Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać bossa w regionie Płaskowyż Altus (Altus Plateau). Mowa o bossie imieniem Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin).

Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022

Ta strona poradnika do gry Elden Ring zawiera porady dotyczące walki z bossem, znajdującym się w wielu lokacjach, między innymi w Pogrobnie (Limgrave), Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), czy też w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau).

Jest to opcjonalny boss, którego pokonanie nie jest konieczne do ukończenia gry.

Lokacje

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Pogrobnie (Limgrave):

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Wyklętych Katakumbach (Deathtouched Catacombs) - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Pierwszy raz spotkacie bossa w Pogrobnie (Limgrave), a dokładniej w Wyklętych Katakumbach (Deathtouched Catacombs).

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes):

Druga wersja bossa znajduje się Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Katakumbach Czarnego Noża (Black Knife Catacombs) - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Druga wersja bossa znajduje się Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes), a dokładniej w Katakumbach Czarnego Noża (Black Knife Catacombs).

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Altus Plateau (Płaskowyżu Altus):

Trzecia wersja bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Piecarze mędrca (Sages Cave) - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Trzecia wersja bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau), a dokładniej w Piecarze mędrca (Sage's Cave).

Nagroda za pokonanie

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Pogrobnie (Limgrave):

Za pokonanie Zabójcy Czarnego Noża (Black Knife Assassin) otrzymacie Karmazynowy sztylet skrytobójcy (Assassin's Crimson Dagger) oraz 1600 Run.

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes):

Za pokonanie drugiej wersji bossa, która znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) otrzymacie Modry sztylet skrytobójcy (Assassins Cerulean Dagger), Ślad czarnego noża (Black Knifeprint) oraz 1600 Run - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie drugiej wersji bossa, która znajduje się w Jeziornej Liurnii (Liurnia of the Lakes) otrzymacie Modry sztylet skrytobójcy (Assassin's Cerulean Dagger), Ślad czarnego noża (Black Knifeprint) oraz 1600 Run.

Zabójca Czarnego Noża (Black Knife Assassin) w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau):

Za pokonanie ostatniej wersji bossa, który znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) otrzymacie medalion, Kryjący welon (Concealing Veil) oraz 9000 Run - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie ostatniej wersji bossa, który znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) otrzymacie medalion, Kryjący welon (Concealing Veil) oraz 9000 Run.

Porady ogólne

  1. Walka z Zabójcą czarnego noża przebiega podobnie jak z tym samym przeciwnikiem w regionie Pogrobno - to tam najwcześniej możemy go spotkać. Jeśli więc mieliście okazję walczyć z nim w lochu o nazwie Wyklęte katakumby, możecie wiedzieć czego się spodziewać.
  2. Zabójca czarnego noża odporny jest na prawie wszystkie negatywne statusy. Jedyny status jaki możemy mu narzucić to odmrożenie.
  3. Zabójca czarnego noża ma niską statystykę równowagi. Dlatego łatwo go z niej wytrącić i tym samym zyskać możliwość wyprowadzenia krytycznego ciosu.
  4. W tej walce możecie skorzystać z wierzchowca, ale starcie w ten sposób może się okazać trudniejsze.
  5. Przeciwnik jest bardzo zwinny i po każdym wykonanym ciosie natychmiast robi odskok. Dlatego lepiej nie polegać na tarczy, a unikać jego ciosów robiąc przewroty w jego stronę. W ten sposób zyskacie więcej możliwości do wykonania ataku.
  6. W związku z niską statystyką równowagi jaką posiada Zabójca czarnego noża, warto korzystać z szybkiej broni. Również z uwagi na zwinność wroga.
  7. W walce można skorzystać z prochów i pomocy innych graczy.

Jak pokonać?

Przeciwnika spotkacie przed samym wejście do Grobu Świętego Bohatera. Zanim na dobre się do niego zbliżycie, możecie skorzystać ze sposobności na przyzwanie pomocników lub na użycie przedmiotów przydatnych w walce. Starcie ułatwią nieco przedmioty zwiększające wytrzymałość. Przyjdzie Wam wykonywać sporo uników, toteż dobrze zadbać o wyższą kondycję.

Walka na wierzchowcu może okazać się trudniejsza niż na pieszo - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka na wierzchowcu może okazać się trudniejsza niż na pieszo. Struga może wprawdzie wykonywać coś w rodzaju uników (krótkotrwałe przyśpieszenie jako wstęp do galopu), ale nie jest to tak skuteczne jak to, co potrafi Wasza postać. Walka z jego grzbietu niesie ze sobą ryzyko, że zostaniecie zrzuceni na ziemię i następnie przez chwilę narażeni na atak - trochę minie zanim Wasza postać się podniesie.

Przeciwnik atakuje przeważnie swoim sztyletem, ale zdarza się mu też użyć magicznego ataku - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik atakuje przeważnie swoim sztyletem, ale zdarza się mu też użyć magicznego ataku. Jednym z takich jest wystrzelony szybki pocisk, który po trafieniu zada Wam obrażenia od ognia. Unikniecie go przewrotem w dowolnym kierunku. Atak poznacie po tym, że wróg zrobi zamach podpalonym sztyletem.

Przeciwnik lubi się też rozbiec szorując ostrzem po ziemi - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Przeciwnik lubi się też rozbiec szorując ostrzem po ziemi. Uniknięcie tego ataku w jego stronę, da Wam możliwość na wyprowadzenie kilku ataków (o ile korzystacie z lżejszej broni). Jeśli natomiast zostaniecie przez ten cios trafieni, zostaniecie zwaleni z nóg. Może się też wtedy zdarzyć, że wróg zada dodatkową serię ciosów i bardziej Was zrani.

Zdarzyć się może, że przeciwnik Was złapie - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Zdarzyć się może, że przeciwnik Was złapie. O tym, że przeciwnik to planuje, możecie się dowiedzieć po tym, że wyciąga przed siebie jedną rękę i robi szybki krok w Waszą stronę. Jeśli się jemu uda, zada na szczęście tylko jeden cios. Nie możecie się jednak wyzwolić z tego chwytu, dlatego musicie go przeczekać. Wasz towarzysz nie będzie mógł w tym czasie zranić przeciwnika. Aby uniknąć chwytu, oddalcie się od wroga gdy widzicie, że wyciąga rękę; lub wykonajcie unik w momencie, w którym ma nastąpić pochwycenie.

Kiedy przeciwnik wyskakuje wysoko do góry, trzymając sztylet oburącz, znaczy to, że za chwilę mocno uderzy w ziemię - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Kiedy przeciwnik wyskakuje wysoko do góry, trzymając sztylet oburącz, znaczy to, że za chwilę mocno uderzy w ziemię. Żeby uniknąć tego ciosu, najlepiej jest wykonać przewrót (gdy to uderzenie w ziemię ma nastąpić) w stronę wroga. Po wykonaniu tego ataku przeciwnikowi trochę zajmie powrót do działania - dlatego to jedna z najlepszych sposobności na rozpoczęcie Waszej ofensywy.

Walka przebiega cały czas tak samo - nie jest bowiem podzielona na fazy - Elden Ring: Zabójca czarnego noża (Black Knife Assassin), Płaskowyż Altus - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Walka przebiega cały czas tak samo - nie jest bowiem podzielona na fazy. Kluczem do sukcesu jest nauczenie się wykonywania częstych uników - musicie być podobnie zwinni jak przeciwnik. Jeśli dodatkowo wspomagacie się prochami lub towarzystwem, walka nie powinna stanowić większego problemu.