Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? Elden Ring poradnik, solucja

Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud) jest jednym z głównych bossów w dodatku Shadow of the Erdtree do gry Elden Ring. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak z nim walczyć i jakie nagrody otrzymacie za jego pokonanie.

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2024

Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud) jest jednym z bossów w dodatku Shadow of the Erdtree. Stawicie jej czoła w Kościele Pąków (Church of the Bud) - lokacji na końcu regionu Starożytne Ruiny Rauh (Ancient Ruins of Rauh). Jest to jeden z głównych, obowiązkowych bossów dodatku -musicie ją pokonać by kontynuować DLC. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak walczyć z bossem i jakie nagrody otrzymacie za jej pokonanie.

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa otrzymacie 380,000 run i Wizerunek świętej patronki pąków (Remembrance of the Saint of the Bud). Możecie go wymienić na poniższe bronie:

  1. Drzewcowe ostrze pąka (Poleblade of the Bud) - halabarda, nakłada status szkarłatnej zgnilizny,
  2. Zgniłe motyle (Rotten Butterflies) - inkantacja, przywołuje wybuchające motyle powodujące szkarłatną zgniliznę.

Romina w pigułce

  1. Romina używa trzech broni naraz - wypatrujcie glewii, ogromnej stonogi i żądła skorpiona.
  2. Ataki glewią i stonogą zadają wyłącznie obrażenia fizyczne - ataki żądłem i świecącą glewią zwiększają pasek szkarłatnej zgnilizny nawet przy ich zablokowaniu.
  3. Bądźcie bardzo agresywni i non-stop napierajcie na bossa - ataki Rominy mają daleki zasięg, lecz ich hitboxy zazwyczaj nie obejmują obszaru tuż przy Rominie.
  4. By uniknąć ataku z powietrza, wykonajcie unik w momencie, gdy żądło bossa zaświeci się i usłyszycie charakterystyczny dźwięk.
  5. Boss może owinąć stonogę i żądło wokół siebie, turlając się po mapie lub obracając się, zadając trzy szybkie ciosy pod rząd.
  6. Strzeżcie się chwytu, który rozpoznacie po tym, jak Romina zakręci glewią nad sobą - animacja jest bardzo krótka, a jeśli dacie się złapać, prawdopodobnie zostaniecie od razu zarażeni szkarłatną zgnilizną.
  7. W drugiej fazie Romina zaczyna przyzywać wybuchające motyle, których eksplozje musicie zablokować lub odsunąć się od nich.

Jak pokonać Rominę?

Romina używa trzech broni naraz - glewii, stonogi wyrastającej z przodu i żądła skorpiona wyrastającego z tyłu - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? - Elden Ring - poradnik do gry

Romina używa trzech broni naraz - glewii, stonogi wyrastającej z przodu i żądła skorpiona wyrastającego z tyłu. Wszystkie te bronie czynią ją zabójczą na średnim dystansie - ich hitboxy nie obejmują jednak obszaru tuż obok niej. Non-stop napierając na bossa i próbując przedostać się obok niej lub za nią sprawicie, że znaczna część jej ataków całkowicie was ominie. Pozostałe ciosy możecie zablokować lub ominąć unikiem w stronę bossa - pojedyncze ataki Rominy nie zadają zaś wysokich obrażeń nawet jeśli prześlizgną się przez waszą obronę. Taka strategia znacznie ułatwi starcie.

Ataki glewią i stonogą zadają wyłącznie obrażenia fizyczne - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? - Elden Ring - poradnik do gry

Ataki glewią i stonogą zadają wyłącznie obrażenia fizyczne. Ataki żądłem i świecącą glewią także zadają obrażenia fizyczne, lecz zwiększają też wasz wskaźnik szkarłatnej zgnilizny - jeśli się wypełni, będziecie odnosić ciągłe obrażenia. Lepiej jest więc ich unikać.

Boss ma kilka ruchów, na które warto uważać nawet grając agresywnie - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? - Elden Ring - poradnik do gry

Boss ma kilka ruchów, na które warto uważać nawet grając agresywnie. Jednym z nich jest atak z powietrza - Romina unosi się ku niebu, wystawiając małe, różowe żądło. Po chwili spadnie na was, próbując was przebić. Zróbcie unik w chwili, gdy żądło zaświeci i usłyszycie charakterystyczny dźwięk.

Romina może także owinąć stonogę i żądło wokół siebie, tocząc się po arenie i zadając cios glewią po rozwinięciu się lub zadając trzy ciosy pod rząd - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? - Elden Ring - poradnik do gry

Romina może także owinąć stonogę i żądło wokół siebie, tocząc się po arenie i zadając cios glewią po rozwinięciu się lub zadając trzy ciosy pod rząd. Najgroźniejszym atakiem bossa jest natomiast chwyt - poprzedzony jest bardzo krótką animacją, a trafienie najczęściej oznacza natychmiastowe zarażenie szkarłatną zgnilizną. Wykonajcie unik gdy zobaczycie, jak Romina kręci glewią nad swoją głową.

W drugiej fazie walki Romina zyskuje możliwość przywoływania hord wybuchających motyli pokrywających znaczny obszar - Shadow of the Erdtree: Jak pokonać bossa Romina, święta patronka pąków (Romina, Saint of the Bud)? - Elden Ring - poradnik do gry

W drugiej fazie walki Romina zyskuje możliwość przywoływania hord wybuchających motyli pokrywających znaczny obszar. Możecie zablokować eksplozje lub wyjść z obszaru pokrytego motylami zanim wybuchną. Poza tym strategia walki nie zmienia się znacząco - napierajcie na bossa i trzymajcie się blisko niej, a powinniście zwyciężyć.