Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Elden Ring - poradnik do gry

Elden Ring - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? Elden Ring poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się jak pokonać Bestię spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast), która znajduje się w kilku lokacjach, między innymi w Caelid, Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) oraz na Górze Gelmir (Mt. Gelmir).

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2022

Na tej stronie poradnika do Elden Ring dowiecie się o tym, jak pokonać bossa, Bestię spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast), która znajduje się w trzech lokacjach w grze, w Caelid, Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) oraz na Górze Gelmir (Mt. Gelmir).

Lokacje

Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - Caelid:

Pierwszy rodzaj bossa znajduje się w Caelid, a dokładniej w Kryształowym Selliańskim Tunelu (Sellia Crystal Tunnel).

Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - Płaskowyż Altus (Altus Plateau) - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - Płaskowyż Altus (Altus Plateau):

Drugi rodzaj bossa znajduje się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau)

Dorosła bestia spadającej gwiazdy (Full-Grown Fallingstar Beast) - Góra Gelmir (Mt - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Dorosła bestia spadającej gwiazdy (Full-Grown Fallingstar Beast) - Góra Gelmir (Mt. Gelmir):

Ostatnia wersja tego bossa znajduje się na Górze Gelmir, blisko miejsca łaski Dziewiąte obozowisko na Górze Gelmir (Ninth Mt. Gelmir Campsite).

1 - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Nagroda za pokonanie

Za pokonanie bossa w Caelid otrzymacie 7600 Run, Dzwonek kulisty górnika ponurego kamienia [1] (Somberstone Miners Bell Bearing [1]), Odłamek kamienia grawitacyjnego x10 (Gravity Stone Chunk x10), Ponury kamień kowalski [6] (Somber Smithing Stone [6]) oraz Kamień kowalski [7] x5 (Smithing Stone [7] - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Za pokonanie bossa w Caelid otrzymacie 7600 Run, Dzwonek kulisty górnika ponurego kamienia [1] (Somberstone Miner's Bell Bearing [1]), Odłamek kamienia grawitacyjnego x10 (Gravity Stone Chunk x10), Ponury kamień kowalski [6] (Somber Smithing Stone [6]) oraz Kamień kowalski [7] x5 (Smithing Stone [7] x5).

W przypadku zabójstwa bossa w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) otrzymacie Ponury kamień kowalski [5] (Somber Smithing Stone [5]), Kamień kowalski [6] x5 (Smithing Stone [6] x5), Odłamek kamienia grawitacyjnego x10 (Gravity Stone Chunk x10) oraz Kamień grawitacyjny x10 (Gravity Stone Fan x10) - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

W przypadku zabójstwa bossa w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) otrzymacie Ponury kamień kowalski [5] (Somber Smithing Stone [5]), Kamień kowalski [6] x5 (Smithing Stone [6] x5), Odłamek kamienia grawitacyjnego x10 (Gravity Stone Chunk x10) oraz Kamień grawitacyjny x10 (Gravity Stone Fan x10).

Natomiast w przypadku pokonania Dorosłej bestii spadającej gwiazdy (Full-Grown Fallingstar Beast), która znajduje się na Górze Gelmir (Mt - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Natomiast w przypadku pokonania Dorosłej bestii spadającej gwiazdy (Full-Grown Fallingstar Beast), która znajduje się na Górze Gelmir (Mt. Gelmir), otrzymacie Ponury kamień kowalski [6] (Somber Smithing Stone [6]), Kamień kowalski [6] x5 (Smithing Stone [6] x5) oraz Szczęka bestii spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast Jaw).

Porady ogólne

  1. W walce z wersją bossa znajdującą się w Płaskowyżu Altus (Altus Plateau) oraz na Górze Gelmir (Mt. Gelmir) możecie walczyć za pomocą wierzchowca. Walka jest wtedy o wiele łatwiejsza.
  2. Natomiast w walce w Caelid, nie możecie skorzystać z pomocy wierzchowca. Co więcej, arena jest bardzo mała, a boss od razu będzie na Was szarżować. Dlatego też w tej konkretnej walce, skorzystajcie z prochów przywołania dopiero w momencie, gdy boss skończy swoją szarżę.
  3. Każda wersja bossa potrafi używać magii grawitacyjnej (gravitas). Uważajcie na kamienie oraz dużej wielkości pola grawitacyjne, które Was przyciągną lub odepchną.
  4. Bestia ta może wytworzyć pod Wami trzy razy kamienne kolce. Gdy widzicie, że kolce powoli się będą formować pod Wami, a boss zacznie kołysać głową, uciekajcie w bok. Trzeci kolec jest największy, dlatego może być potrzebny unik lub skok, aby w pełni zneutralizować zagrożenie.
  5. Boss bardzo często będzie szarżować w Waszą stronę. Szarża ta jest linearna, aczkolwiek gdy raz nie trafi, powtórzy ją kilkukrotnie, dlatego bądźcie przygotowani na unik.
  6. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z prochów meduzy. Głównie ze względu na fakt, iż przywołanie to jest bardzo wytrzymałe oraz potrafi odwracać uwagę z bardzo dużej odległości, co jest kluczowe w walce z bossem.
  7. Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) jest odporna na wszelkie nakładane statusy jak krwawienie czy odmrożenie.

Jak pokonać?

Przed wejściem na arenę bossa, skorzystajcie z wszelkich dostępnych wzmocnień. Gdy wejdziecie na arenę, nie będziecie mieli nawet szans skorzystać z nich, gdyż boss od razu zacznie szarżę w Waszą stronę, dlatego też przygotujcie się na unik.

Dopiero w momencie, gdy unikniecie jego ataku i będziecie w znacznej odległości od niego, skorzystajcie z przywołania meduzy. Pomoże ona Wam odwrócić uwagę bossa, dzięki czemu wala stanie się o wiele łatwiejsza.

Poza linearną szarżą, którą wykonuje kilkukrotnie, boss może włożyć swoją głowę w ziemię, aby wystrzelić kilkoma głazami w Waszą stronę - Elden Ring: Bestia spadającej gwiazdy (Fallingstar Beast) - boss, jak pokonać? - Elden Ring - poradnik do gry

Poza linearną szarżą, którą wykonuje kilkukrotnie, boss może włożyć swoją głowę w ziemię, aby wystrzelić kilkoma głazami w Waszą stronę. Warto wtedy zachować spory dystans, lub przejść za jego plecy. Uważajcie również na pole grawitacyjne, które wytworzy na bardzo dużym obszarze. Ziemia zmieni się wtedy na fioletowo. Wyjdźcie z okręgu, aby nie zostać zranionym.

Grając jako mag, warto wyekwipować czary, które trafiają wiele celów. Bardzo dobrym wyborem będą w tej walce Animozje Rykarda (Rykard's Rancor), ze względu na to, że boss często potrafi stać w miejscu, korzystając z magii grawitacyjnej. Czar ten trafi go wiele razy, ponadto możecie z niego korzystać od razu po rzuceniu pierwszego zaklęcia, zadając olbrzymie obrażenia w krótkim czasie.