches) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Łata lubi też wyskoczyć w powietrze i wylądować z atakiem. Łatwo go ominąć i znów wykorzystać okazję do zadania kilku ciosów lub - jeśli uda się Wam znaleźć za jego plecami - ciosu krytycznego. Łata łatwo wypada z równowagi, więc silne ataki z wyskoku również będą skuteczne. Pamiętajcie jednak o tym, aby częściej dać mu pierwszemu zaatakować i zareagować na to co robi. W ten sposób nie dacie mu okazji do wykonania kontry i nie wystawicie się na atak.